غیر پزشکی, سلامت ذهن

سلامت ذهن

سلامت ذهن

سلامت ذهن

همه انسان زندگی سخت و پر از چالشی دارند . چالش هایی که قطعا می توانند سلامت ذهن و روان را جدا از سلامت جسم، تحت تأثیر قرار دهند و خستگی و تخلیه‌ روحی‌ را در افراد ایجاد سازند. در این میان افرادی هستند که در برابر چالش ها و سختی ها در در طی زندگی با آن مواجه می شوند تسلیم شده و همه چیز را تمام شده می دانند.

افرادی هم هستند که سعی می کنند با روش‌های مختلف در کنار رسیدگی به سلامت جسم‌، از سلامت ذهن و روان خود هم مراقبت کنند و برای داشتن سلامت ذهن خود ، سبک‌ زندگی شان را تغییر دهند.

به همین دلیل سلامت ذهن کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند و وجود بیماری ها می توانند در طولانی مدت باعث بروز عوارض جدی تری در فرد شوند. شناخت و درک ارتباط بین ذهن و جسم فرد را وادار می کند تا از انواع بیماری های ذهنی پیشگیری کند و بعد از تشخیص هر بیماری به دنبال درمان آن باشد.

اپلیکیشن از پزشک و سلامت ذهن

ازپزشک با ایجاد یک بستر آنلاین پزشکی و با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از پزشک متخصص مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص  را جستجو کنید . همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید.

نحوه برقراری ارتباط با پزشکان برای دریافت مشاوره سلامت ذهن

با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه نیز می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از یک ویزیت پزشک آنلاین  در هر مکان بهره ببرید.
در ادامه بیشتر در رابطه با سلامت ذهن صحبت می کنیم تا از این طریق بتوانیم به  افرادی که در حال تسلیم شدن در برابر مشکلات روحی هستند و یا افرادی که می ‌خواهند تغییری در زندگی‌ خود ایجاد کنند، حمایت کنیم.

ویزیت پزشک آنلاین برای سلامت ذهن

ویزیت پزشک آنلاین برای سلامت ذهن

در ابتدا پیشنهاد می کنیم که حسابی فعال باشید . شاید بارها و بارها در رابطه با فواید ورزش برای سلامت جسم ، بهداشت ذهن و روان، شنیده و یا خوانده باشید. بسیار مهم است تا بدانید تنبلی و نداشتن فعالیت ، نه تنها باعث ایجاد بیماری ‌های مزمن جسمی می‌شود، بلکه به ‌شدت اثر منفی بر روی سلامت  ذهن می‌گذارد.

زمانی که شما مشغول یک فعالیت ورزشی هستید، مغز شما مواد شیمیایی شادی ‌آوری چون اندورفین در بدن آزاد می‌ کند که اندورفین می تواند‌ درک انسان را از درد کاهش ‌دهد و حس مثبتی  در سر تا سر بدن انسان پخش کند.

ورزش مداوم کاری می کند که همیشه حال بهتری داشته باشید . همچینین ورزش کردن می تواند عزت نفس شما را بالا ببرد و باعث کاهش استرس در شما شود. بدون شک ورزش به مدت نیم ساعت در روز هم می ‌تواند به ‌شدت روی سلامت ذهن و روان شما اثر مثبتی بگذارد و حال شما را خوش نگه دارد.
اگر حتی با ورزش کردن هم ذهن خسته ای دارید همین الان با یکی از بهترین مشاوران سامانه آنلاین ازپزشک ویزیت و مشاوره بگیرید و مراحل ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید. سلامت ذهن   از آن دست مسائلی است که باید اهمیت زیادی به آن بدهید و به اندازه‌ سلامت جسم خود ، آن را مهم و ضروری در نظر بگیرید.

اگر سلامت ذهن و بهداشت روان‌  ما در وضعیتی قرار دارد که به کمک متخصص نیاز داشته باشیم، اصلا نباید حل مشکل را نادیده بگیرم  و باید سریعا  ازپزشک کمک بگیریم.
پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از یک ویزیت پزشک آنلاین  در هر مکان بهره ببرید. در ادامه چند راهکار ساده برای سلامت ذهن عنوان می کنیم.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

برای سلامت ذهن چه کارهایی باید انجام داد

برای سلامت ذهن چه کارهایی باید انجام داد

حتما به تغذیه خود اهمیت بدهید . تغذیه‌ درست و صحیح تاثیر چشمگیری بر روی سلامت ذهن و بدن دارد. تغذیه درست باعث کاهش استرس شده و اعتماد به ‌نفس‌ شما را بالاتر می‌برد . همچنین تغذیه درست در بهبود اضطراب و افسردگی هم مؤثر است و سلامت ذهن را تضمین می کند.
با یک متخصص ارتباط بگیرید و مشاوره آنلاین پزشکی داشته باشید. گاهی اوقات یکی از بهترین کارهایی که می ‌توانید برای سلامت ذهن خود انجام دهید این است که به صورت آنلاین با متخصصان سلامت ذهن و روان ارتباط بگیرید و با مراجعه به اپلیکیشن ازپزشک ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید. روان درمانی راهی عالی برای شناخت عمیق احساسات و ذهن افراد است و مشاوره آنلاین پزشکی می‌تواند کاری کند تاعواملی که باعث استرس در شما می ‌شوند را شناسایی  کنید.

برای مراجعه به روان درمانگر ها نیازی نیست که در این شلوغی ها و آلودگی ، تا مطب و یا کلینیک بروید و ساعت ها منتظر ویزیت باشید . کافیست اپلیکیشن بیمار ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و در خانه ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید. پیشنهاد می کنیم سلامت ذهن را هم مانند سلامت جسم جدی بگیرید و در اولویت قرار دهید .
برای مراقب از خودتان کاری کنید و و جای اینکه بر حس ‌های منفی‌ تمرکز داشته باشید، سعی کنید با یک نگرش مثبت در زندگی خود تغییر ایجاد کنید.

چند پیشنهاد ساده برای سلامت ذهن

۱۵ تا ۳۰ دقیقه از روز خود را به کاری که دلتان می ‌خواهد و دوست دارید اختصاص بدهید.
زمانی که بخش انتقادگر ذهنتان ، اشتباهاتی که در گذشته کرده اید را یادآور شدند ، یک دفترچه یادداشت بردارید و از خوبی‌ها و نکات مثبت خودتان بنویسید.
فکر کنید بهترین دوست شما خودتان هستید . پس در زمان نیاز از خودتان حمایت کنید و خودتان را همانگونه که دیگران را دلداری می دهید دلداری دهید
فیلم‌های طنز و خنده‌ دار ببینید.
۱۰ دقیقه از روز را ریلکس کنید .
در طول هفته در فضاهای سبز قدم بزنید .
با آدم ‌های مثبت وقت بگذرانید و از افرادی که انرژی منفی دارند به شدت دوری کنید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.