غیر پزشکی, سلامت ذهن

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو

آیا درمان افسردگی بدون دارو امکان‌پذیر است؟

افسردگی یک اختلال روانی بوده و باعث می شود فرد مبتلا احساس غم و اندوه، بی تفاوتی، نا امیدی و بی ارزشی در زندگی خود داشته باشد. افسردگی موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن غفلت شود چرا که افسردگی انرژی و امید به زندگی را از شما می‌گیرد. پس لازم است افراد مبتلا به این بیماری ، به بهترین شکل بر افسردگی خود غلبه کنند و بهترین درمان را از ویزیت پزشک آنلاین دریافت کنند.

در این میان شناخت علائم افسردگی شدید هم می ‌تواند به هر فردی کمک کند تا بتواند در صورت بروز هر گونه مشکل در مراحل ابتدایی آن به دنبال راه‌ حل درست و مناسبی باشد. به همین دلیل شناخت عواملی که می ‌توانند در بروز افسردگی اثرگذار باشند بسیار اهمیت دارد و مشاوره افسردگی و ویزیت پزشک آنلاین از بهترین و مطمئن‌ ترین روش‌هایی است که به درمان افسردگی کمک می کند.  ویزیت پزشک آنلاین  برای درمان افسردگی یعنی مشاوره با دکتر روانشناسی که با بررسی علائم افسردگی در افراد و تعیین میزان درگیری آنها با این اختلال و همچنین گرفتن تست افسردگی به درمان بیماران می ‌پردازد. درمان افسردگی توسط دکتر روانشناس طی چندین جلسه‌ روانشناسی انجام می‌شود.

به همین دلیل برای رسیدن به یک نتیجه درست و مطلوب نیاز است تا بیماران در زمان مشاوره افسردگی و ویزیت پزشک آنلاین ، همکاری لازم را با دکتر مشاوره داشته باشند و روش‌هایی را که پزشک به آنها توصیه می ‌کند به کار گیرند . برای تشخیص و درمان افسردگی هم نیاز است که حتما با یک روانشناس ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید. روانشناسی که در این رشته تحصیل کرده و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد به طور قطع می‌ تواند این بیماری را بهبود بخشد و درمان کند .

درمان افسردگی بدون دارو با سامانه از پزشک

درمان افسردگی بدون دارو با سامانه از پزشک

سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد یک بستر مناسب سعی بر این دارد تا بتواند به صورت آنلاین ، بیماران را ویزیت کند و به آنها مشاوره  و ویزیت پزشک آنلاین  بدهد. ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

به همین دلیل شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، ویزیت پزشک آنلاین را با بهترین پزشک جستجو کنید . همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره و یا ویزیت پزشک آنلاین را در خانه انجام دهید.

با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه هم می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. در ادامه تصمیم داریم در رابطه با درمان افسردگی بدون دارو صحبت  کنیم تا از این طریق بتوانیم  از افراد نیازمند حمایت کنیم.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

چرا درمان افسردگی بدون دارو

متاسفانه این بیماری با هیچ آزمایش خون و یا اشعه ایکسی تشخیص داده نمی شود. از این رو تنها اطرافیان می توانند متوجه تغییر روحیه ، رفتار، نگرش و یا عملکرد فرد شوند و بدانند که فردی به افسردگی مبتلا شده است مانند :

 • کم یا زیاد خوابیدن
 • مقدار قابل توجهی وزن کم و یا زیاد کردن
 • به شدت مضطرب و آشفته یا تنبل و بی‌تحرک شدن
 • درد و رنج بی‌دلیلی داشتن
 • بسیار ناراحت یا بسیار بداخلاق بودن
 • علاقه به لذت‌ های زندگی و همچنین کار، خانواده و دوستانتان را از دست دادن
 • قادر به تمرکز و تصمیم‌گیری نبودن
 • داشتن حس نا امیدی، گناهکاری و بی لیاقتی
 • همیشه خسته‌ بودن و انرژی نداشتن
 • احساس وحشتناکی از پوچی داشتن

مزایای درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو  بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و از سمت متخصصان تجویز می شود. در درمان افسردگی بدون دارو ابتدا رفتار تغییر می‌کند و سپس افکار و در نهایت این احساس است که دستخوش تغییر می گردد. بنابراین ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به سراغ درمان افسردگی بدون دارو می رویم تا بتوانیم به افرادی که دچار افسردگی خفیف هستند کمک کنیم.

 1. در ابتدا می توان گفت یکی از بهترین روش ها برای درمان افسردگی بدون دارو ورزش است. فعالیت بدنی باعث ترشح هورمون‌ های سروتونین و اندروفین هورمون های شادی و دوپامین که هورمون لذت است، می‌شود.  داشتن ۴۵ دقیقه ورزش در طول روز، دقیقا همان کاری را انجام می ‌دهد که داروهایی مانند سرترالین و فلوکستین انجام می‌دهند. ورزش هایی چون پیاده ‌روی، شنا و دوچرخه ‌سواری قطعا  کمک بسیاری به درمان افسردگی بدون دارو می ‌کند.
 2. درمان افسردگی بدون دارو با خواب. هر فرد بین ۷ تا ۹ ساعت خواب مفید نیاز دارد. وقتی خوب نمی‌ خوابید نشانه‌ های افسردگی در شما مانند بی‌ قراری، غم و خستگی شدیدتر می‌شود. پس برای داشتن خواب درست این مراحل را انجام دهید :
  در زمان معینی بخوابید و بیدار شوید.
  پیش از خواب تنفس شکمی و ریلکسیشن انجام دهید.
  یک ساعت پیش از خوابیدن از تلویزیون، کامپوتر و موبایل استفاده نکنید؛ زیرا از ترشح هورمون ملاتونین که موجب خواب آلودگی فرد می‌شود، جلوگیری می‌کند.
  از تخت خود تنها برای خوابیدن استفاده کنید.
 3. درمان افسردگی بدون دارو توسط حمایت اجتماعی. احساس تعلق نسبت به دیگران باعث ترشح هورمون‌ هایی در بدن می‌شود که مانع افسردگی است. پس سعی کنید با دوستان و خانواده خود ارتباط کافی داشته باشید. در کلاس های گوناگون شرکت کنید و فعالیت داشته باشید.
 4. مراقبه کنید.
 5. استرس را از خود دور کنید.
 6. در معرض نور خورشید قرار بگیرید .
 7. تنها نمانید .

   درمان افسردگی بدون دارو در خانه

   درمان افسردگی بدون دارو در خانه

 • ورزش و یوگا
 • مدیتیشن و ریلکسیشن
 • ارتباط با دوستان و نزدیکان
 • تغذیه مناسب از جمله استفاده از دمنوش های آرام بخش
ویزیت انلاین پزشک مشاور

ازپزشک توصیه می کند زمانی که احساس کردید درگیر افسردگی شده اید حتما برای مشاوره  از یک روانشناس خوب کمک بگیرید. روانشناسان به درمان بیمار‌های خاص روانی و عوارض ناشی از آن می‌پردازند و سعی بر این دارند بیماران را به بهترین شکل ممکن درمان کنند. این پزشکان متخصص  می توانند بیماری ‌هایی چون اختلال دو قطبی، اختلال افسردگی مزمن، اسکیزوفرنی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلالات تغذیه ‌ای، مشکلات خواب، عادات ناسالم، فوبیا، ترس، استرس و… را درمان کنند  و به بیماران ویزیت پزشک آنلاین بدهند.

روانشناس باید مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی و  بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد را در یکی از گرایش‌ های روانشناسی کسب کرده باشد تا بتواند از روش های درمان برای بیماران استفاده کند. با این حال بیمارانی که در شرایط روحی نامناسبی قرار دارند می توانند با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک با یکی از بهترین متخصصان ویزیت پزشک آنلاین داشته باشند و زیر نظر پزشک باشند. پس بسیار مهم است زمانی که حس کردید افسردگی جزئی از زندگی تان شده و نشانه ‌های آن را در لحظه به لحظه زندگی‌ خود حس می‌ کنید بهتر است هرچه زودتر از یک روانشناس ویزیت پزشک آنلاین بگیرید و با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک ، مشاوره داشته باشید.

 اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه افسردگی و روش‌های درمان آن نیاز دارید پیشنهاد ما به مطالعه مقاله مشاوره افسردگی آنلاین تا اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه در اختیارتان قرار گیرد

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.