غدد

افزایش متابولیسم بدن با ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد

افزایش متابولیسم بدن با ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد

ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد

متابولیسم بدن چیست؟ آیا افزایش متابولیسم بدن با دارو یا گیاهان دارویی و طب سنتی امکان پذیر می باشد؟ احتمالا این سوال ها بارها و بارها برای شما نیز ایجاد شده است! ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد از نقش موثری برای درک واژه ی متابولیسم، نحوه تبدیل و مصرف انرژی در بدن و پاسخ به سوالات فوق برخوردار  می باشد.

برای انجام فعالیت های روزانه بدن مانند تنفس، راه رفتن و به طور کلی تمام اعمال اعضای بدن، به انرژی نیاز می باشد. پس از مصرف آب و غذا، پروسه های شیمیایی در بدن رخ می دهند تا آب و غذای مصرف شده به انرژی تبدیل گردند. ویژگی های فردی مانند سن، جنس، توده عضلانی و میزان فعالیت فیزیکی در تعیین میزان نیاز افراد به انرژی و سرعت متابولیسم بدن آن ها موثر می باشند. در ادامه این مطلب به طور کامل در رابطه با روش های افزایش متابولیسم بدن تحت نظر ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد توضیح داده شده است.

 

آیا افزایش متابولیسم بدن و لاغری با هم مرتبط هستند؟

متابولیسم بدن همواره در حال تولید انرژی برای حفظ عملکرد اعضای مختلف بدن مانند سیستم تنفسی، سیستم گوارشی، رشد و تنظیم دمای بدن می باشد. اگرچه که متابولیسم بدن حین استراحت کاهش می یابد، ولی هرگز متوقف نمی شود. برخی بیماری ها مانند پرکاری تیروئید منجر به افزایش متابولیسم بدن و برخی بیماری ها مانند کم کاری تیروئید منجر به کاهش متابولیسم بدن می شوند. ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد از نقش مهمی در بررسی بیماری های مرتبط با اختلال در سوخت و ساز بدن همراه می باشد. مهم ترین بیماری هایی که باید توسط ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد برای بررسی سوخت و ساز بدن بررسی شوند، عبارتند از:

 • کم کاری و پرکاری تیروئید
 • بیماری کوشینگ
 • دیابت
 • بیماری های ارثی مرتبط با متابولیسم بدن

 

ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد برای افزایش متابولیسم بدن و لاغری

برخی افراد حتی حین استراحت نیز متابولیسم بدن بالایی دارند؛ ولی برخی افراد نیز به طور کلی متابولیسم بدن پایینی دارند. گاهی نیز برخی افراد اضافه وزن خود را متاثر از کندی سوخت و ساز بدن خود می دانند! اما آیا افزایش متابولیسم بدن منجر به لاغری و برعکس کندی سوخت و ساز بدن منجر به چاقی می گردد؟ همیشه این طور نیست! اگرچه که ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد برای افزایش متابولیسم بدن و لاغری می تواند کمک کننده باشد، اما لزوما افزایش سوخت و ساز با لاغری همراه نمی باشد! و جالب است بدانید که برعکس تصور بسیاری از مردم، بسیاری از افراد چاق نیز سوخت و ساز بدن بالایی دارند!

مطالعه مقاله  دریافت نوبت مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته رایگان پیشنهاد می شود.

 

افزایش متابولیسم بدن و لاغری با متخصص غدد

افزایش متابولیسم بدن و لاغری با متخصص غدد

 

راه های های افزایش سوخت و ساز بدن برای لاغر شدن

کاهش میزان کالری دریافتی و افزایش فعالیت فیزیکی بدن، مهم ترین ارکان کاهش وزن می باشند. اما از جمله راه های افزایش سوخت و ساز بدن برای لاغر شدن که طی ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد توصیه می گردند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. مصرف رژیم پرپروتئین: افزایش پروتئین رژیم غذایی با افزایش متابولیسم بدن و احساس سیری همراه می باشد.
 2. نوشیدن فراوان مایعات: نوشیدن آب زیاد طی روز علاوه بر پر کردن شکم و احساس سیری، با افزایش سوخت و ساز بدن برای لاغر شدن نیز همراه می باشد.
 3. افزایش فعالیت فیزیکی: فعالیت های سنگین فیزیکی با افزایش چربی سوزی همراه می باشند.
 4. ایستادن: افرادی که مدت بیشتری از زمان خود را در طول روز می ایستند، انرژی بیشتری نسبت به افرادی که مشاغل نشسته دارند، مصرف می کنند.
 5. خواب کافی: کم خوابی با کاهش سرعت مصرف انرژی در بدن و کاهش ترشح هورمون های سیری همراه می باشد.
 6. مصرف کافی کالری: رژیم های با کالری بسیار پایین و حذف وعده های غذایی با کاهش سوخت و ساز بدن و کاهش سرعت از دست دادن وزن همراه می باشند.
 7. ورزش های مقاومتی: با افزایش توده عضلانی و افزایش نیاز بدن به انرژی همراه می باشند.
 8. کاهش استرس: اضطراب بیش از حد در بسیاری از افراد منجر به افزایش اشتها و چاقی می گردد.
 9. مصرف کافی ویتامین ها: مطالعات اخیر از نقش ویتامین ب در سوخت و ساز چربی ها حمایت کرده اند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

افزایش متابولیسم بدن با دارو توسط ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد

اگرچه که رعایت نکات فوق با افزایش سوخت و ساز بدن همراه می باشند، اما برخی بیماری های غدد مانند کم کاری تیروئید، بیماری کوشینگ و … نیازمند درمان دارویی مستقیم می باشند. افزایش متابولیسم بدن با دارو توسط ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد می تواند شامل تجویز داروهایی مانند لووتیروکسین و داروهای درمان بیماری کوشینگ باشد. همچنین گاهی نیز به دلیل وجود توده هایی در غدد فوق کلیه، ممکن است جراحی تنها راه درمان چاقی و کمک به حفظ متابولیسم طبیعی بدن باشد.

پیشنهاد مقاله : چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ در ازپزشک 

 

افزایش متابولیسم بدن با طب سنتی

طب سنتی همواره از جایگاه بالایی در فرهنگ ایرانی برخوردار بوده است؛ و مردم برای درمان بسیاری از بیماری های خود به طب سنتی مراجعه می کنند. از جمله روش های افزایش متابولیسم بدن با طب سنتی که مورد قبول ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد نیز می باشد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. نوشیدن چای سبز: علاوه بر افزایش متابولیسم بدن و لاغری، با فواید متعدد دیگری مانند افزایش سلامت قلبی عروقی نیز همراه می باشد.
 2. نوشیدن چای اولانگ: نوعی چای سنتی چینی می باشد که با افزایش سوخت چربی و سوخت و ساز بدن همراه می باشد.
 3. مصرف غذاهای تند: فلفل حاوی مقادیر زیادی کاپسایسین (Capsaicin) می باشد که در افزایش نیاز بدن به انرژی موثر می باشد.
 4. نوشیدن قهوه: کافئین موجود در قهوه با افزایش متابولیسم بدن و لاغری همراه می باشد.
 5. مصرف کافی سلنیوم در رژیم غذایی: از نقش موثری در بهبود عملکرد تیروئید و حفظ تعادل هورمونی بدن برخوردار می باشد.
 6. مصرف کافی حبوبات: عدسی، لوبیا قرمز و بادام زمینی منابع غنی از پروتئین می باشند که طی ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد برای افزایش متابولیسم بدن و لاغری توصیه می گردند.
 7. کاکائو: مصرف کاکائو با افزایش سوخت چربی ها در بدن همراه می باشد.
 8. سرکه سیب: برخی تحقیقات از نقش سرکه سیب در لاغری حمایت کرده اند.

 

افزایش متابولیسم بدن با طب سنتی

افزایش متابولیسم بدن با طب سنتی

 

بالا بردن متابولیسم بدن با گیاهان دارویی توسط ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد

افزایش متابولیسم بدن با گیاهان دارویی توسط ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد نیز یکی دیگر از روش های موثر و کمک کننده در کاهش وزن می باشد. از جمله گیاهان دارویی که در افزایش متبولیسم بدن کمک کننده می باشند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زنجبیل
 • جلبک دریایی
 • آووکادو
 • فلفل قرمز
 • دارچین
 • زردچوبه
 • آشواگاندا
 • زغال اخته
 • جینسینگ
 • فلفل سیاه
 • زیره
 • هل

همان طور که توضیح داده شد، رعایت رژیم غذایی مناسب، فعالیت فیزیکی کافی و کاهش دریافت کالری از نقش مهمی در کاهش وزن و لاغری برخوردار می باشند. ویزیت آنلاین فوق تخصص غدد برای بررسی بیماری ها در صورت عدم موفقیت در کاهش وزن علی رغم رعایت موارد فوق، از نقش مهمی در ارتقاء سلامتی برخوردار می باشد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله تیروئید و ویزیت متخصص غدد

 

منابع علمی این مطلب

 1. Caffeine and coffee: their influence on metabolic rate and substrate utilization in normal weight and obese individuals

 2. How to increase your metabolism

 3. How to Speed Up Your Metabolism: 9 Easy Ways Backed by Science

 4. The truth about metabolism

 5. Metabolism

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.