روانشناسی

چگونه بفهمیم ترنس هستیم؟

چگونه بفهمیم ترنس هستیم؟

ترنس

چگونه بفهمیم ترنس هستیم؟

اگر تصور می کنید از بدو تولد دارای رفتار های مغایرتی با جنسیت خود بوده اید و با توجه به هویت جنسی خود، ظاهری متفاوت دارید، ممکن است شما ترنس باشید. نتیجه بسیاری از روانشناسان حاکی از آن است که بهترین راهنما برای شما بررسی عواطف و احساساتتان است که با استفاده از آن ها می توانید به هویت درونی خود پی ببرید. همچنین صحبت با یک روانشناس خوب می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به اینکه ترنس چیست ، علائم ترنس ها و اینکه این حالت در زنان و مردان به چه صورت است اشاره خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعات کافی همراه ما باشید و در زمان نیاز از بهترین روانشناسان اپلیکیشن ازپرشک ، مشاوره آنلاین بگیرید.

 

ترنس چیست ؟

تراجنسیتی شامل افرادی می شود که حس می‌کنند جنسیتی که دارند با جنسیتی که در بدو تولد به آن‌ها اختصاص داده شده است تطابق ندارد. به نوعی  وقتی نوزادی به دنیا می‌آید، در هنگام معاینات اولیه، جنسیت مذکر یا مونث به آن‌ها اختصاص داده می‌شود. بعد از بزرگ شدن ممکن است فرد جنسیتی متفاوت نسبت به جنستی که در بدو تولد برای او تعریف شده است حس کند. در این زمان به این افراد ترنس گفته می‌شود مثلا زمانی که فردی با جنسیت مذکر (مرد) به دنیا می‌آید ممکن است هویتی زنانه در خود حس کند و یا بلعکس آن ممکن است زنی بعد از دوران نوجوانی رفتار و احساساتی مردانه داشته باشد. این هم پاسخی برای سوال ترنس چیست .

 

ترنس چیست

ترنس چیست

 

پیشنهاد مقاله: تغییر جنسیت و تاثیر آن بر سلامت روانی و روانشناختی فرد

چگونه بفهمیم ترنس هستیم؟

اکثراً افرادی که تراجنسیت هستند در سنین جوانی به این موضوع پی می‌برند و گاهی اوقات بعضی افراد تا آخر عمر متوجه این موضوع نمی‌شوند. به طور کل افراد ترنس هنگام صحبت در مورد جنسیت خود احساس خوشایندی ندارد و اگر فردی به جنسیت آن‌ها اشاره کند ممکن است ناراحت شوند. چراکه جنسیت ظاهری خود را با آن‌چه به عنوان هویت جنسی درونی خود حس می کنند یکسان نمی دانند. بیشتر افراد ترنس از بیان احساسی که نسبت به جنست خود دارند می‌ترسند. افرادی که هویت جنسی متفاوتی دارند در برهه‌هایی از زندگی دچار ناراحتی شدید، اضطراب، افسردگی و مشکلات روحی می شوند. در این زمان صحبت با روانشناس بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

ترنس زن

ترنس زن که به آن ها تراجنسی زن هم گفته می شود مربوط به مردانی است که دارای روحیه زنانه هستند و بیشتر اخلاق ها و کار هایی که انجام می دهند شبیه به زنان است. این افراد دارای ظاهر مردانه اما باطن و اخلاقیات کاملا زنانه هستند و همین باعث می شود توسط دیگران خصوصا در کشور ایران مورد تمسخر قرار گیرند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

ترنس مرد

اینگونه افراد زنان یا دخترانی هستند که عواطف و روحیات شبیه به مردان داشته و تمایلاتشان مانند مردان است. در مجموع این افراد دارای شمایل زنانه هستند اما تمایلات روحی آن ها مردانه است.

 

علایٔم ترنس ها

علایٔم ترنس ها

 

علائم ترنس ها

بسیاری از افراد ترنس این حالت را از جنین یعنی زمانی که در شکم مادر هستند دارند و ریشه در ژنتیک آن ها دارد.  مادران و یا پدرانی که از حالت عجیب کودک خود باخبر شدند می توانند با مراجعه به اپلیکیشن ازپزشک، از بهترین روانشناسان مشاوره آنلاین بگیرند. ما در ادامه به علائم ترنس ها اشاره خواهیم کرد تا با مطالعه آن بتوانید کودکان را بسنجید. از علائم ترنس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. از لحاظ شخصیتی و اخلاقی دارای شخصیتی متفاوت از هم جنس خود است.
  2. نسبت به دوران بلوغ خود بسیار ناسازگاری نشان می دهد.
  3. لباس هایی که مخصوص جنس خودشان است را دوست ندارند.
  4. کودک معمولا از بازی با هم جنس خود اجتناب می کند.
  5. هنگام خرید اسباب بازی بیشتر تمایل به اسباب بازی های جنس مخالف خود دارد.
  6. در مدرسه یا محیط هایی که دختران از پسران جدا می شوند نسبت به همجنسان خود ناسازگار بوده و تمایل به ماندن در آن مکان ندارد.

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره عمل تغییر جنسیت بدانید!

 

تغییر جنسیت و درمان ترنس

اگر فردی هر کدام از علائم ترنس ها که پیش تر عنوان کردیم را دارا باشد، بهتر است برای اطمینان و درمان ترنس ، به روانشناس مراجعه کند. با مراجعه به روانشناس می توان هر چه سریع تر اگر لازم است تغییر جنسیت انجام شود. بهترین راه درمان جراحی تغییر جنسیت  است و غیر از آن راهی نیست. اما برای فهمیدن از ابتلا به تراجنسیتی باید به روانپزشک مراجعه شود. تغییر جنسیت در مرحله اول به هورمون درمانی می پردازد و سپس فرد در همین مراحل تست های شخصیتی انجام می دهد. به مرور زمان فرد با انجام جراحی و تحت درمان روانپزشک بودن می تواند از نظر فیزیکی و اخلاقی به جنسیت مورد نظر خود دست یابد. لازم به ذکر است علائمی که عنوان کردیم به طور قطع نشان دهنده تراجنسیتی شما نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.