روانشناسی

مشاوره خانواده آنلاین برای درمان بی خوابی پس از زایمان

مشاوره خانواده آنلاین برای درمان بی خوابی پس از زایمان

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین برای درمان بی خوابی پس از زایمان

بی خوابی یکی از مشکلات زنان باردار بوده و هست مخصوصا در سه ماه اول بارداری و این مشکل امکان دارد بعد از زایمان نیز همراه فرد باشد. از دلایل این امر میتوان به تغییرات هورمونی اشاره کرد. از دیگر دلایل این بی خوابی ها تغییرات خلق و خو پس از زایمان است. بی خوابی حس ناخوشایندی است که با آشفتگی، اضطراب ، احساس خستگی همراه است. برای درمان بی خوابی پس از زایمان می‌توانید از مشاوره خانواده آنلاین کمک بگیرید.

 

بی خوابی

اگر در به خواب رفتن دچار مشکل هستید به احتمال زیاد دچار بی خوابی هستید. بی خوابی میتواند به سلامت روح و جسم شما آسیب برساند. از دلایل بی خوابی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن اضطراب و استرس
 • خستگی بیش از اندازه
 • تغییر هرمون های بدن
 • افسردگی
 • بیماری های جسمی

با مشاوره خانواده آنلاین به علل بی خوابی خود و اطرافیانتان پی ببرید. این باعث عدم توجه و تمرکز فرد و همچنین کج خلقی و خستگی میشود و همچنان میتواند سیستم ایمنی بدن شما را در برابر عفونت ها تضعیف کند. یک فرد بزرگسال به طور متوسط بین هفت الی هشت ساعت نیاز به خواب دارد. اکثر بی خوابی ها با روش های ساده و تغییر در سبک زندگی قابل حل می‌باشد. اما اگر بی خوابی باعث اختلال در زندگی روزمره شما شده است بهتر است با مشاوره خانواده آنلاین مشکل خود را در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: علل اختلالات عصبی با مشاوره آنلاین روانشناسی

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

برای جلوگیری از بی خوابی میتوان راهکارهای زیر را امتحان کنید.

 1. کم کردن مصرف کافئین در طول روز
 2. داشتن فعالیت روزانه
 3. پیاده روی در روز
 4. خواب نیم روزی را حذف کنید
 5. مناسب بودن دما اتاق خواب
 6. دوش آب گرم قبلا از خواب
 7. پرهیز از غذا های چرب و سنگین در وعده شام
 8. مطالعه قبل از خواب
 9. بر طرف کردن استرس های روزانه با کمک مشاوره خانواده آنلاین

 

بی خوابی

بی خوابی

 

بی خوابی پس از زایمان

 علاوه بر تغییرات هورمونی از علل دیگر بی خوابی پس از زایمان میتوان به افسردگی بعد از زایمان اشاره کرد که باعث اختلال در خواب میشود. افرادی که بی خوابی پس از زایمان را تجربه میکنند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند. مشاوره خانواده آنلاین کنار شماست برای حل کردن این مسئله.

بی خوابی علاوه بر خود مادر بر نوزاد و پدر خانواده هم تأثیرات منفی میگذارد.علایم دیگری همراه با بی خوابی پس از زایمان میتواند همراه باشد از جمله:

 • اضطراب
 • وسواس فکری
 • وسواس عملی
 • عدم تمرکز

 

علاوه بر راهکارهایی که در بالا برای پیشگیری از بی خوابی به آنها پرداختیم میتوان از گزینه های دیگر در درمان این اختلال کمک بگیریم.

 

درمان :

مثل: رفتار درمانی: با مراجعه به مشاوره خانواده آنلاین  با این روش آشنا میشوید و به دلایل بر هم خوردن تنظیمات خواب خود پی میبرید و راه های مقابله با این وضعیت را فرا میگیرید.

 

بی خوابی پس از زایمان

بی خوابی پس از زایمان

 

از مصرف دارو توسط پزشک هم میتوان در بی خوابی پس از زایمان کمک گرفت. تنظیم کردن خوابتان با خواب نوزادتان هم میتواند به شما کمک کند. نوزادان معمولا ساعات زیادی از روز را به خواب اختصاص میدهند. مادران می‌توانند ازین فرصت استفاده کنند. معمولا این مشکل مادران پس از زایمان میتواند تا چند سال ادامه داشته باشد اما با گرفتن درمان توسط مشاوره خانواده آنلاین میتوانید این مدت زمان را کوتاه تر کنید.  طی تحقیقات انجام شده مادرانی که نوزاد خود را با شیر خودشان تغذیه میدهند نسبت به مادرانی که از شیر خشک استفاده میکنند خواب بیشتر و آرام تری را تجربه میکنند. در مورد مشکل و اختلال خوابتان با یک روانشناس صحبت کنید.

به این صورت می‌توانید در تنظیم خوابتان راهکارهای جدیدی را دریافت کنید. برای سلامت روحی و جسمی خود و همچنین نوزادتان باید هر چه سریعتر به درمان این مشکل خود بپردازید. زنانی که پس از زایمان دچار بی خوابی میشوند بیشتر در معرض درد های جسمانی هستند.  بی خوابی های شبانه میتواند منجر به آسیب های دیگر از جمله: تحریک پذیری در روز، خمیازه مداوم ، گیجی و منگی، و…نیز میشود. اگر امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارید با مراجعه به مشاوره خانواده آنلاین به راحتی میتوانید مشکل خود را حل کنید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان

 

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر محدثه قاسمی

محدثه قاسمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مرجان معاونی

مرجان معاونی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شقایق اسماعیلزاده اسکویی

شقایق اسماعیلزاده اسکویی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر محبوبه امینیان

محبوبه امینیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا سیاوشی

زهرا سیاوشی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا جعفری

زهرا جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر علیرضا فرهاد غیبی

علیرضا فرهاد غیبی

روانشناسی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.