درمان درد زیر بغل با ویزیت دکتر آنلاین رایگان

دكتر آنلاين رايگان

فهرست مطالب

زیربغل انسان متشکل از ساختار های گسترده ای نظیر رگ های خونی، عصب و تاندون های متعدد است. درد زیربغل علل احتمالی بسیاری دارد که ممکن است از یک آزردگی ساده تا دردی جدی باشد. درد در یک یا هر دو زیر بغل می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، از جمله کشیدگی عضلانی، درماتیت تماسی، زونا، تحریک ناشی از دئودورانت، عفونت در غدد عرق، زخم‌ها، تحت فشار بودن عصب، یا حتی سرطان. یافتن علت می تواند برای جلوگیری از عوارض بسیار مهم باشد و تشخیص آن توسط دکتر آنلاین رایگان اغلب با بررسی دقیق سابقه پزشکی و معاینه شروع می‌شود.

 

علائم درد زیر بغل

برخی از افراد ممکن است بثورات، جوش، تاول یا زخم روی پوست خود داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است علائم قابل مشاهده ای نداشته باشند.

 

علت درد زیر بغل

همان گونه که ذکر شد بروز درد زیر بغل دلایل متنوعی دارد که در اینجا به برخی از شایع ترین آنها اشاره می کنیم:

 • کشیدگی عضلات
 • تورم غدد لنفاوی
 • آلرژی های پوستی
 • عفونت های قارچی یا میکروبی
 • کیست ها
 • سرطان
 • زونا

درخواست دکتر آنلاین رایگان برای یافتن علت درد زیر بغل یا خارش آن و اتخاذ راهکار درمانی مناسب کمک شایانی خواهد کرد.

 

علت درد زیر بغل
علت درد زیر بغل

 

کشیدگی عضلات

پزشکان از جمله دکتر آنلاین رایگان فشار عضلانی را به عنوان آسیب به عضلات یا تاندون ها توصیف می کنند. فیبرهای ماهیچه ها و تاندون ها ممکن است به سادگی بیش از حد کشیده شوند یا ممکن است پاره شوند. افرادی که در ورزش‌ها و فعالیت‌هایی که شامل بلند کردن، کشیدن یا پرتاب می‌شوند شرکت می‌کنند، ممکن است به عضلات آسیب بزنند و درد زیر بغل را تجربه کنند.کشیدگی عضلات سینه یا قفسه سینه که افراد برای بلند کردن و کشیدن از آن استفاده می کنند اغلب می تواند باعث درد زیر بغل شود.

 

تورم و التهاب غدد لنفاوی

بخشی از سیستم ایمنی بدن غدد لنفاوی هستند که اجسام خارجی از جمله باکتری ها را فیلتر و آزاد شدن سلول های ایمنی را تحریک می کنند . در طول عفونت، غدد لنفاوی پر از سلول های مضر می شوند و شروع به متورم شدن می کنند که این بزرگ شدن باعث التهاب و درد می شود.

علل تورم غدد لنفاوی عبارتند از:

 • عفونت های باکتریایی مانند سل
 • عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی
 • عفونت های مقاربتی
 • تب خراش گربه، زمانی که خراش یا گاز گرفتن گربه عفونی می شود.
 • عفونت های قارچی
 • بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید
 • زخم ها و عفونت های پوستی
 • بیماری های بدخیم مانند لنفوم

غدد لنفاوی متورم معمولاً در عرض چند روز یا چند هفته از بین می روند. اگر تورم بیش از 4 هفته طول بکشد، فرد باید با دکتر آنلاین رایگان تماس بگیرد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله ورم غدد لنفاوی و درمان آن با پزشک متخصص غدد

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

آلرژی های پوستی

بسیاری از دئودورانت‌ها، ضد تعریق‌ها، شوینده‌های بدن، صابون‌ها و شوینده‌های لباس‌ حاوی مواد محرک و حساسیت‌زای پوست هستند که ممکن است منجر به درماتیت تماسی آلرژیک شوند؛ وضعیتی که باعث خارش، سوزش و تاول های ریز می شود. افراد معمولاً یک یا دو روز پس از تماس با ماده حساسیت زا دچار بثورات می شوند.

درماتیت تماسی تحریک کننده می تواند منجر به بثورات، خارش زیر بغل ، سوزش، درد، تورم و گرما شود که دکتر آنلاین رایگان متوجه می شود که چه چیزی پوست را تحریک می کند.

