دامپزشکی

درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

بيماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

سایت دامپزشکی، روشی نوین است تا بتواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند. با استفاده از سایت دامپزشکی و داشتن یک دامپزشک آنلاین، صاحبان پت می توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوان خانگی خودشان (سرطان گربه، دیابت گربه و …) را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند. قطعا هیچ فردی دلش نمی خواهد که حیوان خانگی اش بیمار باشد یا اینکه کسالتی داشته باشد چون همین ناراحتی ها بسیار نگران کننده است و استرس زیادی به همراه دارد. ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است.

دامپزشک، یک متخصص پزشکی است که از سلامت حیوانات محافظت می کند. به این صورت که دامپزشکان می توانند با توجه به مهارت و علمی که دارند بیماری های حیوانات را تشخیص داده و کنترل کنند. همچنین دامپزشکان این علم را دارند تا بتوانند حیوانات بیمار و آسیب دیده را درمان کنند. آنها به صاحبان حیوانات در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی و دام های خود توصیه های لازم را ارائه می دهند تا از این طریق شرایط را برای حیوانات و صاحبان آنها راحت بسازند. ما در این مطلب از مجله سلامتی به  درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک اشاره می کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها بتوانید از سایت دامپزشکی، مشاوره دریافت کنید. همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از سری مقالات ادامه دهید.

مطالعه مقاله کمک های اولیه برای حیوانات خانگی در سایت دامپزشکی پیشنهاد میشود.

 

درمان دیابت گربه با دامپزشک

درمان دیابت گربه با دامپزشک

 

بیماری های عفونی گربه

آیا می دانید در زمان مواجه شدن با بیماری های عفونی گربه چه باید بکنید؟  قطعا دانستن برخی از بیماری های عفونی گربه، علائم و راه های تشخیص آن برای کمک به این موجودات دوست داشتنی که سرشار از عشق و امید به زندگی هستند می تواند به معنای تفاوت مرگ و زندگی آنها باشد. به همین دلیل ما در ادامه این مطلب به بیماری های عفونی گربه می پردازیم تا قبل از مراجعه به دامپزشک از اقداماتی که می توانید برای پت خود انجام دهید آگاه باشید:

 

  1. پریتونیت عفونی: پریتونیت در گربه، التهاب یا عفونت وخیم قسمتی از صفاق یا همه آن بوده و عامل پریتونیت عفونی گربه ها، کرونا ویروس است. روش انتقال بیماری از طریق بزاق دهان، مدفوع، تماس با گربه آلوده و تماس با وسایل گربه آلوده است و این ویروس برای مدتها در محیط خارج از بدن گربه زنده می ماند. از علائم این بیماری که از بیماری های عفونی گربه است می توان به مواردی چون کسالت، بی اشتهایی، کاهش وزن، عفونت خفیف دستگاه تنفسی (عطسه و ترشح چشم و بینی) و ناراحتی های روده اشاره کرد. خوشبختانه اکثو گربه های مبتلا به این عفونت با مشاوره داشت نبا دامپزشک به بهبودی می رسند.
  2. پن لکوپنی: پن لکوپنی که به آن دیستمپر گربه­ سانان نیز گفته می شود، از راه دهانی مدفوعی منتقل شده و باعث بی‌ حالی، تب، استفراغ و اسهال در گربه های نازنین می شود. این بیماری عفونی گربه ها را می توان از طریق آزمایش نمونه مدفوع پن لکوپنی تشخیص داد. درمان در درجه اول شامل مراقبت ‌های حمایتی بوده و خوشبختانه، بیشتر موارد پن لکوپنی بدون علامت یا خفیف هستند اما می توانند به ویژه برای بچه گربه ها کشنده باشند.
  3. ویروس نقص ایمنی گربه سانان (FIV): ویروس نقص ایمنی گربه­ سانان شبیه HIV (ایدز) انسان است اما به انسان انتقال داده نمی شود. ویروس نقص ایمنی گربه­سانان اغلب از طریق شیر و خون از مادر منتقل شده و پس از تولد، از طریق تماس با مواد دفعی بدن منتقل می شود. درست مانند HIV، ویروس نقص ایمنی گربه­ سانان باعث سرکوب سیستم ایمنی در آنها شده  و می تواند به روش ‌های بی‌ شماری ظاهر شود. معمولاً گربه های مبتلا به ویروس نقص ایمنی گربه، دارای عفونت های تنفسی فوقانی مزمن یا سایر عفونت ها قرار می گیرند.

پیشنهاد مقاله: انواع انگل در گربه و درمان با سایت دامپزشکی ازپزشک

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

دیابت گربه

دیابت گربه هم از بیماری هایی است که اغلب با کنترل وزن قابل پیشگیری بوده و درمان می شود. باید بدانید که گربه های چاق بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند به همین دلیل برای پیشگیری بهتر است گربه های چاق ، رژیم غدایی مناسب داشته باشند. دیابت گربه همانند دیابت انسان ها بیماری است که بر تولید و پاسخ انسولین تأثیر می گذارد. این موضوع باعث می شود که قند خون به جای مصرف در مغز و ماهیچه‌ها و سایر بافت‌ هایی که برای انرژی به قند نیاز دارند، در خون باقی بمانند. گربه های مبتلا به دیابت اغلب اشتهای زیادی دارند اما وزن کم می‌ کنند، آب بیشتری می ‌نوشند و ادرار بیشتری تولید می کنند. همچنین گربه هایی که به دیابت مبتلا هستند اغلب استفراغ و اسهال دارند. با این حال جای نگرانی نیست چرا که دیابت گربه با مراجعه به دامپزشک، از طریق آزمایش تشخیص داده می شود. همانگونه که عنوان کردیم مدیریت این عارضه از طریق رژیم غذایی، کنترل وزن و تزریق انسولین انجام می شود و دیابت گربه می تواند شانس ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری را افزایش دهد زیرا قند اضافی در خون وارد ادرار شده و قند موجود در ادرار یک منبع غذایی مناسب برای رشد باکتری‌ هاست.

