غیر پزشکی, اخبار سلامت

ویزیت پزشک ام اس

ویزیت پزشک ام اس

ویزیت پزشک ام اس

درباره ویزیت پزشک ام اس بیشتر بدانید:

بیماری ام اس یکی از بیماری هایی است که امروزه زنان و مردان، همچنین دختران و پسران زیادی را به خود درگیر کرده است. این بیماری برای اولین بار در سال ۱۸۶۸ توسط جین مارتین چارکات فرانسوی متخصص اعصاب معرفی شد و متاسفانه هنوز علت اصلی آن مشخص نشده است. بی شک ماشینی شدن دنیای امروزی که باعث آلودگی آب و هوا و مواد غذایی شده مسبب اصلی پیدایش چنین بیماری هایی که در گذشته وجود نداشته شده است. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک در رابطه با ویزیت پزشک ام اس و این بیماری صحبت می کنیم تا در صورت نیاز به ویزیت پزشک آنلاین بتوانید با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک ، درخواست خود را ثبت کنید.

ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از پزشک ویزیت پزشک آنلاین بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص  را جستجو کنید .

مزایای ویزیت پزشک ام اس

مزایای ویزیت پزشک ام اس 

شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید. همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. مشاوره پزشک تصویری و یا ویزیت پزشک آنلاین از سامانه ازپزشک به سن و جنسیت خاصی بستگی ندارد و افراد در هر شرایط سنی و جنسیتی ای می توانند برای درمان و یا مشاوره از  پزشک متخصص ویزیت و مشاوره پزشک تصویری و یا صوتی بگیرند. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . شما با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می ‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و یک ویزیت پزشک ام اس داشته باشید.

مشاوره پزشک تصوری یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

چرا ویزیت پزشک ام اس

چرا ویزیت پزشک ام اس 

ام اس نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن، بدن به سلول ‌های خود آسیب وارد می‌کند . این به گونه ‌‌ای است که سیستم دفاعی به سیستم مرکزی اعصاب حمله کرده و نواحی‌ ای از مغز و نخاع را تحت ‌تاثیر خود قرار می‌ دهد. بهترین راه تشخیص ام ‌اس گرفتن شرح حال از بیمار است. به این صورت که بیمار باید در زمان ویزیت پزشک ام اس و ویزیت پزشک آنلاین در سامانه ازپزشک ، شرایط  بالینی خود را به صورت گفتاری و یا ارسال مدارک شرح دهد.

به عبارت دیگر گفته‌ های بیمار در رابطه با علائم، معاینه دقیق بالینی بیمار توسط پزشک معالج، یافتن علامت ‌های عصبی، مطالعه یافته ‌های تصویری از جمله MRI مغز و نخاع، انجام نوار چشم، آزمایش مایع نخاع و انجام تست‌ های خونی می ‌تواند برای رد و تایید و تشخیص بیماری ام ‌اس از بیماری ‌های دیگر بسیار کمک ‌کننده باشند. اگر بخواهیم بیشتر در رابطه با بیماری ام اس صحبت کنیم باید بگوییم که این بیماری بیشتر بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی در افراد بروز داده و بیشتر زنان را درگیر خود می کند . شاید علت ام اس نا شناخته باشد اما عواملی چون . استعداد و ساختار جسمی فرد، استعداد ارثی، اختلال در تنظیم و تعادل سیستم ایمنی، عوامل محیطی و نژادی، مواجهه فرد با ویروس ‌ها در طول زندگی، واکسیناسیون و استرس از جمله عواملی هستند که در ایجاد بیماری ام‌ اس تاثیر گذارند.

با این حال هنوز عامل ژنتیک و ژن خاصی برای این بیماری پیدا نشده و بیماری ام ‌اس تمام افراد را به یک شکل تحت ‌تاثیر خود قرار نمی ‌دهد. باید بدانید که این بیماری طیف بسیار و انواع مختلفی دارد؛ که انواع آن با توجه به نوع حمله اولیه و منطقه گرفتاری می‌ تواند در هر فرد مبتلا، خوش ‌خیم یا بدخیم با علائمی کمتر و یا بیشتر باشد .
بیماران مبتلا به ام ‌اس مانند هر بیمار دیگری باید از مصرف مواد غذایی مضر خودداری کنند. چرا که برخی از خوراکی ‌ها حاوی مواد اکسید کننده یا رادیکال‌های آزاد هستند و بیماران مبتلا به ام اس نباید از آنها استفاده کنند. غذاهایی چون  سرخ‌ کردنی ها، غذاهای پر چرب، پروتئینی یا غذاهای پر کالری، غذاهای خیلی شور و کنسروها. لبنیات پر چرب مانند شیر، ماست، خامه و پنیر پرچرب که حاوی اسیدهای چرب اشباع باید بسیار کم و با دقت مصرف شوند

ویزیت پزشک ام اس در سامانه ازپزشک

همانگونه که عنوان کردیم بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس از بیماری ‌های مزمن سیستم عصبی مرکزی است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می ‌دهد. در این بیماری عمدتا روکش رشته‌ های عصبی که راه ‌های هدایت عصبی هستند درگیر و دچار یک روند التهابی می‌شوند .

به همین دلیل است که پیام‌ های عصبی با تاخیر انجام شده و فرد به ام اس مبتلا می شود. اگر آسیب و روند بیماری در فرد شدید باشد حجم سلولی تخریب شده و راه ‌های عصبی‌، حسی، حرکتی، تعادلی و بینایی آن مختل می‌ شوند. همچنین این بیماری می‌ تواند با علائم چشمی، کاهش بینایی، دوبینی، سرگیجه، عدم تعادل، بی ‌حسی اندام‌ ها، لرزش، تکرر و اختلال در کنترل ادرار و در موارد پیشرفته ‌تر اختلال شدید حرکتی و تعادلی و لرزش و مشکلات حافظه و اختلال کنترل ادرار و مدفوع ظاهر شود.

معمولا در شروع بیماری رنج بیمار با اضطراب، گریه، سرزنش خود و دیگران، عصبانیت و حتی افسردگی نشان داده می ‌شود. بنابراین باید با کمک خود بیمار، اطرافیان و ویزیت پزشک ام اس این دوران را کوتاه کرد . بدون شک در بیشتر بیمارانی که امید به زندگی و روحیه خوبی دارند و در پی درمان هستند، شانس عود و پیشرفت بیماری خیلی کم می‌شود. پس با داشتن ویزیت پزشک آنلاین و ویزیت پزشک ام اس ، زیر نظر بهترین متخصص مغز و اعصاب باشید و مداوم ویزیت شوید.

اگر به اطلاعات بیشنری در زمینه بیماری‌ ام اس نیاز دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله بیماری ام اس (MS) چیست؟ است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست آورید

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.