غیر پزشکی, سلامت جسم

روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید

روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید

این مقاله کمک می‌کند تا روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید چرا که بر خلاف اینکه اکثر افراد فکر می‌کنند نحوه درست مسواک زدن را بلدند ولی نحوه مسواک زدن آن‌ها اشتباه است و همین امر باعث می‌شود تا دچار بیماری‌های دهان و دندان شوند به همین‌خاطر تصمیم گرفته شد تا مقاله‌ای با این عنوان گردآوری شود اگر می‌خواهید دندان‌های سالمی داشته باشید تا انتها با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین نکات برای سلامتی دهان ، رعایت بهداشت دهان و دندان است. باید بدانید که داشتن اطلاعات درست و دقیق در خصوص روش صحیح مسواک زدن به میزان قابل توجهی از پوسیدگی دندان ها و آسیب های لثه و دندان جلوگیری می کند. به همین دلیل نحوه صحیح مسواک زدن نقش بسزایی در سلامت دهان و دندان دارد و اگر از کودکی درست انجام شود می تواند تاثیر مثبتی در بزرگسالی به جای بگذارد.

  به این موضوع هم توجه کنید افرادی که ارتودنسی دارند هم باید از مسواک مخصوص ارتودنسی که همین مسواک مزایا و ویژگی های خاص خودش را دارد استفاده کنند تا کوچکترین آسیبی به دندانشان وارد نشود. مسواک‌ مخصوص ارتودنسی به بیماران که این روش را انجام داده اند کمک می ‌کند که از دندان ‌ها و لثه ‌های خود  در حین درمان ارتودنسی به درستی مراقبت کنند.

پزشک متخصص ارتودنسی می‌تواند مسواک مخصوص ارتودنسی را پس از جایگذاری تجهیزات پیشنهاد کند و همچنین بیماران می ‌توانند از بین گزینه ‌های مختلف یکی از آن‌ها را پس از بررسی انتخاب کنند . چنانچه نیاز به مشاوره آنلاین پزشکی داشتید ازپزشک کمک بگیرید.

با دریافت مشاوره از پزشک روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید

با دریافت مشاوره از پزشک روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید

ازپزشک با داشتن بهترین و کارآمدتری دکترهای آنلاین دهان و دندان به صورت تصویری ، تلفنی و پیامی ، آماده است تا از بیمارانی که به مشاوره آنلاین تصویری با دندانپزشک دارند میزبانی کند. کافیست برای انتخاب پزشک متخصص ، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در صفحه ، بهترین پزشکان آنلاین دهان و دندان را جستجو و با کلیک بر روی دکمه ویزیت شو،  به صورت آنلاین ویزیت شوید و مشاوره دریافت کنید.

همچنین در صورتی که پزشکان برنامه کاری خود را تکمیل کرده باشند، میتوانید در زمان دلخواه خود نوبت بگیرید و مشاوره آنلاین تصویری با دندانپزشک داشته باشید.

همچنین برای انتخاب بهترین دکتر آنلاین در سامانه ازپزشک می توانید با توجه به تعداد بازدید از صفحه هر پزشک و مشاهده نظرات دیگر کاربران، بهترین پزشک متخصص آنلاین دهان و دندان را شناسایی کرده و از بهترین آنها مشاوره آنلاین و نوبت ویزیت دریافت کنید . در ادامه نحوه صحیح مسواک زدن را آموزش می دهیم تا بتوانید تا حدود زیادی از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید و انجام دهید

روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید و انجام دهید

  1. مسواک زدن را با حرکات دایره‌ ای و از بالا و پایین شروع کنید .
  2. با رسیدن به محدوده‌ لثه‌ها، سر مسواک را به زاویه‌ی ۴۵ درجه برسانید تا بتوانید از آسیب احتمالی به لثه جلوگیری کنید .
  3. در این هنگام با فشاری ملایم سعی در تمیز کردن لثه ‌ها داشته باشید و با ملایمت لثه ها را تمیز کنید.
  4. سپس مسواک را در آن امتداد حرکت داده و سپس خارج کنید .
  5. بسیار مهم است بدانید که مسواک نباید با فشار بر لثه وارد شود، اما تمیز کردن لثه هم بسیار اهمیت دارد و باید به درستی انجام شود.
  6. نحوه صحیح مسواک زدن را با کشیدن مسواک بر روی زبان ، برای از بین بردن پلاک و باکتری تکمیل کنید.
  7. برای از بین بردن پلاک و باکتری بر روی زبان نیاز هست  که بین دو تا سه دقیقه وقت بگذارید .
  8. بسیار مهم است نحوه صحیح مسواک زدن را با آرامش و با رعایت دقت و نکات بهداشتی انجام دهید.
  9. مهم : تا نیم ساعت بعد از غذا خوردن ، از کشیدن مسواک بر روی دندان‌ ها خودداری کنید. مسواک زدن قبل از این تایم بر مینای دندان شما اثری نامطلوبی دارد و باعث پوسیدگی دندان می شود.

رعایت نکات بهداشتی و دقت در نحوه مسواک زدن یک راهکار مناسب برای جلوگیری از انواع پوسیدگی و جرم دندان است و تمیزی دهان و دندان کمک شایانی می کند. بدون شک نحوه صحیح مسواک زدن همان پیشگیری قبل از درمان در خصوص دندان‌ ها بوده و می تواند از پوسیدگی زودرس دندان ها جلوگیری کند. پس با دقت بیشتر و درست دهان و دندان خود را بشوئید تا بتوانید از خطرات احتمالی دندان ها جلوگیری کنید.
بهترین پزشک متخصص آنلاین دهان و دندان  در اپلیکیشن ازپزشک ، آماده ویزیت شما و پاسخگویی به سوالات پزشکی شما هستند. به این ترتیب  در هر زمان که نیاز داشتید می توانید بدون حضور در مطب ، کلینیک و یا بیمارستان، در خانه با بهترین پزشکان ایران تلفنی و متنی گفتگو کنید و مشاوره آنلاین تصویری داشته باشید. ازپزشک در تلاش است تا با ارائه چنین خدمات ، شما بتوانید در سریعترین زمان و به راحت ترین شیوه نوبت خود را از دکتر متخصص ایران دریافت نمایید و مشاوره آنلاین داشته باشید.

چرا از خدمات آنلاین دندانپزشکی استفاده کنیم ؟

چرا از خدمات آنلاین دندانپزشکی استفاده کنیم ؟

درباره ااهمیت ین موضوع که روش صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید و اصلا چرا از خدمات آنلاین دندانپزشکی استفاده کنیم ؟ باید گفت که، مشاور و پزشک آنلاین ،  هر نوع خدمات بهداشتی را  به کاربران ارائه می‌دهد . پزشکان فعال در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می‌توانند مشکلات و بیماری‌ های مربوط به دهان و دندان را تشخیص دهند و درمان کنند .

شما با داشتن ویزیت آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما  به دنبال نوبت دهی پزشک متخصص باشید و ساعت ها در ترافیک شهر بمانید.

با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشیم ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینیم، می توانیم به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک در میان بگذاریم و از او مشاوره بگیریم. سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد.

با داشتن ویزیت آنلاین پزشک تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک  از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد.
در رابطه با مسواک زدن و یا مراقبت از دندان هم می توانید از مشاوره آنلاین پزشکی استفاده کنید و به پاسخ درست برسید.

اگر به اطلاعات بیشتری درباره نحوه صحیح مسواک زدن یا بیمارهای دهان و دندان دارید می‌توانید با نصب سامانه از پزشک به صورت آنلاین بدون اطلاف وقت و با هزینه کم توسط پزشک مورد نظر ویزیت شوید نحوه ویزیت آنلاین دکتر دندانپزشک به‌طور کامل در مقاله مشاوره آنلاین تصویری با دندانپزشک توضیح داده شده است.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.