غیر پزشکی, رژیم و تغذیه

برنامه غذایی افراد دیابتی

برنامه غذایی افراد دیابتی

برنامه غذایی افراد دیابتی

یکی از مهم ترین عواملی که می توان برای پیشگیری از دیابت عنوان کرد ، رژیم لاغری و برنامه غذایی افراد دیابتی بوده و همچنین داشتن تمرینات ورزشی است . همانگونه که می دانید با تمام غذاهایی که می خوریم می توانیم قند خون خود را کنترل کرده و اگر کمی درست و اصولی این برنامه را رعایت کنیم می توانیم دیابت نوع ۲ را هم مهار کنیم.

طی تحقیقاتی مشخص شده است که کاهش ۵ درصدی از وزن هم تاثیر بسیار زیادی در کنترل دیابت دارد به همین دلیل مبتلایان به دیابت برای کنترل بیماری خود باید برنامه غذایی افراد دیابتی را زیر نظر پزشک دنبال کنند و از روی اصول به بیماری خود نظارت داشته باشند.

برای داشتن یک رژیم غذایی درست برای دیابتی ها دیگر نیازی نیست تا مطب دکتر بروید و شلوغی های شهر را تحمل کنید. برای داشتن مشاوره پزشکی با پزشک متخصص رژیم تغذیه لازم است در ابتدا اپلیکیشن بیمار ازپزشک را نصب نمایید و در هر مکان چه در منزل یا محل کار خود بدون مراجعه حضوری توسط دکتر متخصص تغذیه بصورت آنلاین  و ویدیویی ویزیت شوید و مشکلات خود را مطرح نمایید.

برای تشخیص دقیق تر در زمان رژیم و یا حتی بررسی آزمایشات و نحوه استفاده از برخی مواد غذایی و یا ویتامین ها و هر سوالی که امکان مراجعه حضوری به پزشک متخصص غدد را ندارید، می توانید با نصب اپلیکیشن ازپزشک تمامی مراحل ویزیت را به صورت آنلاین انجام دهید؛ سامانه ازپزشک با داشتن دکترهای متخصص آماده ارائه خدمات پزشکی نوین به شما عزیزان است تا بتوانید در زمان مشاوره با پزشک متخصص به نحوه احسنت از وقت خود استفاده نمایید.
در ادامه برنامه غذایی افراد دیابتی  هاکه مورد تایید پزشکان است را بررسی می کنیم.

برنامه غذایی افراد دیابتی چیست؟

برنامه غذایی افراد دیابتی چیست؟

مبتلایان می توانند با کاهش وزن تا حدود بسیار زیادی دیابت نوع دو را کنترل کنند. به طور کلی افرادی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند باید میزان مصرف گوشت ، چربی های حیوانی و قندهایی که به سرعت جذب بدن می شوند را از برنامه غذایی شان کاهش دهند .

به جای چنین خوراکی ها باید از غذاهایی چون سبزیجات و میوه ها استفاده کنند و تحت کنترل باشند. دیابتی ها باید به جای مصرف شکرهای سفید ، گوشت های چرب و چربی های حیوانی را دیگر مواد غذایی چون گوشت پرندگان و ماهی ها، روغن زیتون و کلزا و یا خوراکی های مناسب جایگزین کنند و خودشان غذا بپزند . برای داشتن مشاوره آنلاین پزشکی از خدمات ازپزشک ، توصیه می کنیم که از این برنامه های غذایی حتما با مشورت پزشک مصرف کنید و هر ماه یکبار به صورت آنلاین با پزشک متخصص تغذیه و یا پزشک متخصص غدد ویزیت شوید.

برای دیابتی ها بسیار مهم است که برنامه های غذایی برای داشتن  برنامه غذایی حتما  زیر نظر پزشک متخصص باشد. شاید در گذشته مراجعه به مطب ها و یا کلینیک ها سخت بوده باشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر رفت و آمد در خیابان ها لزومی ندارد و تنها با استفاده از گوشی موبایل، ویزیت آنلاین با پزشکان متخصص تغذیه و یا دیگر پزشکان به راحتی امکان پذیر است.

جدا از داشتن یک رژیم تغذیه اصولی ورزش هم می تواند کمک شایانی به کاهش وزن افراد و کنترل دیابت نوع دو داشته باشد. به همین دلیل پزشکان تغذیه در کنار رژیم های درست و اصولی، ورزش منظم و روتین را هم توصیه می کنند تا تحت هیچ شرایطی افراد با مشکل مواجه نشود.
در ادامه عادات غلط دیابتی ها را بررسی می کنیم.

