روانشناسی

مشاوره روانشناسی آنلاین برای بهبود روابط عاطفی

مشاوره روانشناسی آنلاین برای بهبود روابط عاطفی

مشاوره روانشناسی آنلاین برای بهبود روابط عاطفی

نیازهای اساسی بقا مانند آب، هوا، غذا و سرپناه را در نظر بگیرید. برآورده کردن این نیازهای فیزیکی به این معنی است که می توانید زنده بمانید، اما برای معنا بخشیدن به زندگی نیاز به چیزهای بیشتری است. شما نمی توانید چیزهایی مانند همراهی، محبت، امنیت یا قدردانی را ببینید یا لمس کنید، اما آنها به همان اندازه ارزشمند هستند. همین امر در مورد احساس شنیده شدن یا ارزشمند بودن نیز صدق می کند. در یک رابطه، استحکام پیوند شما می تواند تفاوت زیادی در برآورده شدن نیازهای هر دوی شما ایجاد کند. اگرچه هر رابطه کمی متفاوت به نظر می رسد، این 10 نیاز عاطفی برای بهبود روابط عاطفی نقطه شروع خوبی برای بررسی این موضوع است که آیا شما و شریک زندگی تان هر کدام آنچه را که نیاز دارید را از رابطه دریافت می کنید.برای راهنمایی بهتر می توانید از مشاوره روانشناسی آنلاین کمک بگیرید.

 

نکات مهم در بهبود روابط عاطفی با همسر یا پارتنر

 

 1. محبت

بیشتر روابط شامل انواع مختلفی از محبت است:

 • لمس فیزیکی
 • صمیمیت جنسی
 • کلمات محبت آمیز
 • حرکات مهربانانه

محبت به شما کمک می کند پیوند برقرار کنید و صمیمیت را افزایش دهید.

اگر سطح محبت در رابطه شما به طور ناگهانی تغییر کند، ممکن است شروع به نگرانی کنید. بسیاری از مسائل مربوط به رابطه از فقدان محبت ناشی می شود، و این کاملاً قابل درک است که تعجب کنیم که چرا یک شریک که زمانی محبت کرده بو از تماس اجتناب می کند. به یاد داشته باشید، بدون پرسیدن نمی دانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

پیشنهاد مقاله: حل مشکلات جنسی و زناشویی با مشاوره آنلاین خانواده

نکات مهم در بهبود روابط عاطفی

نکات مهم در بهبود روابط عاطفی

 

 1. پذیرش

دانستن اینکه شریک زندگی شما را همانطور که هستید می پذیرد می تواند به ایجاد حس تعلق در رابطه کمک کند.

پذیرش فقط به این معنی نیست که آنها شما را می پذیرند. همچنین به این معنی است که شما احساس می کنید که به زندگی آنها تعلق دارید.

این احساس تعلق ممکن است زمانی افزایش یابد که:

 • شما را به خانواده و دوستان معرفی کند
 • فعالیت هایی را برای انجام با هم برنامه ریزی کنید
 • رویاها و اهداف آینده را به اشتراک بگذارید

 

 1. اعتبار سنجی

می خواهید بدانید که آنها نگرانی های شما را شنیده اند و بفهمند که از کجا آمده اند بر اساس تحقیقاتی که در سال 2016 انجام شد، اکثر زوج ها انجام کار در طول موج یکسان را مهم می دانند. هنگامی که شریک زندگی شما به طور کامل نتواند دیدگاه شما را ببیند، ممکن است احساس کنید که دچار سوء تفاهم شده اید. اگر آنها احساسات شما را به طور کامل نادیده بگیرند، ممکن است احساس نادیده گرفته شدن یا بی احترامی کنید.

اما اگر دائماً احساس می‌کنید که شنیده نشده‌اید یا بی‌اعتبار هستید، ممکن است شروع به ایجاد رنجش کنید، بنابراین بهتر است زودتر به این موضوع رسیدگی کنید.می توانید از مشاوره روانشناسی آنلاین کمک بگیرید.