 

عفونت های قارچی یا میکروبی

tinea corporis یک عفونت قارچی شایع است که بالاترین لایه پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد بثورات قرمز و حلقه ای شکل می شود. از آنجایی که قارچ ها در محیط های گرم و مرطوب رشد می کنند، زیر بغل محل ایده آلی برای عفونت هایی است که قارچ ها می توانند ایجاد کنند. قارچ ها همچنین از کراتین موجود در مو به عنوان غذا استفاده می کنند. بثورات قارچی می تواند دردناک باشد و منجر به التهاب، خارش و پوسته پوسته شدن پوست شود.

بسیاری از باکتری ها نیز در رطوبت و گرما رشد می کنند، بنابراین عفونت های باکتریایی نیز می توانند به سرعت ایجاد شوند و به التهاب و درد در ناحیه زیر بغل منجر شوند.

 

کیست ها

توده های دردناکی هستند که با تجمع مایعات بدن در زیر بغل ایجاد می شوند .این کیست ها می توانند به واسطه ی فاکتورهایی ، به ویژه توسط باکتری استافیلوکوک، که معمولاً روی پوست زندگی می کند، عفونی شده و سبب بروز درد در ناحیه زیر بغل گردند.

 

درمان درد زیر بغل
درمان درد زیر بغل

 

سرطان

غدد لنفاوی زیر بغل، اغلب زمانی که سرطان در قسمت فوقانی بدن ایجاد می شود، بسیار سخت کار می کنند. غدد لنفاوی دردناک ممکن است همراه با سرطان سینه، لنفوم و سرطان های تنفسی باشند .برخی از افراد نیز ممکن است غدد لنفاوی دردناک را به عنوان یک عارضه جانبی درمان‌های سرطان، مانند پرتودرمانی، شیمی‌درمانی و جراحی تجربه کنند. سرطان هایی که معمولا باعث درد زیر بغل می شوند عبارتند از:

 • لنفوم یا سرطان سیستم لنفاوی
 • سرطان خون یا سرطان بافت های خون ساز، از جمله مغز استخوان
 • سرطان هایی که از قسمت دیگری از بدن پخش شده اند، از جمله سرطان سینه که در همان نزدیکی ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید: سرطان چیست + هر آنچه که درباره سرطان باید بدانید

 

زونا

باعث ایجاد بثورات دردناک و پوسته پوسته می شود که اغلب قفسه سینه، پشت و زیر بغل را درگیر می کند. بثورات معمولاً طی 7 تا 10 روز از بین می روند اما درد آنها ممکن است مدت طولانی تری ادامه داشته باشد.

تا اینجا شایع ترین دلایلی که موجب ایجاد درد زیر بغل یا خارش این ناحیه می شود را بیان کردیم. دکتر آنلاین رایگان در اپلیکیشن ازپزشک علت ایجاد درد زیر بغل را بررسی و درمان آن را برنامه ریزی خواهد کرد.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره با دکتر آنلاین رایگان داشته و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

درمان درد زیر بغل

با توجه به عامل ایجاد درد زیر بغل، درمان آن می تواند به صورت اقدامات خانگی یا اقدامات پزشکی از جمله مشاوره با دکتر آنلاین رایگان باشد.

از جمله اقدامات خانگی می توان به این موارد اشاره کرد: استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد عضلانی، مصرف داروهای ضد التهابی بدون نسخه مانند ایبوپروفن، که می تواند برای کاهش التهاب و درد مفید باشد، ماساژ دادن که ممکن است به تقویت گردش خون و کاهش تورم کمک کند، استفاده از کمپرس گرم زیرا ممکن است تورم غدد لنفاوی را کاهش داده و درد را کاهش دهد، تمیز نگه داشتن زیر بغل برای جلوگیری از عفونت،  اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در معرض دمای گرم که می تواند به جلوگیری از رطوبت بیش از حد و گرما در زیر بغل کمک کند.

بهترین گزینه ی درمان پزشکی برای درد زیر بغل به علت آن بستگی دارد. اگر یک پزشک از جمله دکتر آنلاین رایگان به عفونت، کشیدگی عضلانی یا بیماری مشکوک باشد، تقریبا همیشه استراحت را پیشنهاد می کند.درد زیر بغل که به دلیل سرطان یا هر یک از درمان‌های آن رخ می‌دهد ممکن است به داروهای ضد التهابی و مسکن نیاز داشته باشد.کنترل فعالیت سیستم ایمنی در شرایطی مانند بیماری لوپوس و یا آرتریت روماتوئید اغلب به کاهش درد زیر بغل کمک می کند.

پیشنهاد مقاله: تومور غدد بزاقی و درمان آن با ویزیت آنلاین متخصص غدد

 

منابع علمی این مطلب

 1. What you need to know about armpit pain

 2. What’s Causing My Armpit Pain?

 3. https://redmag.ir
 4. Why Does My Armpit Hurt?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید