غیر پزشکی, مادر و کودک

رابطه در دوران پریودی

رابطه در دوران پریودی

رابطه در دوران پریودی

اگر نمی دانید رابطه در دوران پریودی ضرری دارد یا ندارد! یا اینکه به ارگاسم رسیدن می تواند درد قاعدگی را کاهش دهد همراه ما باشید. ما در این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک به داشتن رابطه در دوران پریودی خواهیم پرداخت.

اما قبل از شروع بررسی ها پیشنهاد می کنیم برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین ، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و بدون کوچکترین نگرانی و اتلاف وقت در خانه ویزیت شوید.

دریافت مشاوره آنلاین در زمینه رابطه در دوران پریودی

دریافت مشاوره آنلاین در زمینه رابطه در دوران پریودی

شما با داشتن مشاوره پزشکی آنلاین و ویزیت پزشک آنلاین در سامانه ازپزشک ٬ دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری به مطب پزشک نخواهید داشت.

همچنین دیگر نیازی نیست ساعت ها ترافیک را تحمل کنید، در مطب دکتر نوبت بگیرید و منتظر بمانید تا نوبت ویزیت شما شود. با خیال راحت در خانه بمانید و مسائل پزشکی و مشکلات خود را با دکتر مورد نظر در میان بگذارید. شما با استفاده از خدمات پزشکی ازپزشک می توانید به راحتی و به صورت آنلاین تمام مشکلات را با ارتباط صوتی و یا حتی تصویری در میان بگذارید و نسخه الکترونیکی دریافت کنید.

در مشاوره پزشکی آنلاین، تنها در صورتی که به ویزیت حضوری نیاز باشد، پزشک از شما می خواهد که برای ویزیت حضوری به مطب مراجعه کنید در غیر این صورت به صورت آنلاین مشکل شما را حل کرده و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهد .
پس با آرامش خاطر و با نصب اپلیکشن ازپزشک، در تلفن همراه خود یک پزشک داشته باشید تا بتوانید  در صورت نیاز به او مراجعه کرده و از هدر دادن زمان خود در مطب ‌های پزشکی و یا بیمارستان‌ ها، خصوصا در این روزهای خسته کننده و شلوغ جلوگیری کنید.

اگر به دنبال ویزیت پزشک آنلاین هستید و دوست دارید سوالات خود را در خانه ازپزشک بپرسید، اپلیکیشن ازپزشک را همین الان بر روی تلفن همراه خود نصب کنید و بدون کوچکترین نگرانی ، در خانه و آرامش مشاوره پزشکی آنلاین دریافت کنید.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

آیا داشتن رابطه در دوران پریودی مناسب است؟

همانگونه که می دانید میل جنسی زنان در طول چرخه قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی به شدت تغییر می کند. به این صورت که میل جنسی اکثر زنان در طی تخمک گذاری یعنی حدود دو هفته قبل از قاعدگی افزایش پیدا می کند. اما برخی از زنان میل جنسی بیشتری در دوران قاعدگی دارند که البته در اکثر مواقع به دلیل تغییرات هورمونی به شدت میل جنسی در آنها کاهش پیدا می کند.
برخی بر این باورند که ارگاسم زنان با داشتن رابطه در دوران پریودی می تواند دردهای قاعدگی را تسکین دهد. دردهای قاعدگی در نتیجه انقباض رحم برای آزاد شدن پوشش آنها بوده و ارگاسم نیز باعث انقباض عضلات رحم بوده و سپس آزاد می شود .

البته باید بدانید که این موضوع از نظر علمی کاملا تائید نشده است و شواهد علمی ندارد. رابطه در دوران پریودی باعث ترشح ماده شیمیایی به نام اندورفین می شود که این ماده شیمیایی احساس خوبی به زنان می دهد.

بعلاوه، فعالیت جنسی ذهن شما را به خود مشغول می کند که همین موضوع  ممکن است به شما در رفع ناراحتی و درد قاعدگی هم کمک  شایانی کند که این موضوع هم از نظر علمی تایید نشده است.  بسیار مهم است که بدانید داشتن رابطه در دوران پریودی ، ممکن است قاعدگی شما را کوتاه تر کند. انقباضات عضلانی در طی ارگاسم، محتوای رحم را سریعتر بیرون می کشد که همین موضوع می تواند منجر به کوتاه تر شدن قاعدگی در زنان شود .
برخی زنان در دوران پریودی از سردردهای میگرنی اشاره کرده اند. اگرچه اکثر زنان مبتلا به میگرن قاعدگی در هنگام حملات خود از رابطه جنسی اجتناب می کنند، اما برخی از زنانی که در این دوران رابطه جنسی برقرار می کنند، از کاهش سردرد خود خبر دادند.

از عوارض رابطه در دوران پریودی می توان به کثیف کاری آن اشاره کرد. چرا که با داشتن خونریزی و رابطه در دوران پریودی ممکن است خون بر روی شما، شریک جنسی خود و ملحفه ها بریزد . علی الخصوص در زمانی که شدت خونریزی در شما شدید باشد. به همبن دلیل اضطراب ناشی از کثیف شدن می تواند لذت رابطه جنسی را کم کند . لازم به ذکر است که رابطه در دوران پریودی و داشتن سکس در زمانی که خونریزی دارد می تواند شانس بیماری های عفونی را در شما به شدت افزایش دهد.
با این حال رابطه در دوران پریودی نه ممنویت دارد و نه توصیه می شود. پس چنانچه تمایل دارید در دوران پریودی سکس داشته باشید و از تامپون هم استفاده می کنید، حتما قبل از برقراری و مقاربت ، تامپون را از بدن خود خارج کنید . اگر فراموش کنید که تامپون را از داخل واژن خود بردارید، رابطه جنسی باعث راندن آن به داخل واژن شده  و برای برداشتن آن باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

آیا رابطه در دوران پریودی باعث بارداری می‌شود؟

آیا رابطه در دوران پریودی باعث بارداری می‌شود؟

اگر نمی دانید که رابطه در دوران پریودی می تواند منجر با بارداری شود باید بگوییم که احتمال بارداری در این دوران بسیار کم است اما صفر نیست . زنان در حین قاعدگی قادر به بارداری نیستند، اما اسپرم در سیستم تولید مثل زنان تا پنج روز زنده می ماند. بنابرین برخی زنان در دوران قاعدگی با رابطه جنسی محافظت نشده شانس کمی برای بارداری دارند. از این رو برای جلوگیری از بارداری حتما از وسایل محافظتی  استفاده کنید. احتمال بارداری در زمان تخمک گذاری ، حدود  ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بسیار زیاد است. با این حال طول چرخه در هر زنی متفاوت است و طول چرخه شما می تواند ماهانه تغییر کند. پس چنانچه که دوره قاعدگی شما کوتاه است، خطر باردار شدن در دوران قاعدگی  شما بیشتر می شود .

لازم به ذکر است که اسپرم می تواند تا هفت روز در بدن شما زنده بماند. بنابراین، اگر چرخه شما ۲۲ روز است و سریع پس از اتمام قاعدگی، تخمک گذاری می کنید، احتمال آزاد شدن تخمک در حالی که اسپرم هنوز در دستگاه تولید مثل شماست، وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی برای بارداری کافی است اپلیکیشن از پزشک را نصب و از خدمات فوق‌العاده آن استفاده نمائید

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.