 

 

 1. خودمختاری

با عمیق تر شدن یک رابطه، شرکا معمولاً علایق، فعالیت ها و دیگر جنبه های زندگی روزمره را به اشتراک می گذارند.

اما مهم نیست که چقدر رابطه شما قوی می شود، حفظ حس خود ضروری است. در حالی که ممکن است چیزهای مشترک زیادی داشته باشید، شما دو فرد مجزا با اهداف، سرگرمی ها، دوستان و ارزش های منحصر به فرد هستید – و این چیز خوبی است.

اگر هویت شما شروع به محو شدن در هویت آنها کرده است، برای بررسی وضعیت یک قدم به عقب بردارید. این ترکیب خود می تواند به طور طبیعی با نزدیک شدن شما اتفاق بیفتد، اما همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که فکر کنید برای موفقیت رابطه باید بیشتر شبیه آنها شوید.

در واقع، حفظ علایق فردی می تواند حس کنجکاوی نسبت به یکدیگر را تقویت کند، که می تواند رابطه شما را تقویت کرده و آن را سرگرم کننده نگه دارد.

 

 1. امنیت

یک رابطه سالم باید احساس امنیت کدهد، اما امنیت می تواند معانی زیادی داشته باشد.

اگر در رابطه خود احساس امنیت می کنید، به طور کلی:

 • بدانید که آنها به مرزهای شما احترام می گذارند
 • برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود احساس امنیت کنید
 • با آنها احساس امنیت جسمانی کنید
 • باور کنید که از انتخاب های شما حمایت می کنند
 • احساس کنید که می توانید احساسات خود را به اشتراک بگذارید

 

تعیین مرزهای واضح می تواند به تقویت احساس امنیت شما کمک کند:

من نمی‌خواهم سرم فریاد بزنند، بنابراین اگر صدایت را بلند کنی پاسخی نمی‌دهم.»

اگر شریک زندگی شما بدرفتار شد، به دنبال حمایت حرفه ای باشید. آزار جسمی اغلب به راحتی قابل تشخیص است، اما آزار عاطفی نیز می‌تواند باعث شود احساس ناامنی کنید، حتی اگر نتوانید دلیل آن را در نظر بگیرید.

 

مشاوره روانشناسی آنلاین و بهبود روابط عاطفی

مشاوره روانشناسی آنلاین و بهبود روابط عاطفی

 

 1. اعتماد کنید

اعتماد و امنیت اغلب دست به دست هم می دهند. احساس امنیت جسمی یا عاطفی با کسی که نمی توانید به او اعتماد کنید، سخت است. وقتی به کسی اعتماد می‌کنید، می‌دانید که او هم به دنبال خود شماست.

اگر شروع به شک به آنها کردید، سعی کنید رفتارهای خاصی را مطرح کنید، مانند بیرون ماندن تا دیروقت بدون توضیح.

به طور کلی، اعتماد بلافاصله اتفاق نمی افتد. شما آن را در طول زمان پرورش می دهید، اما می توانید آن را در یک لحظه از دست بدهید. اعتماد شکسته گاهی اوقات قابل ترمیم است، اما این نیاز به تلاش هر دو طرف و اغلب به حمایت یک درمانگر دارد.در بهبود روابط عاطفی زن و شوهر این مساله بسیار مهم است.

 

 1. همدلی

داشتن همدلی به این معنی است که می توانید تصور کنید که شخص دیگری چه احساسی دارد. این توانایی برای روابط عاشقانه ضروری است زیرا به افراد کمک می کند یکدیگر را درک کنند و پیوندهای عمیق تری ایجاد کنند.

تولدت را فراموش کرده . شما احساس عصبانیت و آسیب می کنید. بعد از 5 سال زندگی مشترک چطور توانست؟ هیچ وقت تولد او رو فراموش نکردی . اما پس از عجله اولیه ناامیدی و عصبانیت، شروع به در نظر گرفتن او می کنید.  اخیراً در محل کار دچار مشکل شده و این اضطراب روی خواب او تأثیر گذاشته است. بیشتر انرژی احساسی او صرف برنامه ریزی یک پروژه بزرگ شده است که می تواند به تغییر اوضاع کمک کند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

 1. اولویت بندی

خیلی طبیعی است که بخواهید شریکتان شما را در اولویت قرار دهد. شما می خواهید بدانید که شما اول هستید و بعد از اینکه آنها نیازهای خود را برآورده کردند، شما در ردیف بعدی قرار دارید.

با این حال، به طور کلی، اگر احساس می کنید در زندگی آنها اولویت ندارید، احتمالاً احساس می کنید که واقعاً برای حضور شما ارزش قائل نیستند.

گفتگو اغلب می تواند کمک کننده باشد. ابتدا، به این نکته اشاره کنید که چرا احساس اولویت نمی‌کنید – از مشاوره روانشناسی آنلاین کمک بگیرید.

 

 1. اتصال

اشکالی ندارد که همه چیز را با هم انجام ندهید. در واقع، حفظ علایق و دوستی‌های جداگانه می‌تواند برای سلامت روان فردی و همچنین سلامت رابطه شما مفید باشد

بدون ارتباط، حتی زمانی که بیشتر وقت خود را با هم می گذرانید، می توانید احساس تنهایی کنید. ممکن است به نظر برسد که شما فقط دو نفر هستید که اتفاقاً فضای زندگی مشترکی دارید یا گاهی اوقات با هم وقت می گذرانید. این احتمال وجود دارد که شما نمی خواهید رابطه شما اینطور پیش برود.

این خبر خوب است: اگر این حس ارتباط را ندارید، کاملاً امکان پذیر است که دوباره با آنها ارتباط برقرار کنید و دوباره با آنها درگیر شوید و از مشاوره برای بهبود روابط عاطفی خود استفاده کنید.

 

10 نیاز عاطفی برای بهبود روابط

10 نیاز عاطفی برای بهبود روابط

 

 1. فضا

اتصال مهم است، اما فضا نیز مهم است.

فضای درون یک رابطه به این معنی است که هر دوی شما این آزادی را دارید که هر وقت می خواهید کارهای خود را انجام دهید. شما احساس حمایت می کنید اما می دانید که می توانید انتخاب های خود را انجام دهید.

همچنین به این معنی است که شما هنوز از حریم خصوصی لذت می برید. این حریم خصوصی می تواند به معنای فضاهای جداگانه برای کار یا استراحت در خانه باشد، اما به معنای حریم خصوصی احساسی نیز می باشد.

صادق بودن به این معنا نیست که باید هر فکری که به ذهنتان می رسد را به اشتراک بگذارید. برای مثال، اگر احساس ناراحتی می‌کنید، داشتن فضای فیزیکی و احساسی می‌تواند به شما کمک کند تا با این افکار به روش‌های سالمی کنار بیایید و از بی‌توجهی به شریک زندگی خود اجتناب کنید.

وقتی صحبت از فضا به میان می‌آید، درخواست چیزی که نیاز دارید مهم است.

افراد می توانند نیازهای متفاوتی داشته باشند

باز هم نیازهای عاطفی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال، برخی از افراد ممکن است تعلق را به عشق یا اعتماد به میل بدانند.

در حالی که ممکن است چیزهای خاصی مانند توجه و ارتباط را در اولویت قرار دهید، شریک زندگی شما ممکن است به حریم خصوصی و استقلال اهمیت بیشتری بدهد.

این بدان معنا نیست که رابطه شما محکوم به فنا است، اما ممکن است لازم باشد تلاش بیشتری برای برقراری ارتباط با نیازها و بحث در مورد راه های ملاقات در میانه انجام دهید.کتاب و مقالات بهبود روابط عاطفی زیادی نوشته شده است که میتوانند کمک کننده باشند.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان 

 

تصویر دکتر رامینا جوینی پور

رامینا جوینی پور

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا صابری

زهرا صابری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم کریمی

مریم کریمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر ناهید زرگرانی

ناهید زرگرانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر معصومه اساسه

معصومه اساسه

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مرجان معاونی

مرجان معاونی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی مرادی

مهدی مرادی

روانشناسی عمومی

منابع علمی این مطلب

10 Emotional Needs to Consider in Relationships

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.