غیر پزشکی, سلامت ذهن

اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

درباره اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری بیشتر بدانید:

متاسفانه در دنیای امروزی بر خلاف گذشته که کودکان بیشتر با هم نوعان خود بازی می کردند به سراغ سرگرمی هایی چون گوشی های هوشمند، تبلت، کنسول های بازی و پلی استیشن می روند و وقت زیادی را صرف این بازی ها می کنند. در حقیقت زیاده روی و افراط در انجام بازی های کامپیوتری برای سلامتی بدن  آنها مضر است و باعث اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری می شود .

شاید استفاده از این قبیل سرگرمی ها در اندازه مناسب و صحیح مفید باشد اما استفاده نادرست از آنها قطعا موجب اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری شده و ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به همین موضوع خواهیم پرداخت. چنانچه برای کودک خود نیاز به  مشاوره پزشک تصویری دارید! پیشنهاد می کنیم از خدمات ویزیت پزشک آنلاین ازپزشک که بهترین پزشکان متخصص و متخصص کودکان را دارد بهره ببرید و به صورت آنلاین کودک خود را ویزیت کنید. ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست برای درمان  اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری به دنبال متخصص باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین و مشاوره پزشک تصویری داشته باشید و زیر نظر متخصصان به صورت آنلاین ویزیت شوید.

دریافت مشاوره آنلاین در زمینه اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

 

کودکان و بازی های کامپیوتری

کودکان و بازی های کامپیوتری

شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای ، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت با متخصص کودکان آنلاین داشته باشید. سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند.

پس برای ویزیت پزشک آنلاین ، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و  کودکتان را در خانه ویزیت و درمان کنید. متخصص کودکان پزشکی است که به طور تخصصی برای مراقبت و درمان نوزادان و نوجوانان تحصیل و کسب علم کرده و شرایط سلامتی و رشد نوزادان و کودکان را در دوران رشد بررسی می‌کند . از آنجایی که کودکان رشد بسیار سریعی دارند در این مسیر رشد خود تغییرات فیزیکی، رفتاری و عاطفی خاصی را  تجربه می‌کنند. به همین دلیل کودکان هم نیاز‌های پزشکی خاصی دارند که معمولاً از تخصص پزشکانی که بزرگسالان را معالجه می‌کنند، خارج بوده و به پزشک متخصص نیاز است. پزشک کودکان، متخصصی است که در درمان شرایط خاص پزشکی و محدوده سنی کودکان مهارت دارد. پس برای داشتن ویزیت پزشک آنلاین و مشاوره پزشک تصویری با یک پزشک متخصص ، اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و در هر زمان و مکان کودکتان را زیر نظر متخصص ویزیت کنید و از آنها در خانه مشاوره بگیرید.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

چرا اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری رو به افزایش است؟

 

اعتیاد به بازی

اعتیاد به بازی

همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم استفاده صحیح و مناسب از هر چیزی مانند بازی های کامپیوتری نه تنها برای بدن ضرری ندارد بلکه می تواند مفید هم باشد به شرطی که در نحوه استفاده از آن طبق برنامه پیش بروید. برای مثال در یک روز یک ساعت مشخص برای بازی های کامپیوتری کودکتان در نظر بگیرید و اگر کودک شما به این بازی های رایانه ای اعتیاد پیدا کرده است کافیست با جوایز و پاداش هایی او را ترغیب کنید تا از کنسول های بازی فاصله بگیرد. در این نوع اعتیاد که به اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری شهرت دارد ، فرد وابستگی زیادی به بازی های کامپیوتری نشان می دهد و بخش زیادی از زمان خود را صرف انجام این بازی ها می کند . همچنین با افراط در این عمل دچار عارضه های جسمی و روانی می شود که همین موضوع می تواند خطرات جدی برای آنها به همراه داشته باشد .

در حقیقت آماری از کودکان و حتی بزرگسالان به دست آمده  است که نشان می دهد همگی به نوعی از اعتیاد یعنی اعتیاد به بازی های کامپیوتری دچار شده اند و  این امار ها نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد کسانی که به باری های کامپیوتری اعتیاد دارند برای فرار کردن از دنیای واقعی به بازی های کامپیوتری وابسته شده اند. فرار به عنوان مکانسیم مقابله یکی از گزینه های اصلی اعتیاد است به این معنا که ممکن است برخی افراد برای پناه بردن و فرار کردن از یک چیز به مواد مخدر، قمار، اینترنت یا بازی های کامپیوتری روی آورند .

از علائم روانی و فیزیکی اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. استفاده نادرست از پول
 2. سندروم تونل کارپال (نوعی بیماری مربوط به مچ دست)
 3. میگرن
 4. اختلال خواب
 5. کمر درد
 6. ضعیف شدن چشم
 7. تاثیر منفی بر دیگر بخش های زندگی
 8. عدم توجه به بهداشت شخصی
 9. سر درد
 10. بی اهمیت نشان دادن زمان
 11. عدم کنترل زمان
 12. پناه بردن به بازی به هنگام بروز مشکلات
 13. اختلال در غذا خوردن

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

چرا اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری ایجاد می‌شود؟

مهم ترین علت اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری پر کردن اوقات فراغت آنهاست. کودکان با توجه به سن خود درک کافی از بد بودن یا خوب بودن ندارند و از این رو نمی دانند برای پر کردن اوقات فراغت خود می توانند چه کاری انجام دهند. از این رو بازی های کامپیوتری را انتخاب می کنند چرا که برای آنها این بازی ها بهترین و هیجان انگیز ترین روش برای پرکردن اوقات فراغتشان است.

به همین دلیل هیچ آشنایی و یا درکی از ضرر های این نوع بازی ندارند. در این زمان بسیار مهم است تا والدین با استفاده از دیگر بازی ها مانند پازل یا بازی های فکری  معمایی کودک خود را مشغول کنند.

در این صورت کودک می تواند وقت خود را به سه بخش یعنی بازی های کامپیوتری، پازل و بازی های فکری معمایی تقسیم کند و دیگر اوقات فراغت خود را به یک بازی اختصاص ندهند. به همین دلیل به جرات می توان گفت که اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری تا حد زیادی به والدین بستگی دارد. با اینحال اگر کودک شما به بازی های کامپیوتری اعتیاد دارد می توانید ازپزشک ، مشاوره پزشک تصویری بگیرید و زیر نظر متخصص کودک خود را درمان کنید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.