تست روانشناسی شخصیت

تست روانشناسی شخصیت

فهرست مطالب

درباره تست روانشناسی شخصیت بیشتر بدانید:

به تمام خصلت ها و صفاتی که معرفی کننده رفتار یک فرد هستند شخصیت گفته می شود مانند اندیشه، احساسات، درک شخص از خود، وجه نظرها و بسیاری از عادات.  همچنین شخصیت شامل فاکتورهایی است که در رفتار و خاطر انسان نقش بازی می کند و تا مدت زمان طولانی باقی می ماند. شخصیت و تیپ های شخصیتی را می توان به عنوان مجموعه ای از پویایی های روانی تعریف کرد که ویژگی های یک فرد را فراهم می کند. به عبارت دیگر، شخصیت روشی است که فرد به آن عمل می کند یا آنگونه می اندیشد. همچنین شخصیت به فرد اجازه می دهد تا در محیط های اجتماعی ، بدون هیچ گونه ناراحتی، فعالیت کند.

اما چرا مشاوره روانشناسی شخصیت مهم است و چه کمکی به افراد می کند ؟ ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به معرفی تست روانشناسی شخصیت و انواع آن پرداخته ایم. روانشناسان ، روان درمان گران و متخصصان بهداشت ، افرادی هستند که در زمینه کمک به بیماران برای توسعه مهارت های شناختی ، عاطفی و همچنین کاهش علائم بیماری های روانی و ذهنی و مقابله با چالش های زندگی برای سلامت ذهن تخصص دارند و کسب علم کرده اند . در واقع بهترین روانشناس تهران پزشکی است که دارای صلاحیت ، اعتماد ، همدلی و بی طرفی بوده تا بتواند از مراجعه کنندگانش به صورت ویزیت پزشک آنلاین حمایت کند و بدون قضاوت ، راهنمای آنها باشد.

تست روانشناسی شخصیت به صورت آنلاین

تست روانشناسی شخصیت به صورت آنلاین

مشاوره روانشناسی شخصیت هم سعی بر این دارد تا  با کمک بتواند بیمارش به تغییرات دلخواه و همچنین خودشناسی برسد. مشاوره روانشناسی شخصیت با توجه به علمی که دارد تلاش می کند تا بهترین توصیه‌ های بالینی را به بیمار ارائه دهد. سامانه آنلاین ازپزشک هم با ایجاد یک بستر مناسب سعی بر این دارد تا بتواند به صورت آنلاین ، بیماران را ویزیت کند و به آنها مشاوره روانشناسی شخصیت بدهد. ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . به همین دلیل شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، مشاوره روانشناسی شخصیت داشته باشید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، ویزیت پزشک آنلاین را با بهترین پزشک متخصص جستجو کنید .

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک متخصص را در خانه انجام دهید. با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه هم می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. در ادامه تصمیم داریم در رابطه با تست روانشناسی شخصیت و انواع آن صحبت کنیم پس همراه ما باشید.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت آنلاین پزشک متخصص بهره‌مند شوند.

تست روانشناسی شخصیت چیست؟

تست روانشناسی شخصیت چیست؟

تست روانشناسی شخصیت انواع گوناگون دارد که با توجه به نوع آنها از تست آنلاین استفاده می شود. هر کدام از انواع تست روانشناسی شخصیت هم بنا به دلایلی از سوی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. ما در ادامه انواع تست روانشناسی شخصیت را با توضیحی مختصر عنوان می کنیم.

