روانشناسی

همسر آزاری و راه های مقابله با آن به کمک مشاوره خانواده آنلاین

همسر آزاری و راه های مقابله با آن به کمک مشاوره خانواده آنلاین

همسر آزاری و مشاوره خانواده آنلاين

یکی از بزرگترین معضلاتی که گریبان گیر زوجین شده است همسر آزاری است. البته همسر آزاری در طول تاریخ وجود داشته و همچنان ادامه دارد. به این صورت که که در گذشته به دلیل مرد سالاری در کل جامعه، این آزارها عمدتا از سوی مردان و علیه زنان اعمال میشد اما امروزه، با رشد حضور زنان در اجتماع، زنان و مردان به شکل ‌های مختلف باعث آزار یکدیگر شده و ناراحتی درست می کنند. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک، به موضوع علل همسر آزاری و انواع آن و راه های مقابله با آن به کمک مشاوره خانواده آنلاین اشاره خواهیم کرد.

چنانچه در زندگی از سوی همسر خود آزار می بینید همین الان با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک، مشاوره خانواده آنلاین بگیرید و با بهترین مشاوران صحبت کنید. قطعا شنیده اید که آمار طلاق در ایران به عدد وحشتناکی رسیده است! به نوعی که به ازای هر ۳ ازدواج یکی از آنها منجر به طلاق می شود.

به همین دلیل در این سال های اخیر بهبود رابطه با مشاوره خانواده آنلاین بسیار معرفی شده و به اهمیت مشاوره خانواده آنلاین پی برده شده است. مشاوره خانواده آنلاین به این معناست که هر چقدر آگاهی و شناخت شما نسبت به شرایط، شریک زندگی، موقعیت و باید و نبایدهای زندگی دو نفره افزایش پیدا کند، احتمال کش و قوس های عجیب و غریب و نگرانی های زندگی مشترک همانند همسر آزاری کاهش می یابد. پس حتما این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک را مطالعه کنید تا بدانید که مشاوره خانواده آنلاین چه کمک های می تواند به شما و شریکتان داشته باشد.

 

همسر آزاری و انواع آن

کتک زدن و آسیب جسمی، یکی از انواع همسر آزاری است که به مرور زمان میزان آن در حال کاهش است، اما خود را در قالبی دیگر نشان می‌دهد. البته همسر آزاری انواع گوناگون دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

 1. همسر آزاری جنسی: این نوع از همسرآزاری زمانی رخ می دهد که یکی از زوجین، نیاز بیش از حد به رابطه جنسی دارد و همسرش را وادار به تکرار سکس می کند. حتی ممکن است با مخالفت همسر مواجه شود اما برای برطرف کردن نیاز جنسی اش به خشونت و اجبار متوصل می شود. این نوع همسر آزاری باعث رابطه جنسی خشن و دردناک شده و به فرد مقابل آسیب می رساند.
 2. همسر آزاری جسمی: که شامل کتک زدن و برخوردهای خشن فیزیکی با همسر است. البته امکان دارد این نوع از همسر آزاری پرخاشگری به همراه نداشته باشد اما باعث آسیب بدنی به یکی از طرفین می شود.
 3. همسر آزاری روحی و روانی. این نوع از شایع ترین و عمده ترین أنواع همسرآزاری به حساب می آید. همسر آزاری از نوع روحی و روانی زمانی است که یکی از زوجین با کنایه، تحقیر و توهین، تهدید به جدایی و … همسرش را آزار بدهد.
 4. همسرآزاری مالی که فرد شریک زندگی اش را در مضیقه مالی قرار دهد و او را از خواسته هایش دور کند.
 5. خرید نکردن، عدم رسیدگی به نیازهای مالی، اجازه ندادن به کار کردن و استفاده از منابع مالی هم برخی از انواع همسر آزاری است.

 

همسر آزاری و انواع آن

همسر آزاری و انواع آن

 

ویژگی های همسر آزارگر

بسیاری از افراد بر این باورند که همسر آزاری تنها برای دیگران اتفاق می افتد و آنها در زندگی هیچگونه آزار و اذیتی ندارند. در حالیکه همه در برابر این موضوع آسیب پذیرند و باید ویژگی های همسر آزارگر را بشناسند. از جمله ویژگی های همسر آزارگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مداخله گری در روابط اجتماعی
 • کنترل گری
 • عصبانیت و بد خلقی
 • تهدید کردن
 • داشتن روحیه انعطاف پذیر

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

علل همسر آزاری

 • فقر فرهنگی
 • اعتیاد
 • عدم تفاهم
 • دخالت خانواده ها

امروزه، با رشد اجتماعی و استقلال مالی، زنان مطالبات به حق خود را از جامعه و همسر طلب می ‌کنند و اگر مردان، نسبت به این موضوع بی توجه و نا آگاه باشند، با ایستادگی در برابر این خواسته به نوعی همسر آزاری می ‌کنند. عدم توجه به تفاوت ‌های فرهنگی، باورها و ارزش‌ها پیش از ازدواج احتمال همسر آزاری را در زندگی مشترک بیشتر می‌ کند. پس حتما قبل از ازدواج، مشاوره خانواده آنلاین داشته باشید و از بهترین مشاوران، راهنمایی بگیرید.

 

علل همسر آزاری و انواع آن

علل همسر آزاری و انواع آن

 

راه های مقابله با همسر آزاری

معمولا زنان قربانی همسر آزاری می شوند و به دلیل نداشتن حمایت خانواده، استقلال مالی، نیازهای روحی و نگرانی از طلاق صدمه می بینند. اولین و بهترین راه مقابله با این عارضه این است که پیش از ازدواج در انتخاب همسر خود دقت کامل و کافی به خرج دهید و بدون فکر عمل نکنید.عدم توجه به ملاک‌ های صحیح انتخاب همسر، ازدواج‌ های اجباری، بی توجهی به مشاوره پیش از ازدواج و تحقیق نکردن درباره همسر آینده، از اشتباهاتی است که به مرور زمان باعث همسر آزاری و نهایتا جدایی و طلاق می ‌شود.

پس حتما قبل از ازدواج از مشاوره خانواده آنلاین سامانه ازپزشک بهره ببرید و با فکری درست تصمیم به داشتن زندگی مشترک بگیرید. مشاوره خانواده آنلاین راهی بسیار مطمئن برای انتخاب مسیر درست است پس برای مقابله با همسر آزاری حتما قبل از ازدواج از خدمات مشاوره خانواده آنلاین بهره ببرید و منطقی و اصولی ازدواج کنید.

 

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.