روانشناسی

اصول روابط سالم جنسی زناشویی+ مشاوره ازدواج آنلاین

اصول روابط سالم جنسی زناشویی+ مشاوره ازدواج آنلاین

اصول روابط سالم جنسی زناشویی

رابطه زناشویی شامل رابطه ای است که دو نفر شامل زن و مرد پس از ازدواج آن را شروع میکنند. این رابطه شامل تمام تعاملات از جمله رابطه جنسی، بارداری، ارتباط با دیگران، علایق و سلیقه ها، گذراندن اوقات فراغت، مکان زندگی و…. است. در این مطلب قصد داریم به یکی از مهمترین ارکان این تعاملات که رابطه ی سالم جنسی زناشویی است توسط مشاوره ازدواج آنلاین بپردازیم.

اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست؟

در بسیاری از زندگی های مشترک همیشه این سوال پیش آمده است که اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست. قبل از پاسخ به این پرسش باید تعریفی از رابطه ی جنسی زناشویی را ارائه بدهیم. نیاز جنسی یکی از نیازهای اولیه ی انسان است که توسط خداوند در وجود انسان نهادینه است. پس از ازدواج و با برقراری اولین  رابطه جنسی توسط زوجین این رابطه به وجود می‌آید که می تواند محبت، عشق و صمیمیت و همچنین وابستگی عاطفی را در زوجین به دنبال داشته باشد که البته این رابطه ام مانند روابط دیگر از اصولی برخوردار است که با پی بردن به اصول سالم این رابطه میتوان پایداری و عمق عاطفی  یک زندگی مشترک را بیشتر کرد.

به کمک مشاوره ازدواج آنلاین به سوال اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست در ادامه پاسخ میدهیم:

 • داشتن آرامش: وجود آرامش در هر کاری از ارکان مهم آن کار محسوب میشود و باعث بهتر انجام شدن آن کار میشود. وقتی که آرامش ندارید، تحت استرس هستید یا دلخور و عصبانی هستید یا در موقعیت تنش زایی هستید سعی کنید رابطه جنسی برقرار نکنید و یا اگر همسرتان در موقعیت آرامی نیست آن را وادار به انجام رابطه ی جنسی نکنید و در این شرایط بهتر است هم درک شوید و هم همسرتان را درک کنید. پس از پشت سر گذاشتن تنش ها و برقراری آرامش خواهید دید که رابطه جنسی بهتری را تجربه خواهید کرد. با کمک مشاوره ازدواج آنلاین میتوانید آرامش را به رابطه ی جنسی خود برگردانید.
 • داشتن رضایت در برقراری رابطه ی جنسی: معنی رضایت برقراری جنسی در رابطه بدین معناست که هر دو طرف بدون هیچ اجباری و با رضایت شخصی خود وارد این رابطه میشوند. این فکر اشتباه است که چون شما به این رابطه رضایت دارید پس حتما همسرتان هم به این رابطه رضایت دارد. گاهی اوقات همسر شما به علت خستگی، مشغله فکری، بیماری و کسالت تمایل به برقراری رابطه جنسی در این زمان ندارد. شما باید به خواسته ی او احترام بگذارید و پس از داشتن رضایت رابطه ی جنسی برقرار کنید. مشاوره ازدواج آنلاین در کنار شماست تا راحت تر به پرسش اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست پاسخ دهید.
 • شناخت تمایل جنسی همسر: تمایلات جنسی همسرتان را بشناسید. بسیاری از زوجین در این باره باهم صحبت نمی‌کنند و همین مسئله یعنی اهمیت ندادن به این موضوع میتواند زمینه ساز بسیاری از اختلافات زناشویی باشد. در رابطه ی سالم جنسی زناشویی باید بتوانید به راحتی راجع به این موضوع با شریک زندگیتان صحبت کنید. مشاوره ازدواج آنلاین کمکتان می‌کند تا راحت تر راجع به این موضوع صحبت کنید.

 

قبل از برقراری رابطه جنسی این اصول باید رعایت شوند :

