غیر پزشکی, اخبار سلامت

مشاوره روحی روانی

مشاوره روحی روانی

مشاوره روحی روانی

مزایای مشاوره روحی روانی

روانپزشکی و روانشناسی از تخصص هایی هستند که با یکدیگر همپوشانی دارند. به این صورت که متخصصان هر دو رشته ، در رابطه با  سلامت روان تخصص دارند و کسب علم کرده اند. تخصص روانپزشکان و روانشناسان حالات روحی و روانی و یا مشاوره روحی روانی شیوه ای است که بر رفتار و سلامت فرد بیمار تاثیر می گذارد.

این دو متخصص اغلب با یکدیگر برای جلوگیری، تشخیص و درمان بیماری های روحی کار می کنند و البته هر دو آنها یعنی روانپزشک و روانشناس ، تعهد دارند تا به افراد برای حفظ سلامت روان خود کمک کنند. برای آشنایی بیشتر شما با این دو تخصص باید بگوییم که روانپزشک پزشکی است که در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری روانی تخصص دارد و کسب علم کرده است.

یک روانپزشک با توجه به آموزش هایی که دیده است می تواند مشکلات سلامت روانی را از دیگر مشکلات پزشکی که باعث بروز علائم روانپزشکی می شود، تشخیص دهد. همچنین روانپزشکان می توانند تأثیرات بیماری روانی را روی دیگر شرایط جسمانی بیمار مانند مشکلات قلب یا فشار خون بالا و همچنین اثرات داروها بر روی بدن مانند وزن، قند خون، فشار خون و …  را کنترل کنند.
بسیار مهم است بدانید که روانپزشک مجاز به نوشتن نسخه دارویی بوده و می تواند برای بسیاری از اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال ADHD یا اختلال دوقطبی دارو تجویز کند.

مشاوره روحی روانی با روانشناس

مشاوره روحی روانی با روانشناس   

روانشناس هم در رشته روانشناسی که مطالعه روان و رفتار میباشد آموزش دیده و کسب علم کرده است. روانشناس در زمان تحصیل خود ارزیابی و درمان شیوه عملکرد روانی و عاطفی را آموزش دیده و پس از فارغ التحصیلی، یک دوره کار آموزی را که دو تا سه سال زمان می برد انجام می دهد. روانشناسان مجاز واجد شرایط مشاوره و روان درمانی و انجام تست های روانسنجی هستند و مهم است بدانید که روانشناسان نمی توانند دارو و روش های پزشکی را تجویز کنند.
اگر نیاز به مشاوره دارید و تمایل دارید یک مشاوره روحی روانی داشته باشید ، در همین ابتدای متن پیشنهاد می کنیم با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و زیر نظر یک روانپزشک و یا روانشناس ، درمان شوید.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

مشاوره روحی روانی چیست؟

مشاوره روحی روانی چیست؟

همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم بین روانپزشکی و روانشناسی تفاوت هایی وجود دارد که  گاهی اوقات این تفاوت ها، افراد نیازمند را خصوصا زمانی که به دنبال کمک هستند گیج می کنند. در این بین  این که روانپزشکان و روانشناسان تنها متخصصان بهداشت روان نیستند  هم موضوع را کمی گیج کننده تر می کند چرا که مشاوران سلامت روان، مددکاران اجتماعی، پرستاران و دیگر افرادی که با مسائل سلامت روان درگیرند می توانند کمک رسان باشند وبیماران را هدایت و درمان کنند .

در هر صورت در زمان نیاز به مشاوره روحی روانی و یک ویزیت پزشک آنلاین ، پیشنهاد می کنیم به اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و بهترین آنها را با بررسی نظرها و امتیازاتی که دیگر کاربران ارائه کرده اند شناسایی کنید. ازپزشک با ایجاد یک بستر آنلاین پزشکی و با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از پزشک ویزیت پزشک آنلاین بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص  را جستجو کنید . همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید. با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه نیز می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید.

همانگونه که عنوان کردیم ، ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک آنلاین را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از یک ویزیت پزشک آنلاین  در هر مکان بهره ببرید.

 ویزیت پزشک آنلاین  و مشاوره روحی روانی

مسائل مربوط به سلامت روان، به ویژه اگر مزمن باشد، می تواند ناتوان کننده و بسیار‌ آزار دهنده باشد. بدن انسان می تواند به صورت فیزیکی به افسردگی یا اضطراب پاسخ دهد که بسیار شبیه به بیماری جسمی است. گاهی اوقات هم دلیل بیماری جسمی فرد می تواند با مشکلات روانی آن ارتباط داشته باشد. بنابراین بسیار مهم و ضروری است زمانی که فکر می کنید دچار مشکل روانی شده اید، مشاوره روحی روانی بگیرید و با یک ویزیت پزشک آنلاین ، پزشک متخصص را در جریان بگذارید . پزشک در ابتدای مشاوره روحی روانی ، در رابطه با علائم و مدت زمان بروز علائم و پایداری آن ها از شما سوالاتی می کند. سپس اگر نیاز دید از شما درخواست می کند مراجعه حضوری به مطب داشته باشید در غیر این صورت بعد از گفتگو و یا معاینه ، به شما در تصمیم گیری در مورد متخصص سلامت روان و نوع درمان مناسب یاری می رساند. در ادامه انواع تخصص های سلامت روان را برای مشاوره روحی روانی عنوان می کنیم تا در صورت نیاز به یک متخصص مراجعه کنید .
روان ‌درمانگران و مشاوران افسردگی در سامانه آنلاین ازپزشک ،متخصصان با تجربه‌ای هستند که با دقت به صحبت ‌های شما گوش کرده، علائم را بررسی می‌ کنند و سپس به شما کمک می‌کنند تا بتوانید افسردگی را مدیریت کنید. قطعا افراد مبتلا به افسردگی با داشتن ویزیت پزشک آنلاین در سامانه ازپزشک  و با کمک حرفه ‌ای یک مشاور با تجربه برای مشاوره روحی روانی ، راحت ‌تر از پیش می‌توانند بر مشکلات خود غلبه کرده و در راستای بهبود زندگی شان قدم بردارند. پس با نصب اپلیکیشن ازپزشک و داشتن ویزیت پزشک آنلاین از مشاوره های حاذق تیم کمک بگیرید. مشاوران با تجربه به شما کمک می کنند تا هرگونه افکار و احساسات منفی را شناسایی کرده و آنها را مدیریت کنید.

اگر سوالات بیشتری در زمینه مشاوره آنلاین و نحوه دریافت مشاوره آنلاین دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله  مشاوره روانشناسی آنلاین است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست اورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.