غیر پزشکی, اخبار سلامت

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین یکی از روش هایی که برای تشخیص بیماری مورد استفاده است که افراد با دادن آزمایش خون می توانند از علائم بیماری ها ، مواد زائد درون خون و … آگاه شوند و زیر نظر ازپزشک ، مراحل درمان را سپری کنند. همه می توانند تنها با یک ویزیت آنلاین به تجویز پزشک برای دادن آزمایش خون دسترسی داشته باشند تا از سلامتی شان آگاهی کسب کنند.

آزمایش خون نیاز به تجویز و نسخه پزشک دارد. سپس بیمار با در دست داشتن نسخه می تواند به آزمایشگاه ها مراجعه کند و آزمایش خون دهد. اما خواندن آزمایش خون کاری نیست که خود فرد بتواند به راحتی آن را انجام دهد. نگران نباشید ! سامانه آنلاین ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین متخصصان و پزشکان برتر، امکان داشتن مشاوره پزشکی آنلاین و ویزیت آنلاین برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

مزایای خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

مزایای خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

در این زمان دیگر نیازی نیست برای داشتن نسخه ای جهت دادن آزمایش خون به دنبال مطب باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین به صورت تصویری و صوتی و همچنین به صورت پیام داشته باشید و به بهبودی برسید. ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت بیمارانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا که در این نوع ویزیت نیازی به دادن آزمایش، تصویر رادیولوژیک و یا هر مدرک پزشکی ندارید و تنها به مکالمه تصویری و یا حتی صوتی و بازگو کردن علائمی که دارید می توانید ویزیت شوید و ازپزشک نسخه دریافت کنید. در ضمن با تجویز پزشک برای آزمایش خون می توانید  جواب آزمایش خون و یا تمام پرونده های پزشکی  رادر زمان ویزیت آنلاین در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید تا از این طریق بتوانید پزشک را وضعیتی که دارید مطلع بسازید. پزشک هم با خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین شما را از وضعیتی که دارید مطلع ساخته و داروی مورد نیاز را تجویز می کند.

خواندن آزمایش خون

خواندن آزمایش خون

همانگونه که می دانید انجام آزمایش خون برای هر شخص تقریبا هر شش ماه یک بار لازم است. اما افرادی که دچار بیماری خاص و زمینه ای هستند  باید با توجه به نظر پزشک، آزمایشات لازم را در دوره های کوتاه تری انجام دهند. زمان انجام آزمایش خون بستگی به نوع آزمایش ها بستگی دارد به طور مثال، آزمایش قند خون ناشتا باید صبح و به صورت ناشتا و تست کورتیزول هم بهتر است بین ۸ صبح یا ۴ بعد از ظهر انجام شود.  قطعا  بعد از گرفتن جواب آزمایش خون احتمالا چیزی که متوجه آن نمی شوید و باید ازپزشک کمک بگیرید تفسیر جواب آزمایشتان است. سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد بستری مناسب برای ویزیت آنلاین بیماران، امکان آپلود آزمایشات را نیز در زمان ویزیت فراهم آورده است تا بیمار بدون نیاز به مراجعه به پزشک برای خواندن آزمایش خون بتواند به صورت تلفنی و یا پیامی ، از جواب آزمایش خون خود با خبر شود. با این حال در این مطلب از مجله ازپزشک ، کمکی به شما در خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین و یا فردی کمک خواهیم کرد.

شمارش کامل خون یا CBC به بررسی سلول های خونی از نظر تعداد ، سایز و شکل ظاهری، همچنین اندازه گیری مقدار هموگلوبین و هماتوکریت گفته می شود.تشخیص کم خونی با انجام آزمایش خون را  هم می توان در یک آزمایش خون cbc با مطالعه پارامترهای خونی مانند تعداد گلبول های قرمز، میزان هموگلوبین و هماتوکریت خون تشخیص داد.
بالا بودن میزان چربی خون را نیز می توان با یک آزمایش و اندازه گیری میزان تری گلیسیرید خون تشخیص داد. اگر در جواب آزمایش دیدید که تری گلیسرید خون شما بالای ۴۰۰ میلی گرم در دسی لیتر و میزان کلسترول شما بالای ۲۴۰ میلی گرم در دسی لیتر است یعنی شما چربی خون بالایی دارید و باید ازپزشک را از وضعیت خود مطلع سازید.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

آزمایش خون برای تشخیص چه بیماری هایی تجویز می شود ؟

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین و تشخیص بیماری‌ها

 • تشخیص اختلالات تیروئید
 • تشخیص مقدار قند خون
 • تشخیص چربی خون
 • تشخیص اختلالات کبدی
 • تست های مربوط به کلیه در آزمایش خون مانند آزمایش اسید اوریک
 • اندازه گیری هورمون ها
 • لزوم اندازه گیری ویتامین ها
 • اندازه گیری مواد معدنی در آزمایش خون برای کودکان، افراد سالخورده و بانوان در سنین و شرایط خاص که دچار اختلالات متابولیکی هستند
 • تشخیص سرطان

 اگر با تجویز پزشک باید آزمایش قند خون بدهید نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید :

 • اگر دیابتی هستید صبحانه ای که هر روز به طور معمول می خورید را میل کنید.
 • اگر دیابت ندارید صبحانه ای شیرین حاوی ۴۰ تا ۷۵ گرم کربوهیدرات بخورید.
 • دقیقا دو ساعت بعد از خوردن آخرین لقمه صبحانه، برای خون گیری به آزمایشگاه مراجعه کنید.
 • دو ساعت پس از صرف صبحانه از مصرف هرگونه خوراکی ، نوشیدنی و یا کشیدن سیگار جدا خودداری کنید.
 • حتما قبل از ساعت 10 صبح آزمایش را شروع کنید.

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین

شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین به صورت تصویری و صوتی و همچنین به صورت پیام داشته باشید و به بهبودی برسید.

ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت بیمارانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن با تجویز پزشک برای آزمایش خون می توانید  جواب آزمایش خون و یا تمام پرونده های پزشکی  رادر زمان ویزیت آنلاین در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید تا از این طریق بتوانید پزشک را وضعیتی که دارید مطلع بسازید. پزشک هم با خواندن آزمایش خون به صورت آنلاین شما را از وضعیتی که دارید مطلع ساخته و داروی مورد نیاز را تجویز می کند.

اگر نیاز به مشاوره و ویزیت آنلاین توسط پزشک غدد را دارید می‌توانید با مطالعه مقاله ویزیت پزشک غدد اطلاعات کامل و جامعی را از نحوه برقراری ارتباط انلاین با پزشک مربوطه را دریافت نمائید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.