زنان و زایمان

عقب انداختن پریود .روش های طبیعی و پزشکی با ویزیت تصویری دکتر زنان

عقب انداختن پریود .روش های طبیعی و پزشکی با ویزیت تصویری دکتر زنان

ویزیت تصویری دکتر زنان

در حین استفاده از روش های پیشگیری از بارداری هورمونی می توانید پریود خود را به تعویق بیندازید. برخی از افراد از داروهای طبیعی استفاده می کنند، اما تحقیقات اثربخشی آنها را ثابت نکرده است. افرادی که پریود می شوند ممکن است به طور مرتب آرزو کنند که آن را به تعویق بیاندازند. چه کسی نخواسته از پریود شدن در تعطیلات خودداری کند؟ و چه کسی دوست ندارد برای جلوگیری از علائم همراه مانند حساسیت سینه و نفخ در طول یک رویداد بزرگ، آن را کمی کاهش دهد؟ اگر در اینترنت به دنبال راه هایی برای به عقب انداختن پریود خود باشید، با ایده های زیادی در مورد قاعدگی روبرو خواهید شد – از ورزش گرفته تا نوشیدن آب سرکه. اما آیا هیچ کدام از آنها کار می کنند؟می توانید از ویزیت تصویری دکتر کمک بگیرید.

ما نگاهی به تحقیقات پیرامون به تعویق انداختن طبیعی شروع یک دوره انداختیم، و راه‌هایی را که می‌توانستند کار کنند – زیرا توسط علم حمایت می‌شوند – و راه‌هایی که احتمالاً این کار را نمی‌کنند، بررسی کردیم.

پیشنهاد مقاله: لانه گزینی چیست؟+سوال پزشکی آنلاین رایگان 

 

روش های طبیعی برای عقب انداختن پریود:

 

سرکه سیب

سرکه سیب (ACV) به عنوان یک درمان معجزه آسا برای آکنه، سوزش سر دل و حتی چربی شکم معرفی شده است.

برخی از این درمان ها توسط تحقیقات پشتیبانی می شوند و برخی نه. بنابراین، جای تعجب نیست که مردم همچنین ACV را به عنوان یک درمان برای مشکلات قاعدگی، مانند درد یا نفخ، تبلیغ می کنند.

اما همانطور که مشخص است، هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از ACV برای به تاخیر انداختن قاعدگی وجود ندارد. تنها منبع تحقیقی که به تأثیر ACV بر قاعدگی پرداخته است، در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است.

اما این مطالعه نشان داد که ACV ممکن است در زنانی که چرخه‌های تولیدمثلی عادی نداشته‌اند به دلیل قند خون و عدم تعادل هورمونی باعث قاعدگی شود. هیچ مدرکی وجود ندارد که ACV پریود را متوقف کند.

دوزهای مکرر سرکه سیب نیز ممکن است بر دندان ها و بافت های ظریف دهان و گلو تأثیر منفی بگذارد.

ACV را مستقیماً از بطری ننوشید. آن را با آب یا مایع دیگری رقیق کنید تا هم ایمن تر و هم خوش طعم تر شود.

 

سرکه سیب و تعویق پریود

سرکه سیب و تعویق پریود

 

عدس گرم

گزارش های حکایتی می گویند که مصرف عدس گرم در روزهای درست قبل از پریود ممکن است آن را به عقب براند. این گزارش‌ها پیشنهاد می‌کنند عدس‌ها را تا زمانی که نرم شوند سرخ کنید، سپس آن‌ها را به صورت پودر ریز خرد کنید. همچنین می توانید به سادگی آرد عدس گرمی خریداری کنید. پودر را در اسموتی یا سوپ مصرف کنید.

با این حال، هیچ تحقیقی برای حمایت از این موضوع وجود ندارد، و فیبر اضافی ممکن است باعث ناراحتی معده، نفخ و نفخ اضافی شود.

 

آب لیمو

آب لیمو مانند سرکه سیب یک ماده غذایی بسیار اسیدی است. مشخص نیست چرا گزارش‌های حکایتی نشان می‌دهند که مرکبات ممکن است به جلوگیری از خونریزی کمک کند. همچنین هیچ تحقیقی برای حمایت از آن وجود ندارد.

