رژیم و تغذیه سالم

آثار میزان مصرف و تاثیر نمک بر سلامت قلب

آثار میزان مصرف و تاثیر نمک بر سلامت قلب

تاثیر نمک بر سلامت قلب

سلامت قلب امری حیاتی است که به عوامل مختلفی از جمله تغذیه سالم، فعالیت بدنی منظم، کنترل استرس، عدم مصرف تنباکو، و مدیریت برنامه‌های درمانی بستگی دارد. حفظ وزن مناسب، انجام فحص‌های پزشکی دوره‌ای و پیشگیری از عوامل خطر مانند فشار خون بالا و کلسترول نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متاسفانه بیماری قلبی و عروقی از شایع ترین بیماری ها در دنیا بوده و این بیماری در حال تبدیل شدن به اصلی‌ترین عامل مرگ و میر و ناتوانی بشر در اغلب کشورهای جهان است. از این رو در ادامه به آثار میزان تاثیر نمک بر سلامت قلب و هر آنچه که به نمک مربوط می شود اشاره خواهیم کرد.

 

همه چیز درباره نمک

نمک یا کلرید سدیم، یک ماده معدنی است که در طعام برای افزودن طعم استفاده می‌شود. مصرف نمک باید با اندازه‌گیری دقیق کنترل شود، زیرا مصرف بیش از حد ممکن است به مشکلات سلامتی منجر شود. افراز فشار خون، مشکلات قلبی، و مشکلات کلیه از جمله اثرات جانبی مصرف زیاد نمک هستند. مهم است که به کمیت نمک مصرفی توجه کرده و رژیم غذایی سالم را رعایت کنید.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت مشاوره آنلاین از پزشک تغذیه می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

نمک، به عنوان یک ترکیب شیمیایی، از اهمیت زیادی در فعالیت‌های بیولوژیکی بدن انسان برخوردار است. البته، تاثیر نمک بر سلامت قلب آن به عنوان یک عامل خطرناک برای سلامتی شناخته می‌شود. نمک در تعادل آب در بدن نقش دارد و الزامات بسیاری از عملکردهای بدنی را تضمین می‌کند. اما، اکثر ما در مصرف نمک بیش از حد، که معمولاً در نمک مرتبط با غذاهای فراورده شده و نوشیدنی‌ها پنهان است، دچار افزایش فشار خون می‌شویم. به همین دلیل، کنترل مصرف نمک و ترکیب آن با یک رژیم غذایی متنوع و سالم می‌تواند به سلامتی قلب کمک کند.

 

مصرف نمک صورتی

مصرف نمک صورتی

 

تاثیر نمک در بیماری قلبی

مصرف نمک یعنی کلرید سدیم به دلیل ساختار آن، سدیم را وارد گردش خون کرده و این کار فشار زیادی به قلب وارد می‌کند. از آنجا که همه فعالیت‌های الکتریکی سلول به وسیله تغییر سدیم و پتاسیم انجام می‌شود با مصرف نمک، بار مضاعفی به سلول تحمیل می‌شود. این بار اضافی هم از نظر مکانیکی برای سلول و هم برای ساختار قلب و عروق مشکل ایجاد می‌کند. بنابراین مصرف کلرید سدیم باعث افزایش بار قلب و عروق و شیوع بیشتر بیماری قلبی می شود.

 

کاهش نمک و جلوگیری از بیماری قلبی

 بهترین راه کاهش مصرف نمک دوری‌کردن از غذاهای آماده و فست فودی توجه و مصرف مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه است. نمکدان را سر میز غذا حذف کنید و خود را عادت دهید که به جای نمک از  لیمو ترش، سرکه یا مخلوطی از چاشنی ها برای طعم دار کردن غذا استفاده کنید. غذاهای کنسرو شده مثل لوبیا و تن ماهی را قبل از استفاده با آب بشویید تا مقداری از نمک آنها شسته شود.

هنگام خرید مرغ ماهی و گوشت از انواع تازه بجای انواع کنسرو شده، دودی یا فرآوری شده انتخاب کنید. کمتر از غذاهای رستورانی استفاده کنید زیرا بسیاری از رستوران ها هنگام تهیه غذا مقدار زیادی نمک به آن اضافه می کنند.

 

درخواست نوشتن آزمایش آنلاین دهید!
آزمایش میخوای بدی و نیاز به نسخه اینترنتی آزمایش داری؟ درخواست نوشتن نسخه آزمایش آنلاین ازپزشک داری؟
قبل از درخواست ویزیت، از طریق اپلیکیشن ازپزشک با قیمت خیلی مناسب درخواست نوشتن نسخه آزمایش آنلاین بده و بعد از انجام آزمایش با جواب آزمایشت ازپزشک ویزیت بگیر!

