پزشکی, روانشناسی

علل اختلالات عصبی با مشاوره آنلاین روانشناسی

علل اختلالات عصبی با مشاوره آنلاین روانشناسی

اختلالات عصبی و مشاوره آنلاین روانشناسی

سلامت روان چیست و مشاوره آنلاین روانشناسی چه نقشی در آن دارد؟ سلامت روان به رفاه عاطفی و روانی شما اشاره دارد. داشتن سلامت روانی خوب به شما کمک می کند تا زندگی نسبتاً شاد و سالمی داشته باشید. این به شما کمک می کند انعطاف پذیری و توانایی مقابله با مشکلات زندگی را نشان دهید.

سلامت روان شما می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله رویدادهای زندگی یا حتی ژنتیک شما باشد.

 

استراتژی های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد و حفظ سلامت روان کمک کند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حفظ نگرش مثبت
 • فعال بودن بدنی
 • کمک به افراد دیگر
 • خواب کافی
 • خوردن یک رژیم غذایی سالم
 • معاشرت با افرادی که از گذراندن وقت با آنها لذت می برید
 • استفاده از مهارت های مقابله ای موثر برای مقابله با مشکلات

 

با مشاوره آنلاین روانشناسی می توانید در مورد سلامت روان خود صحبت کنید.

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سیده کبری میر بهرسی

سیده کبری میر بهرسی

روانشناسی

تصویر دکتر رویا قشقاییان

رویا قشقاییان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سیمین رضاوند زایری

سیمین رضاوند زایری

روانشناسی

تصویر دکتر سارا سهرابی

سارا سهرابی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شمسی مبشری نیا

شمسی مبشری نیا

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی صفائیان فر

مهدی صفائیان فر

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر حمیده قاضی مزرعه

حمیده قاضی مزرعه

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شانی احمدی

شانی احمدی

روانشناسی شخصیتی

تصویر دکتر رضا کاکرودی

رضا کاکرودی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر میترا سجادیان

میترا سجادیان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر داوود لکی

داوود لکی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر حانیه خوش لهجه ثابت

حانیه خوش لهجه ثابت

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

 

بیماری روانی چیست؟

بیماری روانی یک اصطلاح گسترده است که طیف گسترده ای از شرایط را در بر می گیرد که بر نحوه احساس و تفکر شما تأثیر می گذارد. همچنین می تواند بر توانایی شما برای گذراندن زندگی روزمره تأثیر بگذارد. بیماری های روانی می توانند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرند، از جمله:

مطالعه مقاله انواع بیماری های روانی خطرناک+روانشناس آنلاین رایگان پیشنهاد میشود.

 

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی

 

برخی از شایع ترین بیماری های روانی :

 

اختلال دو قطبی

اختلال دوقطبی یک بیماری روانی مزمن است که سالانه حدود 2.6 درصد از آمریکایی ها را مبتلا می کند. مشخصه آن دوره‌های اوج پرانرژی، شیدایی و افت شدید، گاهی اوقات افسردگی است.

اینها می توانند بر سطح انرژی و توانایی فرد برای تفکر منطقی تأثیر بگذارند. نوسانات خلقی ناشی از اختلال دوقطبی بسیار شدیدتر از فراز و نشیب های کوچکی است که اکثر مردم به صورت روزانه تجربه می کنند. مشاوره آنلاین روانشناسی به تشخیص و درمان آن به شما کمک می کند.

پیشنهاد مقاله: درمان اختلال دوقطبی با مشاوره آنلاین

 

اختلال افسردگی مداوم

اختلال افسردگی مداوم نوعی افسردگی مزمن است. به آن دیستیمیا نیز می گویند. در حالی که افسردگی دیس تایمیک شدید نیست، اما می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند. افراد مبتلا به این بیماری حداقل به مدت دو سال علائم را تجربه می کنند.

 

اختلال اضطراب فراگیر

اختلال اضطراب فراگیر (GAD) فراتر از اضطراب عادی روزمره است، مانند عصبی بودن قبل از ارائه. این باعث می شود که شخص در مورد بسیاری از چیزها به شدت نگران شود، حتی زمانی که دلیل کمی برای نگرانی وجود دارد یا اصلا وجود ندارد.

افراد مبتلا به GAD ممکن است از گذراندن روز بسیار عصبی باشند. آنها ممکن است فکر کنند همه چیز هرگز به نفع آنها نخواهد بود. گاهی اوقات نگرانی می تواند افراد مبتلا به GAD را از انجام وظایف و کارهای روزمره باز دارد. GAD هر ساله حدود 3 درصد از آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

اختلال افسردگی اساسی

اختلال افسردگی اساسی (MDD) باعث احساس غم و اندوه شدید یا ناامیدی می شود که حداقل دو هفته طول می کشد. به این وضعیت افسردگی بالینی نیز می گویند.

 

افراد مبتلا به MDD ممکن است آنقدر از زندگی خود ناراحت شوند که به خودکشی فکر کنند یا برای آن تلاش کنند. حدود 7 درصد از آمریکایی ها هر سال حداقل یک دوره افسردگی اساسی را تجربه می کنند.

 

اختلال افسردگی مداوم

اختلال افسردگی مداوم

 

اختلال وسواس فکری عملی

این اختلال باعث ایجاد افکار یا وسواس های مداوم و تکراری می شود. این افکار با تمایلات غیرضروری و غیرمنطقی برای انجام برخی رفتارها یا اجبارها اتفاق می افتد.

بسیاری از افراد مبتلا به OCD متوجه می شوند که افکار و اعمال آنها غیر منطقی است، اما نمی توانند آنها را متوقف کنند. بیش از 2 درصد از آمریکایی ها در مقطعی از زندگی خود به OCD مبتلا می شوند.

 

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یک بیماری روانی است که پس از تجربه یا مشاهده یک رویداد آسیب زا ایجاد می شود. تجربیاتی که می توانند باعث PTSD شوند می توانند از حوادث شدید مانند جنگ و بلایای ملی تا آزار کلامی یا فیزیکی متغیر باشند.

علائم PTSD ممکن است شامل فلاش بک یا به راحتی مبهوت شدن باشد. تخمین زده می شود که 3.5 درصد از بزرگسالان آمریکایی PTSD را تجربه می کنند.

 

اسکیزوفرنی یا جنون جوانی

اسکیزوفرنی درک فرد از واقعیت و جهان اطراف را مختل می کند. در ارتباط آنها با افراد دیگر اختلال ایجاد می کند. این یک بیماری جدی است که نیاز به درمان دارد.

آنها ممکن است توهم داشته باشند، و صداهای اضافه بشنوند. این موارد در صورت عدم درمان به طور بالقوه می توانند آنها را در موقعیت خطرناکی قرار دهند. تخمین زده می شود که 1 درصد از جمعیت آمریکا اسکیزوفرنی را تجربه می کنند.

 

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی که گاهی به آن فوبیای اجتماعی نیز گفته می شود، باعث ترس شدید از موقعیت های اجتماعی می شود. افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی ممکن است از بودن در کنار افراد دیگر بسیار عصبی شوند. آنها ممکن است احساس کنند که مورد قضاوت قرار می گیرند.

این می تواند ملاقات با افراد جدید و شرکت در اجتماعات را دشوار کند. تقریباً 15 میلیون بزرگسال در ایالات متحده هر ساله اضطراب اجتماعی را تجربه می کنند.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

مقابله با بیماری های روانی به کمک مشاوره آنلاین روانشناسی

علائم بسیاری از بیماری های روانی در صورت عدم درمان ممکن است بدتر شوند. اگر شما یا کسی که می شناسید ممکن است به بیماری روانی مبتلا باشد، از کمک مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به مشاوره آنلاین روانشناسی مراجعه کنید. آنها می توانند در تشخیص اولیه کمک کنند و به روانپزشک ارجاع دهند.

 

این مهم است که بدانید با یک بیماری روانی هنوز هم می توانید زندگی کامل و شادی داشته باشید. کار با یک درمانگر و سایر اعضای تیم سلامت روان به کمک مشاوره آنلاین روانشناسی به شما کمک می کند تا راه های سالمی برای مدیریت شرایط خود بیاموزید.

 

درمان سلامت روان با مشاوره آنلاین روانشناسی

درمان سلامت روان با مشاوره آنلاین روانشناسی

 

علائم نبود سلامت روان

هر نوع بیماری روانی علائم خاص خود را دارد. اما بسیاری از آنها ویژگی های مشترکی دارند.

 

علائم رایج چندین بیماری روانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • غذا نخوردن یا پرخوری
 • داشتن بی خوابی یا خواب زیاد
 • فاصله گرفتن از افراد دیگر و فعالیت های مورد علاقه
 • احساس خستگی حتی با خواب کافی
 • احساس بی حسی یا عدم همدلی
 • احساس درد یا درد غیرقابل توضیح بدن
 • احساس ناامیدی، درماندگی یا از دست دادن
 • سیگار کشیدن، مشروبات الکلی یا استفاده از داروهای غیرقانونی بیش از هر زمان دیگری
 • احساس سردرگمی، فراموشی، تحریک پذیری، عصبانیت، اضطراب، اندوه یا ترس
 • دعوا یا مشاجره مداوم با دوستان و خانواده
 • داشتن نوسانات خلقی شدید که باعث مشکلات روابط می شود
 • داشتن فلاش بک های مداوم یا افکاری که نمی توانید از ذهن خود خارج شوید
 • شنیدن صداهایی در سر خود که نمی توانید آنها را متوقف کنید
 • داشتن افکار صدمه زدن به خود یا دیگران
 • ناتوانی در انجام فعالیت ها و کارهای روزمره

استرس و دوره های پریشانی عاطفی می تواند منجر به یک دوره از علائم شود. این ممکن است حفظ رفتار و فعالیت های عادی را برای شما دشوار کند. این دوره گاهی اوقات شکست عصبی یا روانی نامیده می شود. در مورد این قسمت ها و علائمی که ایجاد می کنند بیشتر بخوانید.