 • قبل از برقراری رابطه جنسی حتما اصول بهداشتی را رعایت کنید: رعایت اصول بهداشتی اعم از حمام کردن قبل از رابطه، تمیزی لباس زیر، استفاده از خوش بو کننده ها، نداشتن عرق، بهداشت ناحیه ی تناسلی و….. هم از بروز بیماری های جنسی جلوگیری میکند و هم باعث تجربه ی بهتری از رابطه جنسی میشود. هیچ کس برقراری رابطه با فردی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کند نمی‌پسندد.
 • پیش نوازی: حتما قبل از برقراری رابطه جنسی پیش نوازی را شروع کنید. مخصوصا خانم ها برای آمادگی رابطه ی جنسی از لحاظ روحی و عاطفی به این پیش نوازی نیاز جدی دارند و سعی کنید حتما این نکته را جدی بگیرید. رابطه ی جنسی که از همان ابتدا دخول انجام شود یک رابطه ی سالم جنسی نمی تواند باشد.
 • اتاق خواب: سعی کنید محل مناسب و عاشقانه ای مهیا کنید و از بی نظمی در اتاق خواب تان خبری نباشد تا احساس بهتری را در اتاق خوابتان تجربه کنید و لذت ببرید. در مورد مراحل قبل از رابطه جنسی و پیش نوازی مشاوره ازدواج آنلاین پاسخ گوی سوالات شماست.
 • زمان مناسب: زمانی را برای رابطه جنسی در نظر بگیرید که بهترین زمان و بدور از استرس و عجله برای شما باشد برای خود و همسر و رابطه ی جنسیتان ارزش قائل باشید.

گزینه های بالا پاسخی برای سوال اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست هستند.

 

رابطه در بارداری

رابطه در بارداری

 

با رعایت این موارد و با دریافت مشاوره آنلاین رابطه سالم جنسی زناشویی را تجربه کنید.

 

مدت زمان مناسب رابطه زناشویی:

مدت زمان مناسب رابطه زناشویی همیشه یکی از دغدغه های رابطه ی جنسی بوده است. بسیاری از افراد از طول مدت زمان مناسب رابطه زناشویی اطلاع ندارند و از مدت رابطه ی خود راضی نیستند.

در تحقیقات انجام شده معمولا مدت زمان مناسب رابطه زناشویی واژینال بین سه تا هفت دقیقه است، به طول معمول رابطه ی جنسی که بین یک تا دو دقیقه طول بکشد کوتاه گفته می شود و رابطه جنسی که ده تا سی دقیقه به طول بینجامد طولانی گفته می شود. و رابطه جنسی بین هفت تا سیزده دقیقه نرمال می‌باشد. البته فقط مدت زمان مناسب رابطه زناشویی تعیین کننده ی سلامت جنسی زناشویی نیست بلکه کیفیت رابطه هم بسیار مهم است. مشاوره ازدواج آنلاین به شما میگوید مدت زمان رابطه جنسی شما مناسب است یا خیر.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

رابطه در بارداری:

 رابطه در بارداری میتواند دستخوش تغییراتی باشد که این تغییرات نشأت گرفته از موارد زیر است:

 1. ترس از آسیب رسیدن به جنین
 2. ترس از سقط جنین
 3. تغییرات فیزیکی زنان
 4. تغییرات روانی زنان

 

اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست

اصول روابط سالم جنسی زناشویی چیست

 

میتوانید با مشاوره ازدواج آنلاین در مورد رابطه در بارداری صحبت کنید. باید در نظر داشته باشید که حرکات جنسی و داشتن رابطه در بارداری به جنین تحت محفاظت رحم آسیبی نمی رساند. اما در بعضی موارد که با عنوان بارداری های پر خطر از آنها یاد میشود امکان دارد پزشک از از شما بخواهد رابطه در بارداری را کنار بگذارید.

 

پیشنهاد ویژه : رابطه جنسی در دوران عقد + مشاوره ازدواج آنلاین

چگونگی رابطه در بارداری:

 اگر بارداری طبیعی باشد و طبق نظر پزشک موانع خاصی برای رابطه جنسی وجود نداشته باشد، داشتن رابطه هیچ مشکلی را به وجود نمی‌آورد و تا سه ماه اول میتواند انجام شود اما در ماه های آخر بارداری باید حالت های مناسبی در برقراری رابطه در نظر گرفته شود که به شکم فرد فشار وارد نشود، مشاوره ازدواج آنلاین شما را در دوران بارداری همراهی میکند و پاسخ گوی سوالات جنسی شما در این دوران است. رابطه جنسی در دوران بارداری طبیعی خطری را برای مادر و جنین به وجود نمی‌آورد. در این دوران از پوزیشن هایی که زن باید روی شکم بخوابد یا مرد خوابیده روی زن باشد خودداری کنید.

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر محدثه قاسمی

محدثه قاسمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی مرادی

مهدی مرادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم اشعری

مریم اشعری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر علی اردشیری

علی اردشیری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شقایق اسماعیلزاده اسکویی

شقایق اسماعیلزاده اسکویی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر علیرضا فرهاد غیبی

علیرضا فرهاد غیبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا صابری

زهرا صابری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب ذاکر زاده

زینب ذاکر زاده

روانشناسی عمومی

منابع علمی این مطلب

 1. کتاب به رابطه زناشویی خود کمک کنید. نویسنده: کاش پری داترویچ
 2. کتاب رازهای جنسی زناشویی. یاسین قاسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.