 

سرطان در گربه ها

انواع مختلفی از سرطان در گربه ها وجود دارد که علائم متفاوت و البته شدت متفاوتی در آنها ایجاد می‌کند. نکته‌ای که در ارتباط با سرطان چه در گربه و چه در انسان وجود دارد این است که ۲ نوع سرطان وجود دارد که ایجاد بیماری‌زایی می‌کنند که شامل، سرطان خوش خیم و سرطان بد خیم در آنها می‌شود. سرطان خوش خیم نوعی از سرطان است که سلول‌ های بیماری‌زا ایجاد توده می ‌کنند اما این توده به نقاط دیگری از بدن منتقل نمی‌شود و همچنین اندازه توده تغییر نمی‌کند؛ در حقیقت در سرطان خوش خیم سلول‌های بیماری ‌زا سبب تغیر دیگر سلول‌ های بدن نمی‌شوند. اما در سرطان بدخیم سلول‌ های بیماری‌زایی که ایجاد توده می‌کنند از نقطه‌ای به نقطه دیگر می‌روند و تغییر مکان می‌دهند و از طرفی سلول‌های دیگر بدن را نیز مبتلا کرده و همواره تغییر اندازه می‌دهند. أنواع سرطان در گربه ها هم عبارتند از:

 

  • سرطان پوست
  • سرطان دستگاه تناسلی
  • سرطان روده

برای درمان مشکلات حیوانات خانگی خود بر روی دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

سرطان در گربه ها

سرطان در گربه ها

 

شکستگی استخوان گربه

گربه ها، این موجودات سرشار از عشق، علاقه زیادی به پریدن از ارتفاع دارند. به همین دلیل شایع‌ ترین شکستگی استخوان گربه، شکستگی پای آن هاست. جالب است بدانید گربه ها همیشه عادت دارند درد خود را پنهان کنند. برای همین ممکن است تشخیص شکستگی پای گربه کار خیلی سختی باشد. در این زمان از اینکه گربه خود را بلند کنید نترسید چراکه شما باید جهت درمان او سریعا به دامپزشک مراجعه کنید. بسیار مهم است درهنگام برخورد با حیوانی که به هر دلیل دچار شکستگی شده است مهمترین کار حفظ خونسردی است چراکه هر گونه تصمیم عصبی می تواند منجر به اعمالی شود که مشکلات را تشدید می کند.

از أنواع شکستگی استخوان گربه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شکستگی بسته: شکستگی ای که در آن استخوان های گربه با محیط بیرون تماسی نداشته باشد و به عبارتی پوست سوراخ نشده با شد.
  • شکستگی باز: شکستگی ای که در آن قطعات شکسته استخوان پس از سوراخ شدن و پارگی پوست با محیط بیرون در تماس باشند. در این گونه از شکستگی ها احتمال آلودگی و ایجاد عفونت در گربه بسیار زیاد است.
  • شکستگی کامل: شکستگی ای که در آن استخوانها بطور کامل شکسته و قطعات آن از یکدیگر کاملا جدا شده باشند.
  • شکستگی ناقص: در این نوع از شکستگی فقط بخشی از ضخامت استخوان شکسته و بخشی هنوز سالم است.

 

 

درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

شاید با جستجو در اینترنت، درمان خانگی زیادی برای بیماری های گربه پیدا کنید اما اکیدا توصیه می کنیم که باید در این زمان تنها با استفاده از سایت دامپزشکی و یا مراجعه به دامپزشک، گربه را درمان کنید. درمان  در خانه قطعا می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد از این رو بهتر است با دامپزشک مشورت کنید و بدون نگرانی ، این موجودات دوست داشتنی را درمان کنید. بسیاری از گربه‌ها زمانی که درمان زودهنگام دریافت می‌کنند، در مدت کوتاهی هم به حالت عادی خود باز می‌گردند. پس بسیار مهم است که برای درمان، حتما با دامپزشک مشورت کنید و روش درمان را بپرسید. پیشنهاد می کنیم بلافاصله از سایت دامپزشکی استفاده کنید یا اینکه با دامپزشک تماس بگیرید. دامپزشک ممکن است از شما بخواهد که گربه خود را فورا به مطب بیاورید یا ممکن است از طریق تلفن شما را راهنمایی کند.

پیشنهاد مقاله: ۱۰ نشانه مسمومیت گربه + سایت دامپزشکی

 

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر جلال سلیمانزاده

جلال سلیمانزاده

دامپزشک

تصویر دکتر سید کاظم کواری قطبی

سید کاظم کواری قطبی

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.