بدترین عادات غذایی دیابتی ها

بدترین عادات غذایی دیابتی ها

برنامه غذایی افراد دیابتی باید حتما رعایت شود چرا که عواملی مانند،نخوردن صبحانه یکی از بدترین عادات مبتلایان به دیابت است چرا که به تاخیر انداختن صبحانه می تواند باعث هیپوگلیسمی یا کاهش شدید گلوکز خون شود. به همین دلیل در برنامه غذایی دیابتی ها باید حداقل یک میان وعده کوچک در صبح قرار داشته باشد. ماست چکیده ، یک تخم مرغ آب پز همراه با مقدای نان سبوس دار می تواند مناسب این افراد در وعده صبحانه باشد.

داشتن برنامه غذایی سرشار از چربی های اشتباه هم از بدترین عادات غذایی دیابتی هاست. مصرف اضافی چربی می تواند مقاومت به انسولین را بدتر کند و عوارض زیادی به جای بگذارد. پس بهتر است از داشتن چنین برنامه های غذایی بپرهیزید  و دور غذاهای فست فودی را خط بکشید.

مصرف بیش از اندازه گوشت هم از عادات غلط دیابتی ها بوده و ممصرف پروتئین روی سطح گلوکز خون مبتلایان تاثیر گذار است. مصرف گوشت قرمز روی حساسیت به انسولین تاثیر مضری می گذارد و خطر دیابت نوع دو را افزایش می دهد. پس بهتر است مصرف گوشت قرمز را به حداقل برسانید و زیر نظر ازپزشک برنامه غذایی داشته باشید.

از دیگر عادات بد غذایی دیابتی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. مصرف میان وعده هایی که با آرد سفید تهیه شده باشند
  2. پرخوری کردن
  3. خوردن غذا قبل از خواب شبانه
  4. نداشتن تعادل در مصرف وعده های غذایی

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

برنامه غذایی افراد دیابتی با اپلیکیشن ازپزشک

برنامه غذایی افراد دیابتی با اپلیکیشن ازپزشک

اگر مبتلا به دیابت هستید، ازپزشک توصیه می کند برای تهیه یک برنامه غذایی سالم، به یک متخصص تغذیه در اپلیکیشن مراجعه کنید. شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید از بهترین متخصصان تغذیه کمک و مشاوره آنلاین بگیرید.

برنامه غذایی برای دیابتی ها کمک می کند قند خون (گلوکز) ، وزن و  همچنین عوامل خطر بیماری های قلبی مانند فشار خون بالا و چربی های خون را کنترل کنید.

برای اکثر  مبتلایان به دیابت نوع ۲، کاهش وزن می تواند کنترل گلوکز خون را آسان تر کند. چنانچه به کاهش وزن برای کنترل بیماری نیاز دارید داشتن یک رژیم غذایی دیابتی می تواند مناسب برای رسیدن به هدف باشد. رژیم دیابت بر اساس خوردن سه وعده در روز در زمان های معین و مشخص است و باید زیر نظر پزشک متخصص باشد.
متخصص تغذیه ازپزشک می تواند به شما کمک کند رژیم غذایی را بر اساس اهداف سلامتی، سلیقه و سبک زندگی خودتان تنظیم کنید و بر روی بیماری خود کنترل داشته باشید. پزشک متخصص می تواند در مورد چگونگی بهبود عادات غذایی مانند انتخاب اندازه های متناسب و سطح فعالیتی که دارید با شما صحبت کند و مسر درست را نشان دهد. به همین دلیل بهتر است به داشتن رژیم هایی که از طرف دوست و یا آشنا دریافت می کنید اکتفا نکرده و زیر نظر پزشک متخصص برنامه غذایی افراد دیابتی را دریافت کنید .

شاید گرفتن نوبت از پزشکان متخصص تغذیه و یا رفتن به مطب و کلینیک پزشکان آزار دهنده باشد؛ چرا که ترافیک شهری، ازدحام بیماران در مطب و کلینیک ها، زمان ویزیت بیماران که معمولا چند ساعتی به طول می انجامد و … همگی از نگرانی های مراجعه به پزشک است و پشت گوش انداخته می شود.  پس با خیال راحت ازپزشک برنامه غذایی بگیرید و در آرامش خانه بیماری خود را کنترل کنید.

اگر نیاز به مشاوره و ویزیت آنلاین توسط پزشک غدد را دارید می‌توانید با مطالعه مقاله ویزیت پزشک غدد اطلاعات کامل و جامعی را از نحوه برقراری ارتباط انلاین با پزشک مربوطه را دریافت نمائید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.