 

تاثیر نمک بر سلامت قلب

قطعا تاثیر نمک بر سلامت قلب ممکن است فشار خون را افزایش دهد که یکی از عوامل خطر برای مشکلات قلبی است. نمک باعث جذب آب در بدن می‌شود و حجم خون افزایش پیدا کرده و در نتیجه فشار خون افزایش می‌یابد. کنترل میزان مصرف نمک، همراه با یک رژیم غذایی سالم، می‌تواند به حفظ سلامت قلب کمک کند.

 

نمک برای چربی خون

مصرف بیش از حد نمک و تاثیر نمک بر سلامت قلب می‌تواند به افزایش فشار خون منجر شده و این مسأله می‌تواند بر تراز چربی خون نیز تأثیر بگذارد. فشار خون بالا می‌تواند باعث افزایش کلسترول LDL (کلسترول بد) شده و در نتیجه به افزایش چربی خون منجر شود. کنترل مصرف نمک، همراه با رعایت رژیم غذایی کم چرب و غنی از میوه‌ها، سبزیجات، و مواد غذایی با فیبر، می‌تواند به بهبود تراز چربی خون و حفظ سلامتی قلب کمک کند.

 

ھمه چیز درباره نمک

ھمه چیز درباره نمک

 

تاثیر نمک بر سرفه

مصرف زیاد نمک تاثیر مستقیم بر سرفه ندارد. اما برخی افراد حساس به نمک ممکن است با مصرف زیاد آن دچار تحریک شده و سرفه‌ی بیشتری داشته باشند. برعکس، در برخی موارد، حل کردن نمک در آب گرم و استنشاق آن ممکن است به تسکین سرفه کمک کند، اما باید توجه داشته باشید که این روشها ممکن است بر اساس شرایط فردی متفاوت باشند و بهتر است به نظر پزشک مراجعه کنید.

 

نمک صورتی چیست؟

نمک صورتی یا نمک هیمالی، نمکی است که از معدن نمک هیمالی در منطقه پنجاب پاکستان استخراج می‌شود. این نمک به دلیل رنگ صورتی خود که ناشی از حاویات معادن و مواد معدنی مختلف است، شناخته شده است. معتقد به ویژگی‌های سلامتی مثبت تاثیر نمک بر سلامت قلب همچون حاویات معادن، تأثیر مثبت بر سطح pH بدن، و عدم پالایش شدن آن است. با این حال، برخی ادعاها در مورد مزایای زیاد آن نیاز به تحقیقات بیشتر دارند و نباید به عنوان یک جایگزین بهداشتی جدی برای نمک‌های معمولی در نظر گرفته شوند.

 

بیشتر بخوانید: مصرف زنجبیل برای سرماخوردگی + خواص آن

 

تاثیر مصرف نمک صورتی

مصرف نمک صورتی، معمولاً به عنوان یک گزینه طبیعی و سلامتی معرفی می‌شود، اما تاثیرات آن به میزان کمتری نسبت به نمک‌های معمولی دارند. برخی افراد اعتقاد دارند که این نمک حاوی مواد معدنی مفیدی مانند آهن، پتاسیم و مغنیسیم است. به هر حال، تحقیقات علمی کمتری در مورد تاثیرات دقیق نمک صورتی بر سلامت انجام شده است.

 

مقدار مواد معدنی در نمک صورتی نسبت به نیاز روزانه افراد کمتر اهمیت دارد. پیشنهاد می‌شود که در صورت تغییر در نمک مصرفی، مقدار آن را کنترل کنید و به توصیه‌های پزشک یا متخصص تغذیه‌ خود توجه داشته باشید.

 

سوالات متداول

تاثیر سدیم بر ضربان قلب؟

این بار اضافی هم از نظر مکانیکی برای سلول و هم برای ساختار قلب و عروق مشکل ایجاد می‌کند بنابراین مصرف کلرید سدیم باعث افزایش بار قلب و عروق و شیوع بیشتر بیماری قلبی می شود. یکی از راهکارهای کاهش بیماری قلبی و عروق محدودیت مصرف یا حذف نمک در رژیم های غذایی است .

تاثیر نمک دریایی برای بیماران قلبی؟

نمک دریا این کار را با حفظ فشار خون سالم و تنظیم ضربان قلب انجام می‌دهد. چیزی که لازم دارید، مصرف متعادل نمک دریا است. یک مطالعه نشان داده است که مصرف منظم نمک دریا می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. به هر حال، شما باید مراقب مصرف نمک خود باشید، زیرا استفاده بیش از حد نمک به بروز مشکلات مربوط به سلامتی منجر می‌شود.

خوردن چه چیزی باعث ایست قلبی می شود؟

با گذشت زمان، مقادیر زیاد نمک، شکر، چربی‌های اشباع شده و کربوهیدرات‌های تصفیه شده خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش می‌دهد.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.