 

مشاوره آنلاین روانشناسی و درمان استرس

مشاوره آنلاین روانشناسی و درمان استرس

 

درمان سلامت روان با مشاوره آنلاین روانشناسی

درمان اختلالات روانی یک اندازه برای همه نیست. هدف درمان کاهش علائم، رسیدگی به علل زمینه‌ای و قابل کنترل کردن شرایط است.ممکن است توسط مشاورروانشناس به روانپزشک ارجاع داده شوید

شما و پزشکتان برای پیدا کردن یک برنامه با هم کار خواهید کرد. ممکن است ترکیبی از درمان ها باشد زیرا برخی افراد با رویکرد چند زاویه ای نتایج بهتری دارند. در اینجا رایج ترین درمان های بهداشت روانی آورده شده است:

 

داروها

چهار دسته اصلی از داروهای مورد استفاده برای درمان اختلالات سلامت روان عبارتند از:

 1. داروهای ضد افسردگی
 2. داروهای ضد اضطراب
 3. داروهای ضد روان پریشی
 4. داروهای تثبیت کننده خلق و خو

 

روان درمانی

گفتار درمانی فرصتی برای شماست تا با مشاوره آنلاین روانشناسی در مورد تجربیات، احساسات، افکار و ایده های خود صحبت کنید. درمانگران در درجه اول به عنوان یک تابلوی صدا و میانجی بی طرف عمل می کنند و به شما کمک می کنند تکنیک ها و استراتژی های مقابله ای را برای مدیریت علائم یاد بگیرید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

درمان های سبک زندگی و درمان های خانگی

درمان های جایگزین را می توان علاوه بر درمان های رایج به عنوان مکمل استفاده کرد. این مراحل به تنهایی مشکلات سلامت روان را از بین نمی برند، اما می توانند مفید باشند.

 

آنها شامل پایبندی به برنامه درمانی خود تا حد امکان، اجتناب از الکل و مواد مخدر و اتخاذ یک سبک زندگی سالم است که شامل غذاهایی است که ممکن است برای مغز شما مفید باشد. این شامل اسیدهای چرب امگا 3 است، نوعی روغن ماهی که به طور طبیعی در برخی از ماهی های پرچرب وجود دارد.

 

تمرینات سلامت روان

ورزش برای بدن شما عالی است. رقص، شنا، پیاده روی و آهسته دویدن باعث افزایش سلامت و قدرت قلبی می شود. آنها همچنین برای ذهن شما عالی هستند. تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند به کاهش علائم افسردگی و اضطراب کمک کنند.

 

تست سلامت روان

هنگامی که با پزشک یا مشاوره آنلاین روانشناسی در مورد سلامت روان خود صحبت می کنید، ممکن است یک سری آزمایشات را انجام دهند تا به یک تشخیص برسند. این مراحل می تواند شامل معاینه ، آزمایش خون و پرسشنامه سلامت روان باشد.

 

تمرینات سلامت روان

تمرینات سلامت روان

 

مشاوره آنلاین روانشناسی در درمان اختلالات عصبی و روان

در دنیای مدرن امروز با توجه به مشغله های زیاد و محدودیت زمان ممکن است تایم یا انرژی کافی برای مراجعه حضوری به روانشناس نداشته باشید .

حتی ممکن است در محل زندگی شما مشاور مناسب وجود نداشته باشد .

به همین دلایل استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند بسیار کمک کننده باشد و محدودیت ها را برای شما کم کند.

در درمان اختلالات عصبی و روان وجود یک مشاور آگاه می تواند در تشخیص ،درمان و پیگیری بسیار کمک کننده باشد و در هزینه و انرژی شما صرفه جویی کند.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله آخرین تعرفه ویزیت پزشک در منزل سال ۱۴۰۱

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سیده کبری میر بهرسی

سیده کبری میر بهرسی

روانشناسی

تصویر دکتر رویا قشقاییان

رویا قشقاییان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سیمین رضاوند زایری

سیمین رضاوند زایری

روانشناسی

تصویر دکتر سارا سهرابی

سارا سهرابی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شمسی مبشری نیا

شمسی مبشری نیا

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی صفائیان فر

مهدی صفائیان فر

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر حمیده قاضی مزرعه

حمیده قاضی مزرعه

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شانی احمدی

شانی احمدی

روانشناسی شخصیتی

تصویر دکتر رضا کاکرودی

رضا کاکرودی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر میترا سجادیان

میترا سجادیان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر داوود لکی

داوود لکی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر حانیه خوش لهجه ثابت

حانیه خوش لهجه ثابت

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

منابع علمی این مطلب

 1. Mental Health Basics: Types of Mental Illness, Diagnosis, Treatment, and More

 2. Services Lacking for People with Mental Health Issues

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.