علاوه بر این، غذاهای حاوی اسید زیاد می‌توانند دندان‌ها، لثه‌ها، دهان، گلو، معده و روده‌ها را تحریک کنند. اگر این روش را امتحان کردید، حتماً لیمو را در یک لیوان آب یا چای شیرین نشده آب دهید.

 

تعویق قاعدگی و ویزیت تصویری دکتر زنان

تعویق قاعدگی و ویزیت تصویری دکتر زنان

 

ژلاتین

گفته می شود که حل کردن ژلاتین در آب گرم و نوشیدن آن شروع قاعدگی شما را حدود چهار ساعت به عقب می اندازد. اگر به مدت طولانی تری نیاز دارید، باید درمان ژلاتینی را تکرار کنید.

مشخص نیست که چرا ژلاتین به عنوان یک روش طبیعی برای به تاخیر انداختن شروع قاعدگی شما تبلیغ می شود و هیچ تحقیقی برای حمایت از آن وجود ندارد. نوشیدن مقادیر زیاد ژلاتین ممکن است عوارض جانبی مانند نفخ یا ناراحتی گوارشی داشته باشد.

 

ورزش

ورزش بیش از حد ممکن است شروع یک دوره را به تاخیر بیندازد. افرادی که دوره های پریود دارند و در روزهای قبل از قاعدگی به فعالیت یا فعالیت بدنی سنگین می پردازند، ممکن است متوجه شوند که پریود به موقع شروع نمی شود.

این می تواند نتیجه در دسترس بودن انرژی کم باشد. وقتی بدن شما مقدار زیادی از انرژی خود را برای ورزش و ریکاوری مصرف کرده است، ممکن است ذخایر انرژی لازم برای انجام چرخه قاعدگی را نداشته باشد.

ورزشکاران حرفه ای اغلب پریود خود را از دست می دهند.

با این حال، هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از ورزش برای به تاخیر انداختن هدفمند پریود وجود ندارد. فقط نشان داده شده است که این کار را انجام می دهد، و اغلب به عنوان یک پیامد ناخواسته.

 

 

درمان های غیر طبیعی

با وجود فقدان شواهد برای بسیاری از روش‌های طبیعی که افراد سعی می‌کنند پریود را به تعویق بیاندازند، برخی درمان‌های غیرطبیعی وجود دارد که کارساز هستند. آنها معمولاً شامل پیشگیری از بارداری هورمونی هستنددر این مورد می توانید از ویزیت تصویری دکتر مشاوره بگیرید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

نورتی استرون

نورتیندرون (نورتی استرون) دارویی است که می تواند شروع پریود را به تاخیر بیندازد.

پزشک شما روزی سه قرص برای شما تجویز می کند که از سه تا چهار روز قبل از شروع قاعدگی شروع می شود. پس از قطع مصرف دارو، قاعدگی شما باید طی دو تا سه روز شروع شود.

این دارو به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری در نظر گرفته می شود، اما شما آنقدر از آن استفاده نمی کنید که این فواید را داشته باشد.

اگر قصد دارید در حین مصرف دارو رابطه جنسی داشته باشید، برای جلوگیری از بارداری باید از روش دیگری از ضد بارداری مانند کاندوم استفاده کنید.

عوارض جانبی شامل حالت تهوع، سردرد، حساس شدن سینه ها و اختلالات خلقی است. افرادی که سابقه اختلالات لخته شدن خون دارند نباید از این دارو استفاده کنند.

 

قرص ضد بارداری

اگر از یک قرص ترکیبی پروژستروناستروژن به عنوان پیشگیری از بارداری استفاده می کنید، می توانید با حذف قرص های دارونما (وقفه هفت روزه زمانی که معمولاً خونریزی دارید) و بلافاصله بسته جدید قرص خود را شروع کنید، پریود خود را به تعویق بیندازید.

قبل از انجام این کار حتما با پزشک خود در ویزیت تصویری دکتر مشورت کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید. می توانند توضیح دهند که چه زمانی این کار را انجام دهید و چگونه با بسته بعدی ادامه دهید.

