غیر پزشکی, مادر و کودک

رابطه در دوران بارداری

رابطه در دوران بارداری

رابطه در دوران بارداری

اگه باردار هستید و نمی دانید که داشتن رابطه در دوران بارداری و نزدیکی یا همسرتان ایمن است یا خیر! یا اینکه تمایل دارید بدانید که رابطه در دوران بارداری ممکن است به جنین شما صدمه بزند یا اینکه نمی دانید برای نزدیکی و برقراری رابطه جنسی چه پوزیشن هایی ممکن است خطرناک باشد همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک ادامه دهید.

ما در این مطلب درباره رابطه در دوران بارداری صحبت خواهیم کرد. چنانچه به مشاوره پزشکی آنلاین هم نیاز داشتید پیشنهاد می کنیم همین الان اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و ازپزشک زنان مشاوره بگیرید.

مشاور و پزشک زنان آنلاین، خدمات بهداشتی باروری و دستگاه تناسلی بانوان را ارائه می‌دهد . همچنین اختلالات دستگاه تناسلی مانند اندومتریوز، ناباروری، کیست تخمدان و درد لگن، تاخیر پریود را تشخیص داده و به سرعت درمان می کند. پزشکان فعال در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می‌توانند مشکلات و بیماری‌ های مربوط به دستگاه تناسلی بانوان را تشخیص دهند و درمان کنند و همچنین مادران باردار و نوزادان آن‌ ها را نیز در طی نه ماه بارداری و مراقبت ‌های بعد از آن همراهی کنند.

مشاوره آنلاین در زمینه رابطه در دوران بارداری

با داشتن ویزیت پزشک زنان و مشاوره پزشکی آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در حالی که باردار هستید و یا نوزاد چند ماهه دارید به دنبال نوبت دهی پزشک و مشاوره پزشک متخصص زنان باشید و ساعت ها در ترافیک و آلودگی شهر بمانید.

با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشید ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینید، می توانید به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک زنان آنلاین در میان بگذارید و از آنها مشاوره پزشکی آنلاین بگیرید.

سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد. با داشتن ویزیت پزشک زنان آنلاین تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک  از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید.

در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد. در ادمه در رابطه با داشتن رابطه در دوران بارداری صحبت خواهیم کرد.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

مزایای رابطه در دوران بارداری

مزایای رابطه در دوران بارداری

اینکه در دوران بارداری هم با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنید امری کاملا طبیعی است البته در صورتی که بارداری شما هم کاملا طبیعی و بدون نیاز به درمان های خاصی صورت گرفته باشد. رابطه جنسی و نزدیکی با همسرتان هیچ آسیبی به جنین شما که تحت حفاظت  رحم و جدار عضلانی شکم است وارد نمی کند.

همچنین جنین توسط مایع آمنیوتیک تحت محافظت قرار دارد و به همین دلیل سکس و رابطه در دوران بارداری آسیبی به جنین نمی رساند. برخی پزشکان به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی توصیه می کنند که در هفته های نهایی بارداری از برقراری رابطه جنسی به شدت خودداری شود چرا که این دسته از پزشکان معتقدند هورمون های موجود در مایع چون پروستاگلاندین می توانند انقباضات رحمی را تحریک کنند . به همین دلیل پزشکان باور دارند که پروستاگلاندین ‌های موجود در مایع منی می توانند زایمان را تسریع ببخشند .

ژل هایی که برای عمل آوردن گردن رحم و القای زایمان مورد استفاده قرار می گیرند هم حاوی پروستاگلاندین هستند. برخی دیگر از پزشکان نیز معتقدند که ارتباط بین مایع منی و زایمان صرفا فرضیه بوده و رابطه جنسی باعث تسریع زایمان نمی شود.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

خطرات رابطه در دوران بارداری

ممکن است در بارداری های پر خطری که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، پزشک شما بخواهد که از رابطه در دوران بارداری خودداری کنید. بارداری های پر خطر چون :

  • خطر سقط یا داشتن سابقه سقط جنین
  • خطر زایمان زودرس
  • نشت مایع از کیسه آمنیوتیک و یا پارگی آن
  • باز شدن زود هنگام گردن رحم
  • دوقلو و چند قلو بودن
  • قرارگیری جفت در بخش تحتانی رحم
  • خونریزی یا ترشحات واژینال یا درد کرامپی و بدون علت شکم

به یاد داشته باشید که اگر پزشک رابطه در دوران بارداری را ممنوع کرد یعنی هرگونه ارگاسم و برانگیختگی جنسی هم ممنوع خواهد بود و تنها شامل نزدیکی و سکس نمی شود.

درباره رابطه در دوران بارداری بیشتر بدانید …

درباره رابطه در دوران بارداری بیشتر بدانید

شرایط بارداری هر زنی با دیگری چون احساسات در رابطه با سکس و نزدیکی کاملا متفاوت است. به طور مثال برخی از زنان در دوران بارداری تمایل زیادی به سکس دارند اما برخی دیگر در دوران بارداری میل جنسی شان را کاملا از دست می دهند.

به همین دلیل میل داشتن رابطه در دوران بارداری ممکن است تحت تاثیر تغییرات هورمونی، افزایش و یا کاهش پیدا کند .به همین دلیل بسیار مهم است که در رابطه با احساسات جنسی که دارید حتما با شریک خود صحبت کنید . شاید تمایل به رابطه در دوران بارداری دارید اما دلتان می خواهد پوزیشن خاصی داشته باشید .

این موضوع بسیار مهم است و علی الخصوص در اواخر بارداری که راحتی و در عین حال تحریک پذیری مادر مطرح می شود، اهمیت زیادی پیدا می کند. ازپزشک پیشنهاد می کند پس از ماه چهارم بارداری، از دراز کشیدن به پشت در هنگام رابطه جنسی به شدت خودداری کنید. این کار از وارد شدن فشار جنین در حال رشد به عروق بزرگ جلوگیری می کند.

در این زمان بهتر است پوزیشن پهلو به پهلو داشته باشید و یا اینکه از پوزیشن نشستن زن بر روی مرد استفاده کنید. برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین هم حتما ازپزشک را بر روی گوشی خود نصب کنید و در هر زمان و مکان ، مشاوره تلفنی بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی برای بارداری کافی است اپلیکیشن از پزشک را نصب و از خدمات فوق‌العاده آن استفاده نمائید

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.