حل مشکلات جنسی و زناشویی با مشاوره آنلاین خانواده

حل مشكلات جنسي و زناشويي با مشاوره آنلاين خانواده

فهرست مطالب

مشکلات جنسی  و سردی رابطه و مشاوره آنلاین خانواده: شاید این باور را داشته باشیم که داشتن سکس یک عمل کاملا غریزی است و افراد توانایی دارند که بتوانند این عمل را با بهترین کیفیت انجام دهند. به همین دلیل بسیاری از افراد معتقدند که رابطه جنسی تنها بخش کوچک یا کم ‌اهمیت از یک پیوند زناشویی است که نیازی به آموزش و دریافت کمک از مشاوره جنسی و یا سکس تراپیست نداشته و هر زن و مردی می ‌تواند پس از ازدواج آن را به صورت خودکار تامین کند. اما متاسفانه با توجه به نتیجه مشاهدات بالینی  مشخص شده است که رابطه جنسی تنها یک عمل فیزیکی غیر ارادی نبوده و بسیاری از افراد هستند که در این بخش از رابطه دچار مشکل هستند. این مشکل می‌تواند به صورت انواع انحرافات جنسی، اختلالات جنسی و عدم تفاهم، علائق و در اصطلاح فانتزی ‌های جنسی در طرفین ظاهر شود و باعث بوجود آمدن دلایل سرد شدن همسر شما شود.

نکته بسیار مهم هم اینجاست که سکس و رابطه جنسی در کیفیت یک ازدواج جایگاه ویژه ای دارد و باعث دوام زندگی می گردد . از این رو یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که چه کسی می‌تواند در صورت بروز این مشکلات به ما کمک کند؟ مشاوره آنلاین خانواده چه مهارتی دارد و اینکه  در جلسات مشاوره آنلاین خانواده چه می‌گذرد؟ ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به حل مشکلات جنسی و زناشویی با مشاوره آنلاین خانواده اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

پیشنهاد مقاله: رابطه جنسی در دوران عقد + مشاوره ازدواج آنلاین 

 

دلایل سرد شدن همسر
دلایل سرد شدن همسر

 

سردی همسر

سرد مزاجی جنسی حدوداً در یک سوم از زنان وجود دارد. گاهی زنان برای حفظ رابطه شان، علیرغم تمایل خود اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند که در چنین مواردی، عدم برانگیختگی و بی میلی جنسی منجر به ایجاد زخم های تناسلی و درد هنگام نزدیکی در آنها می شود. این مسئله می تواند روی صمیمیت زوجین تاثیر منفی بگذارد. همچنین ادامه این روند می تواند به افسردگی، واژینیسموس، استرس و … منجر شود. سرد مزاجی زنان دارای درجات خفیف، متوسط و شدید است. به این صورت که زنان ممکن است ناراحتی خفیف تا شدیدی در ایجاد رابطه داشته باشند که برای انتخاب درمان سرد مزاجی زنان، این درجات اهمیت پیدا می کنند. سرد مزاجی در زنان انواع گوناگون دارد که شامل موارد زیر می شود:

 1. بی میلی دائمی که ممکن است از کودکی در آنها وجود داشته باشد
 2. بی میلی اکتسابی که در زنانی ایجاد می شود که در گذشته برای سکس مشکلی نداشتند اما بعدها دچار سرد مزاجی شدند
 3. بی میلی فراگیر که در تمامی موقعیت ها، بی میلی وجود داشته و محدود به نوع خاصی نیست
 4. بی میلی موقعیتی که تنها در برخی موقعیت ها و یا نوع خاصی از تحریک ها در زنان ایجاد می شود.

کاهش میل جنسی مردان یا بهتر بگوییم سرد مزاجی مردان  هم می ‌تواند منجر به فشارهای روحی در رابطه و ایجاد شک و احساس گناه در طرفین رابطه شود. اگر علت سرد مزاجی تشخیص داده ‌شود، در بیشتر موارد قابل درمان است. سرد مزاجی مردان می‌تواند دلایل متنوعی داشته ‌باشد و از این رو سرد مزاجی تنها در زنان نبوده و می تواند مردان را هم درگیر کند. باید توجه داشت که سرد مزاجی مردان ممکن است همزمان با اختلال عملکرد نعوظ مشاهده شود، که نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شود. در این زمان شناخت اختلالت جنسی می تواند به درمان سرد مزاجی مردان کمک می‌کند. از نشانه های سرد مزاجی مردان می توان به کاهش اعتماد به نفس و دوری کردن از برقراری رابطه اشاره کرد.

