پوست و مو

بوتاکس زیر بغل، روشی برای جلوگیری از تعریق

بوتاکس زیر بغل، روشی برای جلوگیری از تعریق

بوتاکس زیر بغل

تعریق زیر بغل یک فرآیند طبیعی است که توسط غدد تعریقی زیر بغل انجام می ‌شود. این غدد تعریقی در این ناحیه از بدن واقع شده و در تنظیم دمای بدن و از بین بردن مواد مضر و ضایعات از طریق پوست نقش دارند. تعریق زیر بغل معمولاً به دلیل افزایش دما، استرس، فعالیت بدنی یا تنش عصبی ایجاد می ‌شود. این مواد تعریقی به تدریج تبخیر می ‌شوند و باعث خنک شدن بدن می ‌شوند. همچنین، تعریق زیر بغل ممکن است بوی نامطبوعی ایجاد کند که با استفاده از محصولات ضد تعریق یا بهداشتی می‌ توان کنترل کرد. تزریق بوتاکس زیر بغل، روشی برای جلوگیری از تعریق بدن محسوب می شود که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

 

روش های جلوگیری از تعریق زیر بغل

برای جلوگیری یا کاهش تعریق زیر بغل، می‌ توانید به روش‌های زیر اقدام کنید:

 1. استفاده از ضد تعریق: محصولات ضد تعریق را بر روی پوست زیر بغل خود استفاده کنید. این محصولات معمولاً شامل موادی همچون آلوئه‌ورا، ترکیبات ضد باکتریایی و آلومینیوم هستند که می‌توانند تعریق را کاهش دهند.
 2. تغییر لباس: پوشیدن لباس‌های مناسب و تنفس‌پذیر می‌تواند کمک کند. جلوگیری از لباس‌های نایلونی یا تنگ می‌تواند تعریق بیشتری ایجاد کند.
 3. بهداشت شخصی: رعایت بهداشت شخصی اهمیت دارد. پوست زیر بغل را به طور منظم بشویید و از صابون ضد باکتریایی استفاده کنید. همچنین تعویض لباس ‌ها و جلوگیری از بی ‌توجهی به پوست زیر بغل می ‌تواند کمک کند.
 4. اصلاح تغذیه: برخی از مواد تغذیه می‌توانند تعریق را تشدید کنند. توصیه می‌ شود کمتر از مواد غذایی مانند سیر، پیاز، قهوه و مواد غذایی حاوی تنفس بدی استفاده کنید.
 5. مشاوره پزشکی: اگر تعریق زیر بغل شما به طور مضطرب کم نمی ‌شود، بهتر است با پزشک مشوره کنید. ممکن است نیاز به درمان‌ های پزشکی مانند بوتاکس یا جراحی داشته باشید.

همچنین باید توجه داشته باشید که تعریق یک عملیات طبیعی و ضروری برای خنک‌کردن بدن است و باید در حد معقولی کنترل شود تا عوارض جدی ایجاد نشود.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

 

روش تزریق بوتاکس زیر بغل برای از بین بردن تعریق

تزریق بوتاکس (بوتولینوم توکسین) زیر بغل به عنوان یک روش جدید و مؤثر برای کاهش تعریق زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به عنوان “تزریق بوتاکس ضد تعریق” نیز شناخته می‌ شود و به صورت مؤقت تعریق را کاهش می‌ دهد. چگونگی عملکرد این روش به این صورت است که پزشک تعدادی تزریق از بوتاکس به پوست زیر بغل شما انجام می ‌دهد. بوتاکس با مسدود کردن عملکرد غدد تعریقی موجب می ‌شود تا مقدار تعریق کاهش یابد. بعد از تزریق، تعریق زیر بغل به طور قابل ملاحظه ‌ای کاهش می‌یابد. این اثر معمولاً بعد از چند هفته ظاهر می‌ شود و به طور مؤقت است.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل معمولاً تا چند ماه مؤثر باقی می‌ ماند. بنابراین، برای حفظ اثر، نیاز به تکرار تزریق ‌ها دارید. قبل از اقدام به تزریق بوتاکس زیر بغل، بهتر است با یک پزشک مشوره کنید تا به شما راهنمایی کند و برای اطمینان از اینکه آیا این روش مناسب برای شماست یا نه، از او مشاوره بگیرید. همچنین، باید به عوارض جانبی ممکنه مانند درد موقت، خارش، یا تورم در ناحیه تزریق توجه داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید: درمان قطعی بوی بد عرق و راه های پیشگیری از آن!

 

فواید بوتاکس زیر بغل

قطعا تزریق بوتاکس زیر بغل می‌تواند  فواید زیادی داشته باشد. مانند:

 1. کاهش تعریق: یکی از فواید اصلی تزریق بوتاکس زیر بغل کاهش تعریق یا هایپرهیدروزیس (هایپرهیدروزیس به معنای تعریق بیش از حد) است. این روش موجب مسدود شدن عملکرد غدد تعریقی در ناحیه زیر بغل می‌ شود و به طور مؤقت تعریق را کاهش می‌دهد.
 2. بهبود راحتی: کاهش تعریق زیر بغل می‌تواند به شما احساس راحتی بیشتری در مواجهه با شرایط گرما یا استرس بدهد و از ایجاد لکه ‌های عرقی بر روی لباس‌های شما جلوگیری کند.
 3. افزایش اعتماد به نفس: برای برخی افراد، تعریق زیر بغل می‌ تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس شود. تزریق بوتاکس ممکن است به شما اعتماد به نفس بیشتری در مواجهه با دیگران و در شرایط اجتماعی بدهد.
 4. افزایش انتخاب ‌پذیری لباس: با کاهش تعریق زیر بغل، شما می ‌توانید لباس‌ هایی را که قبلاً از پوشیدن آن‌ها اجتناب می‌کردید به راحتی بپوشید.
 5. اثر مؤقت: یکی از مزایای اصلی تزریق بوتاکس زیر بغل این است که اثر آن معمولاً مؤقت است. اگر تصمیم به تزریق نگرفتید، اثر بوتاکس در مدت زمانی معین از خود باز می ‌شود و به طور طبیعی عملکرد غدد تعریقی به حالت عادی برگشته و تعریق دوباره آغاز می ‌شود.

قبل از اقدام به تزریق بوتاکس زیر بغل، بهتر است با یک پزشک مشوره کنید تا به شما توضیح دقیق ‌تری در مورد فواید و مزایای این روش ارائه دهد و از مخاطرات ممکنه نیز به شما اطلاع دهد.

 

تعریق بدن

تعریق بدن

 

آیا بوتاکس زیر بغل برای کاهش تعریق عوارضی هم دارد ؟

بله، تزریق بوتاکس زیر بغل ممکن است همراه با عوارض و اثرات جانبی خاصی باشد. برخی از عوارض ممکنه عبارتند از:

 • درد و تورم: پس از تزریق بوتاکس، درد موقتی و تورم در ناحیه تزریق ممکن است ایجاد شود. این عوارض معمولاً به مرور زمان کاهش می ‌یابند.
 • خارش و حساسیت: برخی از افراد ممکن است به عنوان عوارض جانبی خارش یا حساسیت در ناحیه تزریق یا اطراف آن دچار شوند.
 • عوارض مرتبط با تزریق: در موارد نادر، ممکن است به عوارض مرتبط با تزریق بوتاکس در ناحیه‌ای دیگر از بدن نیز دچار شوید.
 • ضعف عضلات موقت: بوتاکس با مسدود کردن انتقال پیام‌های عصبی به عضلات موقتاً می‌تواند ضعف عضلات در ناحیه تزریق ایجاد کند. این اثر معمولاً بسیار ضعیف و مؤقت است.
 • نتایج نامطلوب: در برخی موارد، نتایج تزریق بوتاکس ممکن است نامطلوب باشد و به عنوان مثال، عدم تعریق کامل یا نا مطلوب در تعریق در ناحیه زیر بغل ایجاد شود.
 • نیاز به تزریق‌های مکرر: اثر تزریق بوتاکس معمولاً مؤقت است و نیاز به تزریق ‌های مکرر برای حفظ اثر و کاهش تعریق دارید.

قبل از تصمیم به تزریق بوتاکس زیر بغل، بهتر است با پزشک خود مشوره کنید. پزشک می‌ تواند به شما توضیح دقیق‌ تری در مورد عوارض ممکنه و مزایای این روش ارائه دهد و با شما در مورد تصمیم مناسب برای شما مشورت کند.

 

سوالات متداول

بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل، چه مراقبت هایی لازم است؟

۱ روز قبل از تزریق بوتاکس، نواحی زیر بغل خود را اصلاح یا شیو کنید. تا ۴ ساعت پس از تزریق، نواحی تزریق شده خود را به هیچ عنوان لمس و یا ماساژ ندهید. تا ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس زیر بغل، از انجام فعالیت و یا ورزش های سنگین خودداری نمایید.

آیا تزیرق بوتاکس زیر بغل درد دارد؟

خیر زیرا که پزشک قبل از تزریق از مواد بی حس کننده برای کاهش درد استفاده می کند.

آیا ماندگاری تزرق بوتاکس زیر بغل دائمی است؟

خیر بعد از گذشت ۹ الی ۱۲ ماه افراد برای تزریق مجدد باید اقدام کنند.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.