غیر پزشکی, سلامت ذهن

تاثیر مشاوره بر افسردگی

تاثیر مشاوره بر افسردگی

تاثیر مشاوره بر افسردگی

تاثیر مشاوره بر افسردگی چیست؟

مشاوره افسردگی با توجه به علمی که دارد تلاش می کند تا بهترین توصیه‌ های بالینی را به بیمار ارائه دهد. سامانه آنلاین ازپزشک هم با ایجاد یک بستر مناسب سعی بر این دارد تا بتواند به صورت آنلاین ، بیماران را ویزیت کند و به آنها مشاوره افسردگی آنلاین  بدهد تا بیمار تاثیر مشاوره بر افسردگی را حس کند. ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . به همین دلیل شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، ویزیت پزشک آنلاین را با بهترین پزشک جستجو کنید . همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید.

با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه هم می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند.

تاثیر مشاوره بر افسردگی و اختلالات خلقی

تاثیر مشاوره بر افسردگی و اختلالات خلقی

افسردگی در گروه اختلالات خلقی طبقه بندی می‌شود و ممکن است به عنوان احساس غم، از دست دادن یا خشم توصیف شود که در فعالیت‌های روزمره افراد اختلال ایجاد می‌کند. افسردگی معمولاً شامل بیزاری از خود یا از دست دادن عزت نفس است، در حالی که غم و اندوه معمولاً  این چنین نیست. مشاوره افسردگی هم یکی از راه‌های موثر برای درمان افسردگی است که با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های علمی به افرادی که دچار افسردگی هستند، کمک می‌کند. قطعا می دانید که افسردگی می‌تواند تاثیرات مخربی را چه از نظر جسمی و چه روحی بر افراد بگذارد.  همین تاثیرات مخرب باعث ایجاد تغییراتی بر جنبه‌ های هیجانی، شناختی، رفتاری و فیزیکی آنها شود.
در ادامه تصمیم داریم در رابطه با تاثیر مشاوره بر افسردگی صحبت کنیم تا از این طریق بتوانیم  از افراد نیازمند حمایت کنیم.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و ویزیت پزشک آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

چه زمانی به مشاوره افسردگی نیاز داریم

دلیل افسردگی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و هیچ الگوی مشخصی برای بروز این اختلال وجود ندارد. اما گاهی دلایلی مانند شکست در مراحل مختلف زندگی و یا از دست دادن اعضای خانواده می ‌تواند منجر به افسردگی شود. در برخی موارد نیز افسردگی ریشه در تجربه‌های کودکی افراد دارد. به همین دلیل اینکه چه زمانی به مشاوره افسردگی نیاز داریم را بررسی کرده و از مهم ترین عواملی که باعث افسردگی در افراد می شوند را بیان می کنیم

 • مرگ عزیزان که از شایع ترین عوامل افسردگی در افراد است.
 • داشتن بیماری ‌های زمینه ‌ای مانند انواع سرطان ‌ها و بیماری ‌های قلبی، بیماری ‌های التهاب مفاصل، اختلال ‌های هورمونی مانند کم‌کاری یا پرکاری تیروئید و یا بیماری ‌های ویروسی مانند آنفولانزا
 • اتفاق ‌های ناگوار مانند طلاق و یا شکست عشقی
 • خشم درونی
 • رویداد‌های دوران کودکی مانند سوء استفاده ‌های جنسی و عاطفی در دوران کودکی که در دوران بزرگسالی منجر به افسردگی ‌های شدید می شود. به همین دلیل بسیار مهم است که رویداد‌های ناگوار دوران کودکی باید در همان کودکی با کمک روانشناس کودک و یا مشاوره پزشک تصویری بررسی و درمان شوند تا در بزرگسالی منجر به افسردگی و دیگر مشکلات روحی نشوند.
 • تغییر در شیوه‌ زندگی
 • تنهایی

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

انواع افسردگی

افسردگی انواع گوناگون دارد که در زمان مشاوره پزشک تصویری به آن رسیدگی می شود. مانند :

 • افسردگی اساسی یا (MDD)
 • افسردگی مانیک یا اختلال دوقطبی
 • افسردگی اختلال پیش از قاعدگی یا (PMS)
 • افسردگی فصلی
 • افسردگی (آتیپیک)
 • افسردگی ‌مداوم یا دیستایمی یا مزمن
 • افسردگی سایکوتیک
 • افسردگی قبل یا بعد از زایمان
 • افسردگی موقعیتی

 سامانه از پزشک و تاثیر مشاوره بر افسردگی

 سامانه از پزشک و تاثیر مشاوره بر افسردگی

زمانی که احساس کردید درگیر افسردگی شده اید حتما برای مشاوره برای تاثیر مشاوره بر افسردگی از یک روانشناس خوب کمک بگیرید. روانشناسان به درمان بیمار‌های خاص روانی و عوارض ناشی از آن می‌پردازند و سعی بر این دارند بیماران را به بهترین شکل ممکن درمان کنند. این پزشکان متخصص  می توانند بیماری ‌هایی چون اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی مزمن، اسکیزوفرنی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلالات تغذیه ‌ای، مشکلات خواب، عادات ناسالم، فوبیا، ترس، استرس و… را درمان کنند  و به بیمارن مشاوره پزشک تصویری و یا مشاوره افسردگی بدهند.

روانشناس باید مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی و  بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد را در یکی از گرایش‌ های روانشناسی کسب کرده باشد تا بتواند از روش های درمان برای بیماران استفاده کند. با این حال بیمارانی که در شرایط روحی نامناسبی قرار دارند می توانند با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک با یکی از بهترین متخصصان ویزیت پزشک آنلاین داشته باشند و زیر نظر پزشک متخصص درمان شوند.
روان ‌درمانگران و مشاوران افسردگی در سامانه آنلاین ازپزشک ،متخصصان با تجربه‌ای هستند که با دقت به صحبت ‌های شما گوش کرده، علائم را بررسی می‌ کنند و سپس به شما کمک می‌کنند تا بتوانید افسردگی را مدیریت کنید. از این طریق قطعا تاثیر مشاوره بر افسردگی را به چشم خواهید دید.

قطعا افراد مبتلا به افسردگی با داشتن ویزیت پزشک آنلاین در سامانه ازپزشک  و با کمک حرفه ‌ای یک مشاور با تجربه راحت ‌تر از پیش می‌توانند بر مشکلات خود غلبه کرده و در راستای بهبود زندگی شان قدم بردارند. پس با نصب اپلیکیشن ازپزشک و داشتن ویزیت پزشک آنلاین از مشاوره کمک بگیرید. مشاوران با تجربه به شما کمک می کنند تا هرگونه افکار و احساسات منفی را شناسایی کرده و آنها را مدیریت کنید.

اگر سوالات بیشتری در زمینه مشاوره آنلاین و نحوه دریافت مشاوره آنلاین دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله  مشاوره روانشناسی آنلاین است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست اورید.

 

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.