بسیاری از افراد برای مدت طولانی تری نسبت به بسته 21 روزه از کنترل بارداری استفاده می کنند، و خطرات کمی در ارتباط با استفاده مداوم از قرص های هورمونی ترکیبی وجود دارد.

 

خطر عقب انداختن پریود

خطر عقب انداختن پریود

 

آیا عقب انداختن پریود بی خطر است؟

معایب تاخیر در پریود

برخی از روش های طبیعی برای عقب انداختن پریود می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. آب لیمو و ACV ممکن است بافت های حساس دهان و گلو را تحریک کنند. آنها همچنین می توانند مینای دندان شما را ضعیف کنند. ژلاتین و عدس گرم ممکن است باعث نفخ و ناراحتی در معده شما شوند.

هم داروهای طبیعی و هم داروهای شیمیایی برای به تاخیر انداختن پریود ممکن است کارساز نباشند. اگر این کار را نکنند، به هر حال ممکن است پریود شوید. خونریزی یا لکه بینی نامنظم نیز ممکن است اتفاق بیفتد، حتی زمانی که پریود کامل نباشد.

غذای آماده

اگر به هر دلیلی نیاز به توقف پریود دارید، در مورد گزینه های خود با پزشک صحبت کنید یا از ویزیت تصویری دکتر کمک بگیرید. بسیاری از درمان های طبیعی برای امتحان کردن بی خطر هستند، اگرچه هیچ تحقیقی موثر بودن آنها را ثابت نمی کند.

داروهای غیر طبیعی ممکن است موثرترین باشند، اما برای آن‌ها به نسخه نیاز دارید. اگر قبلاً قرص‌های ضدبارداری مصرف می‌کنید، پزشک می‌تواند نحوه استفاده از قرص‌های ضد بارداری را برای به تاخیر انداختن شروع قاعدگی به شما بگوید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله مراقبت های دوران پریودی + پزشک آنلاین زنان 

 

تصویر دکتر مهری رشیدی

مهری رشیدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر الهه ذبیحی

الهه ذبیحی

زنان و زایمان

تصویر دکتر ریحانه صاحب کشاف

ریحانه صاحب کشاف

زنان و زایمان

تصویر دکتر الهام صدیقی

الهام صدیقی

زنان و زایمان

تصویر دکتر نادره معصومی کاشانی

نادره معصومی کاشانی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سپیده محمدی

سپیده محمدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر //// ////

//// ////

زنان و زایمان

تصویر دکتر انسیه همتی

انسیه همتی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سوسن رضایی

سوسن رضایی

زنان و زایمان

تصویر دکتر نیر صادقی

نیر صادقی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سیده طاهره قاضی میر سعید

سیده طاهره قاضی میر سعید

زنان و زایمان

تصویر دکتر راحله رضائی آشتیانی

راحله رضائی آشتیانی

زنان و زایمان

تصویر دکتر کبری آقاسفید

کبری آقاسفید

زنان و زایمان

تصویر دکتر فرحناز امینی

فرحناز امینی

زنان و زایمان

تصویر دکتر بهناز قاضی سعیدی

بهناز قاضی سعیدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر افروز یار احمدی

افروز یار احمدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سوگل عرب

سوگل عرب

زنان و زایمان

تصویر دکتر بهاره مرادیان

بهاره مرادیان

زنان و زایمان

تصویر دکتر سعیده شمس

سعیده شمس

زنان و زایمان

تصویر دکتر مهری آذرفخرائی

مهری آذرفخرائی

زنان و زایمان

منابع علمی این مطلب

Are Natural Remedies Effective for Delaying Your Period?

2 دیدگاه در “عقب انداختن پریود .روش های طبیعی و پزشکی با ویزیت تصویری دکتر زنان

  1. سحرصادقی نیا گفت:

    شب اول پریودیم هست بامصرف ال دی میتوانم خونریزی راقطع کنم؟ویاراه دیگری داره؟

    1. سلام،خونریزی کم میشه و بعد ۲ ۳ روز قطع میشه.
      همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص زنان و زایمان در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.