پیشنهاد مقاله: درمان سرد مزاجی زوجین با مشاوره خانواده

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

دلایل سرد شدن همسر

سرد مزاجی زوجین سه علت دارد : مشکلات روحی روانی ، مشکلات جسمی و مشکلات رابطه ای بین زوجین

مشکلات روحی روانی  می تواند به دلایل زیر باشد:

 

 1. ابتلا به افسردگی پس از زایمان
 2. تجربه جنسی ناموفق
 3. استرس شامل استرس های مالی، خانوادگی و شغلی که سرد مزاجی به همراه دارد. حتی مرگ یکی از عزیزان می تواند منجر به خاموشی میل جنسی شود.
 4. نداشتن اعتماد به نفس خصوصا زنانی که اضافه وزن دارند یا از بدن خود راضی نیستند ممکن است به این دلیل میلی برای برقراری نزدیکی نداشته باشند.
 5. افسردگی
 6. ترس از حامله شدن
 7. احساس گناه به خاطر داشتن رابطه جنسی
 8. ترس از آسیب به دستگاه تناسلی یا ابتلا به بیماری های مقاربتی یا عفونت واژن

یکی از مهمترین دلایل سرد شدن همسر به خصوص آنهایی که قبلا هیچ مشکلی برای برقراری رابطه نداشته اند، بروز برخی مشکلات جسمی و بیماریهاست.  یکی دیگر از دلایل سرد مزاجی خصوصا سرد شدن زنان در روابط زناشویی مشکلات ارتباطی بین زوجین است. مشکلاتی چون نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر، بی اعتمادی به او، اختلافات زناشویی، نداشتن رابطه جنسی با همسر به مدت طولانی، طرد شدن از جانب همسر، عدم پیش نوازی و برانگیختگی و عادی شدن رابطه جنسی بین زوجیین.

 

جلوگیری از سردی رابطه با مشاوره آنلاین خانواده
جلوگیری از سردی رابطه با مشاوره آنلاین خانواده

 

راهکارها و جلوگیری از سردی رابطه با مشاوره آنلاین خانواده

بدون شک اگر راهکارها و جلوگیری از سردی رابطه صورت نگیرد تاثیر منفی در زندگی به همراه دارد. برای درمان سرد مزاجی زوجین نباید شرم داشته باشید چرا که این مشکل به خودی خود برطرف نمی شود پس حتما در رابطه با آن، مشاوره آنلاین خانواده بگیرید و زیر نظر پزشک خودتان را درمان کنید. معمولا درمان سرد مزاجی زوجین در زنان ، همچنین در مردان به یکی از روش های زیر انجام می گیرد:

 • روان درمانی
 • سکس تراپی یا مشاوره
 • درمان دارویی
 • هورمون تراپی

 

مشاوره آنلاین خانواده نوعی از جلسات مشاوره و روان ‌درمانی است که به حل مشکلات زوجین می پردازد و اپلیکیشن ازپزشک خدماتی چون مشاوره جنسی با پزشک آنلاین رایگان، مشاوره آنلاین خانواده در اختیار کاربرانش قرار می دهد. در مشاوره آنلاین خانواده، هدف اصلی مشاور کمک به افراد برای گذر از چالش‌های فیزیکی و عاطفی جهت رسیدن به یک رابطه رضایت‌ بخش و زندگی جنسی لذت بخش همراه با تامین نیازهای دو طرف است. در حال حاضر مشاوره آنلاین خانواده به عنوان یکی از اولین و بهترین روش‌ها برای حل مشکلات زوجین و بهبود زندگی جنسی آن‌ها شناخته می‌شود. در مشاوره آنلاین خانواده، یک سکس تراپیست می ‌تواند برای حل مشکلاتی که در ادامه عنوان می کنیم به زوجین کمک کند و به آنها مشاوره آنلاین رایگان ارائه کند :

 1. عدم تمایل به همسر برای رابطه جنسی سالم
 2. مشکل در ارگاسم
 3. درد غیر قابل تحمل در حین رابطه جنسی یا ناتوانی در برقراری رابطه جنسی همراه با دخول
 4. مشکل در ایجاد و حفظ حالت نعوظ
 5. زود انزالی یا سایر مشکلات انزالی

بسیار مهم است تا بدانید  که اختلال جنسی زن و مرد ندارد و هر دو طرف باید به یک اندازه مورد توجه قرار گیرند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم چنانچه به هر دلیلی نسبت به کیفیت سکس و رابطه جنسی در زندگی زناشویی خود احساس خوبی ندارید و از وضعیت موجود ناراحت هستید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک ، مشاوره آنلاین خانواده بگیرید و از خدمات مشاوره جنسی با پزشک آنلاین رایگان  بهره ببرید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله سکس تراپی با چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رامینا جوینی پور

رامینا جوینی پور

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا صابری

زهرا صابری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب ذاکر زاده

زینب ذاکر زاده

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم کریمی

مریم کریمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر ناهید زرگرانی

ناهید زرگرانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر معصومه اساسه

معصومه اساسه

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مرجان معاونی

مرجان معاونی

روانشناسی عمومی

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید