روانشناسی

درمان اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان با مشاوره روانشناسی آنلاین

درمان اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان با مشاوره روانشناسی آنلاین

اعتیاد و مشاوره روانشناسي آنلاين

درمان اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان با مشاوره روانشناسی آنلاین

اعتیاد در نوجوانان می ‌تواند تاثیر عمیقی روی زندگی آن ‌ها بگذارد و در روند زندگی، اختلال ایجاد کند. نوجوانانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند سلامتی و امنیت خود را به خطر می‌اندازند؛ از این رو صحبت کردن با آن ‌ها و داشتن مشاوره روانشناسی آنلاین راجع به عواقب و خطرات سوء مصرف مواد می ‌تواند کمک کند تا انتخاب ‌های سالم‌تری داشته باشند. روانشناسان ، روان درمان گران و متخصصان بهداشت ، افرادی هستند که در زمینه کمک به بیماران برای توسعه مهارت های شناختی، عاطفی و همچنین کاهش علائم بیماری های روانی و ذهنی و مقابله با چالش های زندگی برای سلامت ذهن تخصص دارند و کسب علم کرده اند.

در واقع بهترین روانشناس تهران پزشکی است که دارای صلاحیت ، اعتماد ، همدلی و بی طرفی بوده تا بتواند از مراجعه کنندگانش به صورت ویزیت پزشک آنلاین حمایت کند و بدون قضاوت ، راهنمای آنها باشد. مشاوره روانشناسی آنلاین هم سعی بر این دارد تا  با کمک بتواند بیمارش به تغییرات دلخواه و همچنین خودشناسی برسد. مشاوره روانشناسی آنلاین با توجه به علمی که دارد تلاش می کند تا بهترین توصیه‌ های بالینی را به بیمار ارائه دهد. سامانه آنلاین ازپزشک ، با ایجاد یک بستر مناسب سعی بر این دارد تا بتواند به صورت آنلاین ، بیماران را ویزیت کند و به آنها مشاوره روانشناسی آنلاین بدهد.

ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . به همین دلیل شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، مشاوره روانشناسی آنلاین داشته باشید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، مشاوره روانشناسی آنلاین را با بهترین پزشک متخصص جستجو کنید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله : مشاوره ترک اعتیاد با ویزیت آنلاین روانپزشک

علائم اعتیاد در نوجوانان

علائم اعتیاد در نوجوانان

 

علائم اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان علائم دارد که خانواده ها باید با مشاهده هر کدام از این علائم، سریعا برای نشان دادن مسیر درست زندگی با کمک مشاوره روانشناسی آنلاین اقدام کنند. از علائم اعتیاد در نوجوانان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تغییر ناگهانی دوستان
  2. تغییر ناگهانی عادات و الگوهای تغذیه
  3. تغییر الگوی خواب
  4. تغییر در ظاهر فیزیکی و عملکرد تحصیلی
  5. بی مسئولیتی، قضاوت ضعیف و نبود انگیزه
  6. قانون ‌شکنی و جدا شدن از خانواده
  7. پیدا کردن دارو یا مواد مخدر در اتاق نوجوان

پیشنهاد مقاله: انواع اعتیاد و درمان با مشاوره خانواده آنلاین

 

همانگونه که می دانید اولین مکانی که کودک در آن محیط قرار می‌گیرد، کانون خانواده است. خانواده ‌هایی که بنیاد سستی دارند یا یکی از والدین در آن معتاد باشد، ممکن است تاثیر بسیاری بر اعتیاد فرزند داشته باشند. همچنین زندگی در محله‌هایی با سطح فرهنگی پایین و معتاد نشین، محله هایی با بزهکاری بالا، رفت ‌و ‌آمد با افرادی که اعتیاد دارند و در دسترس بودن مواد مخدر نقش بسیار مهمی در اعتیاد نوجوانان دارد. با توجه به اینکه برخی از نوجوانان روحیه  حساسی دارند، ممکن است خیلی زود دچار ناامیدی شده و برای فرار از یاس و نا امیدی رو به اعتیاد بیاورند و مواد مخدر مصرف کنند. به همین دلیل بهتر است از اوایل نوجوانانی برای کودکان خود مشاوره روانشناسی آنلاین بگیرید و در هر زمان از وضعیت نوجوانان مطلع باشید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

اعتیاد در نوجوانان دختر

اعتیاد در هر سنی برای زنان خطرناک است؛ اما برای دختران نوجوان عواقب سوء گسترده تری در بر دارد. تا پیش از این، معمولا اعتیاد زنان در سنین بالا رخ می داد؛ اما امروزه شاهد افزایش تعداد دخترانی هستیم که در نوجوانی و شاید در پاسخ به تغییر نقش های جنسیتی در جامعه، شروع به استفاده از مواد مخدر می کنند و این تعداد رفته رفته به گرایش پسر نوجوان به مصرف مواد نزدیک و نزدیک تر می شود. این در حالی است که رابطه ای مستقیم میان مصرف مواد مخدر در نوجوانان و اثرات منفی آن بر شرایط کار آینده، آموزش، بهداشت روانی، مشارکت در جرائم و ثبات خانواده دیده می شود. اعتیاد در نوجوانان دختر خطرناک است چرا که قرار است  ایشان باز تولید کالبدی و فرهنگی نسل بعد را هم بر عهده داشته باشند و لااقل تدارک عاطفی خانواده را برای حضور در عرصه  فعالیت های عمومی برآورند. از علائم اعتیاد در نوجوانان دختر می توان به افسردگی، کم خوابی، کاهش خوراک، میل به خشونت، تلقی منفی ازخود، ازدست دادن کنترل بدن، دلسردی، پرخاشگری، نقد والدین و بزرگسالان اشاره کرد.

 

درمان اعتیاد در نوجوانان با مشاوره روانشناسی آنلاین

درمان اعتیاد در نوجوانان با مشاوره روانشناسی آنلاین

 

مشاوره اعتیاد نوجوانان

نوجوانان سخت محیط اطراف خود را درک می کنند و معمولا درک خاصی در مورد کنترل هیجان خود ندارند. همچنین قادر به حل مسائل مهم و خاصی خود نیستند و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر اعتیاد قرار می گیرند. مواردی که در ابتدا به آنها اشاره کردیم تنها بخشی از دلایل گرایش نوجوانان به مواد مخدر است و علاوه بر آن‌ها مسائل دیگری نیز وجود دارند که باید به صورت اساسی و ریشه‌ای بررسی شوند. به همین دلیل مشاوره اعتیاد نوجوانان می تواند به آنها کمک شایانی کند و مسیر درست را به آنها نشان بدهد.

از آنجایی که بهترین روانشناسان تهران در سامانه آنلاین ازپزشک فعالیت می کنند ، افراد می توانند با مراجعه به اپلیکیشن درخواست  مشاوره روانشناسی آنلاین و مشاوره اعتیاد نوجوانان  بدهند و درمان شوند.  پزشکان فعال و آنلاین ازپزشک  جدا از اعتیاد در نوجوانان می توانند بیماری ‌هایی چون افسردگی، اضطراب، فوبیا و… را که در اثر عوامل عصبی، ژنتیکی، روانی و اجتماعی در افراد ایجاد می شوند درمان می کنند . سامانه آنلاین ازپزشک با ارائه مشاوره اعتیاد نوجوانان و مشاوره و روش ‌های درمانی، سعی بر کاهش عوارض روانی ناشی از آسیب ‌های مغزی وبیماری‌ های ذهن دارد و  تلاش می کند تا کنترل و تحمل درد را برای افراد آسان تر سازد.

به منظور اخذ نوبت از بهترین روانشناسان تهران، ابتدا باید به سایت  و یا اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و بعد از انتخاب حوزه روانشناسی، نام دکتر مشاور مورد نظر خود را از بین لیست روانشناسان تهران انتخاب کرده و زمان و تاریخ ویزیت را مشخص  نمایید. سپس می توانید نوبت خود را نهایی کنید و از خدمات ازپزشک بهره ببرید.  خدمات سامانه آنلاین ازپزشک جهت تسهیل روند درمان و تامین رفاه بیماران ارائه شده می شود تا بتواند برای افراد جامعه مفید واقع شود.

پیشنهاد مقاله: چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ در ازپزشک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.