 1. تست گاستون برژه که به حوزه سنجش خلق و خوی مطرح است و می تواند فرمولی از مدل خلق مثبت یا منفی فرد را مشخص نماید.
 2. تست نگرش نسبت به پول که نگرش افراد را نسبت به پول را می سنجد. امروزه شناخت نگرش افراد نسبت به پول یکی از تخصص ‌های مهم و قابل توجه در حوزه منابع انسانی است. چرا که با سنجش نگرش افراد و کارکنان می توان برنامه های انگیزشی مناسب تری در سازمان پیاده سازی کرد .
 3. تست چپ مغزی و راست مغزی که این تست و یا فرضیه تفکر چپ مغزی و راست مغزی برای اولین بار در اواخر دهه 60 میلادی توسط دانشمندی به نام “راجر اسپری” مطرح شد. در این تست او کشف کرد که انسان ها به دو صورت کاملاً متفاوت فکر می کنند.
 4. تست تعویق تصمیمات یا اهمال کاری که در این تست در حقیقت مهارت تصمیم گیری مورد سنجش قرار می گیرد. مهارت تصمیم گیری یکی از مهمترین موارد در موفقیت افراد است. همچنین تصمیم گیری ابعاد مختلفی داشته و سرعت و کارایی و درست بودن تصمیم بسیار مهم است.
 5. تست سبک مذاکره یا حل تعارض که به بررسی و شناخت دیدگاه های هر فرد در مذاکره و رویارویی با تعارض می پردازد. نکته مهم در این آزمون این است که امتیاز هر بخش، برای هر فرد با افراد دیگر قابل مقایسه نیست. مذاکره کننده حرفه‌ای، کسی است که در هر شرایط، دارای شخصیت مناسب و موثربرای آن مذاکره باشد .
 6. تست مزاج شناسی بر اساس چهار طبع بقراطی طراحی شده که شامل انواع طبع ها از جمله طبع بلغمی ، طبع صفراوی ، طبع دموی و طبع سوداوی هستند. بر اساس تئوری های مطرح شده در علم روانشناسی هر کدام از این مزاج ها و طبع ها خصوصیات خاص شخصیتی و رفتاری را در افراد به وجود می آورد.
 7. تست مدل ذهنی که در واقع توضیح دهنده روند تفکری و درک فرد، از رویدادها و اتفاق های اطراف است. مدل ذهنی ، ارائه دهنده جهان اطراف در ارتباط با جزئیات اطراف، چگونگی کار کرد آنها و پیامدهای تصمیمی فرد نسبت به دنیای بیرون است. به طوری که نشان می ‌دهد فرد چطور مشکلات را تحلیل کرده و کارها را انجام می دهد.
 8. تست کهن الگوی اسطوره ای زنان که الگوی ناخودآگاه انرژی های روان زنانه را مورد سنجش قرار می دهد. کهن الگوها پیش بینی کننده رفتار و شخصیت افراد  هستند و کشف و شناسایی کهن الگو ها که در ضمیر ناخودآگاه افراد قرار دارند، علت اصلی بسیاری از رفتارهای آن ها را مشخص می کند.
 9. تست کهن الگوی اسطوره ای مردان که الگوی ناخودآگاه انرژی های روان مردانه را ارزیابی می کند. آرکتایپ مردان همان انرژی های ناخودآگاه افراد هستند که رفتارهای افراد را کنترل می‌کنند. اگر افراد در مورد ضمیر ناخودآگاه خود آگاهی پیدا کنند، می توانند به علت بسیاری از رفتارهای خود پی ‌ببرند.
 10. تست رغبت سنج شغلی هالند که یکی از معتبرترین تست های شخصیت شناسی در رابطه با مشاغل است. تست هالند یا رغبت سنج شغلی هالند توسط جان لوئیس هالند ارائه شده و انجام این تست برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب بسیار کاربرد دارد.
 11. تست سبک یادگیری که به فرد کمک می کند تا مدل یادگیری خود را پیدا کند. بسیار مهم است بدانید که سبک یادگیری ، مدل های متفاوتی دارد که اگر افراد به آنها پی ببرند می تواند در بهبود کیفیت آموزشی آن ها موثر باشد.
 12. تست شخصیت شناسی MBTI نوجوانان یک تست شخصیت شناسی است که برای تشخیص تیپ شخصیتی افراد بین ۱۲ تا ۱۷ سال طراحی شده است. پرسشنامه شخصیت شناسی MBTI ، یک تست خودشناسی است که کاربرد های فراوانی در شناخت شخصیت و کشف استعداد شغلی افراد دارد.
 13. تست کمال گرایی
 14. تست اینیاگرام
 15. تست هوش هیجانی
 16. تست قهرمان درون
 17. تست تفکر استراتژیک
 18. تست هوش چندگانه و …

اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه بیماری‌های اختلال شخصیت نیاز دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله ویزیت روانشناس اختلال شخصیت است تا اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه به دست اورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید