غیر پزشکی, مادر و کودک

مادر و کودک

مادر و کودک

مادر و کودک

مادر و کودک ، اولین پریود بعد از زایمان

از شادابی و درخشان بودن پوست تا پیدا کردن یک حس منحصر به فرد و بالیدن به خود  و  مهم ‌تر از آن امید به زندگی که همگی مربوط به دوران بارداری است. در دوران بارداری که معمولا ۹ ماه به طول می‌انجامد هیچ خبری از دوران قاعدگی یا همان پریودی نیست  اما بد نیست بدانید که بعد از زایمان چه بلایی سر چرخه قاعدگی شما می‌آید.
در ماه ‌های پس از زایمان، ممکن است عادات ماهیانه یا همان پریود نامنظم باشد. اما به مرور و در طی زمان به حالت طبیعی باز می ‌گردد. تغییر عادات پریود یا قاعدگی پس از زایمان بسیار رایج است به نوعی که شدت خونریزی برخی زنان بیشتر و درد ناشی از قاعدگی شدیدتر می شود.   اما در برخی دیگر خونریزی پریود کمتر شده و درد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

هیچ راهی برای پیش‌بینی از اینکه چگونه زایمان بر روی پریود مادران تاثیر می‌گذارد وجود ندارد. اما در حالت کلی زنانی که به نوزادان خود از سینه‌شان شیر می‌دهند معمولا مدت طولانی پریود نمی ‌شوند. به همین دلیل شیردادن به نوزاد نقش مهمی در شروع قاعدگی یا همان پریودی مادران پس از زایمان دارد. بدن زنان با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل هیچ راه کاملاً مطمئنی برای پیش‌بینی زمان اولین پریود بعد از زایمان وجود ندارد. اما در حالت کلی اولین پریود بعد از زایمان به شیر دادن بچه بستگی دارد. درست همان اندازه که زندگی‌تان بعد از زایمان تغییر می‌کند، اولین پریود بعد از زایمان هم دستخوش تغییرات می‌شود.

اگر نمی‌دانید وضعیت شما چه شکل است و می‌خواهید از این موضوع اطلاع دقیق‌تری داشته باشید، با پزشکتان مشورت کنید. با مشورت کردن می‌توانید مطمئن شوید که اوضاع چگونه پیش می‌رود.

مشاوره آنلاین ازپزشک برای مادر و کودک

مشاوره آنلاین ازپزشک برای مادر و کودک

از آنجایی که بهترین پزشک متخصص تهران در سامانه آنلاین ازپزشک فعالیت می کنند ، افراد می توانند با مراجعه به اپلیکیشن درخواست  مشاوره آنلاین  بدهند و سوالاتشان را بپرسند. سامانه آنلاین ازپزشک با ارائه مشاوره و روش‌های درمانی، سعی بر کاهش عوارض دارد و  تلاش می کند تا کنترل و تحمل  را برای افراد آسان تر سازد . به منظور اخذ نوبت از بهترین پزشکان تهران، ابتدا باید به سایت  و یا اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و  سپس نام دکتر مشاور مورد نظر خود را از بین لیست روانشناسان تهران و پزشکان متخصص انتخاب کرده و زمان و تاریخ ویزیت را مشخص  نمایید. شما بعد از  پرداخت هزینه ، می توانید نوبت خود را نهایی کنید و از خدمات ازپزشک بهره ببرید.

خدمات سامانه آنلاین ازپزشک جهت تسهیل روند درمان و تامین رفاه بیماران ارائه شده می شود تا بتواند برای افراد جامعه مفید واقع شود. در رابطه با سوالات مادر و کودک هم می توانید از خدمات آنلاین ازپزشک بهره ببرید و به پاسخ برسید.

اولین پریود بعد از زایمان

شروع پریود در مادران شیرده و غیرشیرده کمی با یکدیگر متفاوت است. برای مثال اگر شما به نوزاد خوداز سینه شیر  ندهید بعد از ۶ تا ۸ هفته از زایمان پریود می ‌شوید. ولی اگر به نوزاد، شیر خودتان را بدهید زمان شروع پریودی شما کمی تغییر می‌کند.  کسانی که نوزادشان را تنها با شیرخود تغذیه می‌کنند، تمام مدتی که به بچه شیر می‌دهند ممکن است پریود نشوند.

اگر زایمان طبیعی داشته باشید و بلافاصله بعد از زایمان پریود شوید ازپزشک توصیه می کند در اولین پریود بعد از زایمان تامپون استفاده نکنید. چرا که بدن شما هنوز در دوران نقاهت است و تامپون باعث ایجاد جراحت می‌شود. بعد از گذشت شش هفته از زایمان، می‌توانید “ازپزشک” بپرسید که آیا می‌توانید از تامپون استفاده کنید یا خیر!

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

مطالب بیشتر درباره پریود بعد از زایمان

مطالب بیشتر درباره پریود بعد از زایمان

زمان شروع پریود در مادران شیرده: یکی از اتفاقاتی که در دوران شیردهی، به تعویق افتادن قاعدگی ‌تان است. اگر نوزاد شما شب و روز تنها از شیر سینه شما تغذیه کند امکان دارد ۶ ماه یا بیشتر، اولین پریود بعد از زایمان شما طول بکشد. اگر در کنار شیر خود از شیر خشک به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید، ممکن است قاعدگی‌تان زودتر از ۶ ماه شروع شود.
اثرات شیردهی در شروع قاعدگی زنان پس از زایمان با یکدیگر تفاوت دارد. گاهی قاعدگی بعضی از زنانی که نوزادشان را فقط با شیر سینه  تغذیه می‌کنند و شب و روز شیر می‌دهند. ممکن است یک ماه بعد از زایمان شروع شود. عده‌ای دیگر که در کنار شیر خود، شیر خشک هم می‌دهند، ممکن است تا ماه‌ها بعد از زایمان پریود نشوند.

 زمان شروع پریود در مادران غیرشیرده اگر نوزاد خود را تنها با شیر خشک تغذیه می‌کنید. احتمالا اولین پریود بعد از زایمان شما ۱ تا ۳ ماه بعد شروع می‌شود. اگر تا سه ماه بعد از زایمان پریود نشدید، حتما این مسئله را با پزشک خود مطرح کنید. با شروع اولین قاعدگی پس از زایمان، اگر میزان خونریزی‌تان بیشتریا کمتر از قبل از دوران بارداری بودهم نگران نشوید. همچنین ممکن است در ابتدا فواصل قاعدگی‌تان نامنظم باشد. اگر بعد از چند ماه قاعدگی‌تان منظم نشد یا بعد از دو یا سه دوره، خونریزی خیلی شدید داشتید. به نوعی که به مدت چند ساعت متوالی، هر ساعت، یک بار نوار بهداشتی کاملاً خیس شد. حتما این مسئله را با پزشک در میان بگذارید تا در صورت لزوم مشکلات هورمونی یا رحمی شما بررسی شود.

  با شروع مجدد قاعدگی، متوجه تغییراتی در میزان شیر یا واکنش نوزاد به شیر خواهید شد. تغییرات هورمونی که باعث پریود شدن می‌شود روی شیر شما هم تاثیر می‌گذارد که از رفتار نوزاد بقابل درک است. برای مثال متوجه می‌شوید که مقدار شیرتان کم شده یا فاصله شیر خوردن نوزادتان بیشتر می‌شود. دقت داشته باشید که این تغییرات بسیار خفیف است و نباید روی توانایی شیردهی شما اثر منفی بگذارد.

سلامت مادر و کودک با سامانه از پزشک

سلامت مادر و کودک با سامانه از پزشک

شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت با متخصص و یا متخصص کودکان آنلاین داشته باشید.

سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند. پس برای ویزیت پزشک آنلاین ، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و  کودکتان را در خانه ویزیت کنید.

اگر به اطلاعاتی بیشتری درباره ویزیت آنلاین و یا دریافت مشاوره توسط پزشک را دارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله ویزیت پزشک / ویزیت پزشک در منزل به شما عزیزان است  تا اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری در اختیارتان گیرد.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.