غیر پزشکی, دندانپزشکی

لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت

لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت

لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت

اگر به دنبال زیبایی دندان های خود هستید و نمی دانید که لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت ؟ همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک ادامه دهید.

ما در این مطلب به بررسی این موضوع که لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت اشاره خواهیم. قبل از بررسی برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین هم پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن بیمار ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و از بهترین دندان پزشکان تیم ، مشاوره پزشکی آنلاین دریافت کنید. مشاوره پزشکی آنلاین به صورت  تصویری و یا صوتی با دندانپزشک یکی از خدمات ارزنده‌ای است که توسط سامانه  ازپزشک به کاربران عزیز ارائه می ‌شود، این سامانه با داشتن بهترین و کارآمدتری دکترهای آنلاین دهان و دندان به صورت تصویری ، تلفنی و پیامی ، آماده است تا میزبان بیماری باشد که به این خدمات نیاز دارند. اگر تمایل دارید در خانه مشاوره پزشکی آنلاین داشته باشید ،

کافیست برای انتخاب پزشک متخصص ، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در صفحه ، بهترین پزشکان آنلاین دهان و دندان را جستجو و با کلیک بر روی دکمه ویزیت شو،  به صورت آنلاین ویزیت شوید و مشاوره دریافت کنید. همچنین در صورتی که پزشکان برنامه کاری خود را تکمیل کرده باشند، می توانید در زمان دلخواه خود نوبت بگیرید و مشاوره پزشکی آنلاین به صورت تصویری با دندانپزشک داشته باشید.

دریافت مشاوره آناین در زمینه اینکه لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت

دریافت مشاوره آناین در زمینه اینکه لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت 

همچنین برای انتخاب بهترین دکتر آنلاین در سامانه ازپزشک می توانید با توجه به تعداد بازدید از صفحه هر پزشک و مشاهده نظرات دیگر کاربران، بهترین پزشک متخصص آنلاین دهان و دندان را شناسایی کرده و از بهترین آنها مشاوره آنلاین و نوبت ویزیت دریافت کنید. بهترین پزشک متخصص آنلاین دهان و دندان  ازپزشک ، آماده ویزیت شما و پاسخگویی به سوالات پزشکی شما هستند. به این ترتیب  در هر زمان که نیاز داشتید می توانید بدون حضور در مطب ، کلینیک و یا بیمارستان، در خانه با بهترین پزشکان ایران تلفنی و متنی گفتگو کنید و مشاوره پزشکی آنلاین به صورت تصویری داشته باشید. سپس بعد از ویزیت شدن می توانید به مطب دکتر مورد نظر برای معاینه فک و دهان مراجعه کرده و مراحل درمان را سپری کنید.
ازپزشک در تلاش است تا با ارائه چنین خدمات ، شما بتوانید در سریعترین زمان و به راحت ترین شیوه نوبت خود را از دکتر متخصص ایران دریافت نمایید و مشاوره پزشکی آنلاین داشته باشید. اما چطور متوجه شویم که لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت ؟ همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت و دلایل آن؟

اولین قدم برای داشتن زیبایی دندان ها و به دست آوردن یک لبخند دلنشین این است که بدانید لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت. باید بگوییم که تمامی روکش های دندانی به گونه ساخته شده اند که در عین حال مشابه دندان ها طبیعی به نظر برسند. با این حال لمینت سرامیکی طبیعی تر از کامپوزیت به نظر می رسد چرا که مواد سازنده لمینت ، نور را همانند مینای دندان نمابش می دهند . با این حال لازم به ذکر است کامپوزیت هم زمانی که توسط پزشک متخصص به خوبی پولیش شود کاملا طبیعی به نظر می رسد .

اینکه لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت را معمولا پزشک متخصص با بررسی دندان های شما تشخیص می دهد. اگر دندان های شما به شدت لکه دار شده ، آسیب دیده و یا اینکه به صورت نادرست تنظیم شده باشد و شکاف های زیادی داشته باشد در این زمان پزشک به شما لمینت سرامیکی را توصیه می کند . از کامپوزیت معمولا برای نقص های خفیف تر استفاده می شود . با این حال چنانچه که مشکل شما شدید باشد که نتوانید با استفاده از روکش ها آن را درمان کنید دندان پزشک ممکن است به جای استفاده از لمینت یا کامپوزیت ، درمان ارتودنسی را به شما پیشنهاد کند. همچنین در صورت نداشتن دندان ، پزشک ایمپلنت را پیشنهاد می دهد تا جای خالی دندان شما پر شود.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

ایا لمینت و کامپوزیت به دندان آسیب می‌رسانند؟

ایا لمینت و کامپوزیت به دندان آسیب می‌رسانند؟

در رابطه با اینکه لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت صحبت کردیم اما در ادامه تصمیم داریم طول عمر این دو روش درمانی را هم بررسی کنیم. معمولا طول عمر لمینت سرامیکی به طور متوسط بین ۱۰ تا ۲۰ سال است البته با این تفاسیر که افراد بتوانند بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنند و دستور العمل دندان پزشک را به درستی انجام دهند . اگر تمامی کارها را برای محافظت به درستی انجام دهند ممکن است بتوانند طول عمر لمینت سرامیکی را بیشتر  با دوامی طولانی تر ایجاد کنند . با این حال کامپوزیت ها تقریبا نیمی از طول عمر لمینت دندان را دارند به نوعی بین ۵ تا ۷ سال . روکش های لمینت بسیار قوی تر از کامپوزیت هستند ،

به این معنا که آنها نسبت به شکسته شدن مقاوم تر هستند. با این حال لمینت ها نمی توانند مانند روکش های کامپوزیت ترمیم شوند. به این صورت که اگر لمینت سرامیکی آسیب دیده باشد ، نیاز به تعویض دارد که می تواند برای افراد نسبتاً پر هزینه باشد . تمام زیبایى رنگ دندان ها در شفافیت آن است و هر چه رنگ شفاف تر و عبور نور از وراى پوسته نازک کامپوزیت بیشتر باشد، دندان ها طبیعى تر و زنده تر جلوه مى کنند. اما نکته اینجاست که اگر رنگ کامپوزیت خیلى شفاف باشد، رنگ اصلى دندان ها سایه مى اندازد و بد رنگى دندان ها پوشانده نمی شود.

بنابراین اگر بد رنگى دندان ها زیاد باشد نمى توان انتظار انجام درمان کامپوزیت ونیر با رنگى بسیار شفاف داشت . روکش لمینت به لکه ها حساسیت کمتری دارد ، اگر چه با وجود این هم باید سعی کنید میزان مصرف غذاها و نوشیدنی های بسیار رنگی مانند قهوه و چای را محدود کنید. دندان پزشکان تیم ازپزشک به شما توصیه می کنند چه با لمینت و یا کامپوزیت ، رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و از مصرف غذاها و نوشیدنی های رنگی چون قهوه ، چای و … تا جایی که امکان دارد خودداری کنید.

برای دریافت مشاوره آنلاین تصویری با دندانپزشک کافی است اپلیکیشن از پزشک را نصب و از خدمات فوق‌العاده ان استفاده نمائید

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.