غیر پزشکی, رژیم و تغذیه

بیماری دیابت چیست؟

بیماری دیابت چیست؟

بیماری دیابت چیست؟

دزباره اینکه بیماری دیابت چیست؟ باید این توضیح را بدهیم که افزایش قند خون در انسان ها ناشی از عدم توانایی بدن در تولید هورمون انسولین است و به همین دلیل دیابت اختلالی است که از طریق بالا بودن قند در بیمار شناسایی می شود. چرا که هورمون انسولین در تنظیم و کاهش قند خون نقش بسیار مهمی دارد و عدم تولید آن در بدن می توان خطراتی به همراه داشته باشد.

بیماری دیابت چیست؟ و ارتباط آن با چاقی

متاسفانه عوامل زیادی هم در ابتلا به دیابت نقش دارند و به همین دلیل تمامی افراد باید هر چند ماه یک بار چکآپ شوند و از بهترین پزشک متخصص مشاوره آنلاین بگیرند. ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترهای آنلاین غدد ، آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از پزشک متخصص آنلاین مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص  غدد را جستجو کنید و با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک آنلاین با پزشک متخصص را انجام دهید. همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید.

ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص آنلاین را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.
ما در این مطلب به رابطه دیابت و چاقی اشاره کرده ایم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و ویزیت پزشک آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

دیابت و متخصصان ازپزشک

دیابت و متخصصان ازپزشک

در رابطه با توضیح اینکه بیماری دیابت چیست؟ لازم است بدانید که، دیابت دو نوع اصلی دارد که با دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ عنوان می شود. در دیابت نوع یک که اغلب در دوران کودکی و نوجوانی رخ می دهد، بدن توانایی تولید انسولین ندارد. در دیابت نوع دو نتیجه‌ واکنش نامناسب بدن به انسولین به وجود می‌آید. همانگونه که می دانید دیابت نوع ۲ بسیار شایع تر از دیابت نوع ۱ است و تقریبا ۹۰ درصد مبتلایان ، به دیابت نوع ۲ بعد از سن چهل سالگی مبتلا هستند.

سن، نژاد، بارداری، استرس، برخی داروها، ژنتیک و سابقه‌ خانوادگی، کلسترول و چاقی از این عواملی هستند که احتمال ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند. چاقی یا اضافه وزن بیشتر از بقیه عوامل ، خطر ابتلا به دیابت نوع دو را در افراد افزایش می دهند که این عامل بسیار هم خطرناک است. بیش از ۹۰ درصد از افرادی که دیابت نوع دو دارند چاق هستند که در این شرتیط با  داشتن اضافه وزن یا چاقی به بدن فشار بیشتری برای استفاده از انسولین وارد می ‌شود. نتیجه‌ی این امر افزایش خطر دیابت است.

باید بدانید که دیابت نوع ۲ تا حد زیادی قابل پیشگیری است و تغییر سبک زندگی یا کاهش وزن می تواند از بروز دیابت در افراد جلوگیری کند. تمرینات ورزشی، رژیم غذایی و از همه مهم تر نتیجه کاهش وزن ،‌ می ‌تواند تأثیر چشمگیری در پیشگیری از دیابت یا به تأخیر انداختن آن در فرد داشته باشد. به همین دلیل است که در میان تمام عواملی که در ابتلا به دیابت نقش دارند، وزن مهم‌ ترین عامل قابل کنترل است .

زمانی که فردی مستعد مبتلا شدن به دیابت باشد و به مرور هم اضافه وزن پیدا کند ، سلول های بدن حساسیت خود را نسبت به انسولین آزاد شده از پانکراس از دست داده و سلول های چربی نسبت به سلول های ماهیچه ای بیشتر در برابر انسولین مقاومت می کنند. به همین دلیل برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ورزش کردن و عضله سازی امری بسیار مهم و ضروری محسوب می شود.

عواملی که ریسک ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می دهند :

در این بخش به توضیح این موضوع خواهیم پراخت که بیماری دیابت چیست؟ و چه عواملی ریسک ابتلا به این بیماری به خصوص دیابت نوع دوم را افزایش می‌دهد. عواملی مانند:

  1. عادت های غذایی غلط و نا سالم
  2. ژنتیک
  3. افزایش سن
  4. فشار خون و کلسترول بالا

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

مشاوره آنلاین پزشکی ازپزشک

مشاوره آنلاین پزشکی ازپزشک

اگر  سوالات بیشتری در زمینه اینکه بیماری دیابت چیست؟ لازم است بدانید که، دیابت دو نوع اصلی دارد که با دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ عنوان می شود. ازپزشک با داشتن کارآمدترین دکترهای آنلاین غدد ، آماده کمک به بیمارانی است که تمایل دارند ویزیت آنلاین داشته باشند و از خدمات مشاوره پزشکی آنلاین در منزل بهره ببرند. شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید از پزشکان متخصص آنلاین غدد و متابولیسم مشاوره آنلاین بگیرید و مراحل درمان را در آرامش خانه سپری کنید.

شما با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن می توانید بهترین پزشکان آنلاین غدد و متابولیسم را جستجو کرده و با کلیک بر روی کلید  ویزیت شو ، مشاوره آنلاین دریافت کنید. ازپزشک  با ایجاد چنین بستری آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی ، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از ویزیت پزشک غدد مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص را جستجو کنید و مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت با پزشک متخصص را انجام دهید.

همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

اگر  نیاز به اطلاعات کامل‌تری در رابطه با اینکه بیماری دیابت چیست؟ دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله دیابت نوع 2-3 به شما عزیزان است.

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.