غیر پزشکی, سلامت ذهن

انواع بیماری های بعد از افسردگی

انواع بیماری های بعد از افسردگی

انواع بیماری های بعد از افسردگی

درباره انواع بیماری های بعد از افسردگی بیشتر بدانید:

افسردگی اختلالی است که باعث به وجود آمدن غم و ناراحتی در افراد می ‌شود. به طوری که فرد دیگر تمایل و انگیزه ‌ای برای انجام کارهایش ندارد  و همه چیز را بیهوده و بی ارزش می بیند.

همچنین افسردگی در طولانی مدت و بدون توجه داشتن به بیماری می‌ تواند موجب بروز تغییراتی از جمله کم ‌تحرکی، بدبین بودن به آینده، عدم توانایی در تمرکز کردن، ناامیدی و بی ‌ارزشی، پروراندن افکار مربوط به خودکشی در سر و احساس پوچی در افراد شود. به همین دلیل نیاز است تا هر فردی با دیدن کوچکترین علائم و تغییر در خود ویزیت پزشک آنلاین داشته باشد و مشاوره افسردگی بگیرد. چرا که افسردگی درمان نشده می تواند فرد را به انواع بیماری ها مبتلا کند و خطرناک باشد. افسردگی اختلالی است که فرد را هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی تحت تاثیر قرار می ‌دهد.

به همین دلیل شناخت عواملی که می ‌توانند در بروز افسردگی اثرگذار باشند بسیار اهمیت دارد و مشاوره افسردگی از بهترین و مطمئن‌ ترین روش‌هایی است که به درمان افسردگی کمک بسیاری می کند. مشاوره افسردگی و ویزیت پزشک آنلاین یعنی مشاوره با دکتر روانشناسی که با بررسی علائم  افسردگی در افراد و تعیین میزان درگیری آنها با این اختلال و همچنین گرفتن تست افسردگی به درمان بیماران می ‌پردازد. درمان افسردگی توسط دکتر روانشناس طی چندین جلسه‌ روانشناسی انجام می‌شود. به همین دلیل برای رسیدن به یک نتیجه درست و مطلوب نیاز است تا بیماران در زمان مشاوره افسردگی و ویزیت پزشک آنلاین ، همکاری لازم را با دکتر مشاوره داشته باشند و روش‌هایی را که پزشک به آنها توصیه می ‌کند به کار گیرند .

تشخیص انواع بیماری های بعد از افسردگی

تشخیص انواع بیماری های بعد از افسردگی

برای تشخیص و درمان افسردگی هم نیاز است که حتما با یک روانشناس ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید. روانشناسی که در این رشته تحصیل کرده و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد به طور قطع می‌ تواند این بیماری را بهبود بخشد و درمان کند . ما در این مطلب از مجله سلامت ازپزشک در راطبه با انواع بیماری های بعد از افسردگی صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این بیماری ها تا انتهای مطلب همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید. در صورت نیاز به ویزیت پزشک آنلاین هم می توانید اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید  و در هر زمان و مکان که نیاز داشتید از بهترین متخصصان ، ویزیت پزشک آنلاین دریافت کنید.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

انواع بیماری های بعد از افسردگی کدام‌اند؟

انواع بیماری های بعد از افسردگی کدام‌اند؟

افرادی که به افسردگی مبتلا هستند ممکن است علائم فیزیکی تجربه کنند ولی ندانند که علائمی که دارند به افسردگی مرتبط است. از انواع بیماری های بعد از افسردگی و از جمله مشکلات فیزیکی که افراد مبتلا به افسردگی با آن رو به رو می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • التهاب ناشی از افسردگی که منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و اختلال گوارشی در افراد می شود. در برخی موارد، افسردگی منجر به بروز التهاب می شود که احتمال ابتلا به بیماری های مربوط به التهاب مزمن مانند دیابت نوع ۲ و سندرم روده تحریک پذیر (IBS) را در فرد بالا می برد. مشکلات معده مانند تهوع، اسهال و یبوست دردسر ساز است. خطر بیماری قلبی به خاطر کمبود علاقه و انگیزه برای گرفتن تصمیمات درست در رابطه با سبک زندگی مانند عادات غذایی بهتر، افزایش می یابد.
 • اختلالات مزمن سلامتی بر اثر افسردگی تشدید می شود. به این صورت که علائم افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند دیابت بودند در صورت ابتلا به افسردگی تشدید شده و بدتر می شود. فرد مبتلا به افسردگی اقدامات مهم برای کنترل علائم بیماری مزمن را انجام نمی دهد. ممکن است آنقدر احساس درماندگی، انزوا و اضطراب کند که دیگر نتواند برنامه ی درمان را دنبال کند.
 • تغییر در ظاهر به علت تغییر وزن و تنبلی ناشی از افسردگی که در این حالت فرد افسرده برای غلبه بر احساساتش به خوردن غذا و شیرینی هجوم می برد. یا اینکه ممکن است لب به غذا نزند و دچار لاغری شدید شود. از حالت ایستادن هم میتوان افسردگی را تشخیص داد. این افراد معمولا کند هستند، شانه هایشان افتاده، سرشان پایین است و به ندرت با دیگران ارتباط چشمی برقرار می کنند یا اصلا نمی کنند.
 • اختلال خواب و تغییر انرژی از انواع بیماری های بعد از افسردگی
 • اضطراب و پریشانی ناشی از افسردگی از انواع بیماری های بعد از افسردگی
 • کاهش میل جنسی در اثر افسردگی

انواع بیماری های بعد از افسردگی و ویزیت آنلاین

با تاثیرات و انواع بیماری های بعد از افسردگی  که به صورت فیزیکی در فرد ایجاد می شوند آشنا شدید. در ادامه می خواهیم تاثیرات روحی که آنها هم از انواع بیماری های بعد از افسردگی هستند صحبت کنیم تا در صورت نیاز به ویزیت پزشک آنلاین ، بتوانید از متخصصان آنلاین تیم ازپزشک مشاوره بگیرید. علائمی چون احساس ناراحتی، درماندگی و بی ارزشی مداوم در افسردگی بسیار شایع هستند.  و از آنجایی که تاثیر عاطفی افسردگی روی افراد تفاوت دارد ، حتما باید از انواع آن و دیدگاه دیگران نسبت به آن مطلع باشید. نشانه های عاطفی مربوط به افسردگی را با دقت مطالعه کنید :

 1. احساس گناه همراه با سرزنش خود
 2. احساس بی ارزشی همراه با فکر به خودکشی
 3. مرور شکست های گذشته
 4. افکار منفی به دلیل عزت نفس پایین و نداشتن اعتماد به نفس
 5. ناراحتی همراه با اشک و گریه
 6. نا امیدی یا پوچی
 7. از کوره در رفتن
 8. دلسردی و کج خلقی
 9. کمبود انگیزه به دلیل بی میلی

ویزیت پزشک آنلاین

زمانی که احساس کردید درگیر افسردگی شده اید حتما برای مشاوره از یک روانشناس خوب کمک بگیرید. روانشناسان به درمان بیمار‌های خاص روانی و عوارض ناشی از آن می‌پردازند و سعی بر این دارند بیماران را به بهترین شکل ممکن درمان کنند. این پزشکان متخصص  می توانند بیماری ‌هایی چون اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی مزمن، اسکیزوفرنی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلالات تغذیه ‌ای، مشکلات خواب، عادات ناسالم، فوبیا، ترس، استرس و… را درمان کنند  و به بیمارن مشاوره پزشک تصویری و یا ویزیت پزشک آنلاین بدهند.

روانشناس باید مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی و  بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد را در یکی از گرایش‌ های روانشناسی کسب کرده باشد تا بتواند از روش های درمان برای بیماران استفاده کند. با این حال بیمارانی که در شرایط روحی نامناسبی قرار دارند می توانند با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک از یکی از بهترین متخصصان ویزیت پزشک آنلاین بگیرند و زیر نظر پزشک باشند.
پس بسیار مهم است زمانی که حس کردید افسردگی جزئی از زندگی تان شده و نشانه ‌های آن را در لحظه به لحظه زندگی‌ خود حس می‌ کنید بهتر است هرچه زودتر از یک روانشناس ویزیت پزشک آنلاین بگیرید و با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک ، مشاوره پزشک تصویری داشته باشید.

اگر سوالات بیشتری در زمینه مشاوره آنلاین و نحوه دریافت مشاوره آنلاین دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله  مشاوره روانشناسی آنلاین است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست اورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.