عفونی, غیر پزشکی

سوزاک چیست؟ تشخیص علائم آن با پزشک آنلاین رایگان

سوزاک چیست؟ تشخیص علائم آن با پزشک آنلاین رایگان

پزشک آنلاین رایگان و درمان سوزاک

پزشک آنلاین رایگان: دریافت نوبت از مطب پزشکانی که که تقاضای بالایی برای دریافت نوبت دارند همیشه سخت و طاقت ‌فرسا بوده است. به همین دلیل  بیماران نیاز دارند برای دریافت نوبت در زمان خاصی به مطب مراجعه کنند و در انتظار ویزیت باشند. همین موضوع می تواند باعث ایجاد شلوغی در مطب‌ ها و تشکیل صف شود که بدون شک این فرایند برای مراجعان اصلا خوشایند نبوده و گاهی ممکن می شود تا بیمار قید درمان را اگر از نظرش ضروری نباشد بزند . ما در این مقاله ازپزشک به شناخت علائم سوزاک و درمان خانگی سوزاک می پردازیم.

گاهی اوقات هم بیمار با داشتن زمان تعیین شده برای ویزیت توسط پزشک متخصص، مجبور شده است ساعت ها در انتظار بماند و در مطب منتظر ویزیت باشد. به همین علت نیاز به زمان ‌بندی دقیق ‌تر نوبت‌ دهی حضوری به بیماران بیشتر حس می ‌شود.  اینجاست که  پزشک آنلاین رایگان از طریق اپلیکیشن ازپزشک می تواند نقش مهمی داشته باشد و به بیماران نیازمند کمک رسانی کند.

با خواندن این مطلب از اخبار سلامت ازپزشک قطعا متوجه خواهید شد که دیگر بدون خدمات پزشکی آنلاین نمی‌توان به راحتی زندگی کرد. بازار سلامت آنلاین در جهان به نوعی است که بی شک تا چندین سال آینده به جز سلامت و خدمات پزشک آنلاین رایگان دیگر هیچ چیزی  برای خدمات پزشکی نمی‌توان دید. ما در این مطلب از مجله سلامتی به این موضوع که سوزاک چیست و تشخیص علائم آن با پزشک آنلاین رایگان اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

پیشنهاد مقاله: ویزیت آنلاین رایگان برای اولین مشاوره تصویری

 

تشخیص سوزاک به کمک پزشک آنلاین رایگان

تشخیص سوزاک به کمک پزشک آنلاین رایگان

 

تشخیص سوزاک به کمک پزشک آنلاین رایگان

سوزاک عفونت ناشی از باکتری  بوده و از طریق رابطه جنسی انتقال می یابد. سوزاک زنان و مردان را آلوده کرده و اغلب مجرای ادرار، رکتوم یا حلق را تحت تأثیر قرار می دهد. البته سوزاک در زنان می تواند دهانه رحم را نیز آلوده کند.

سوزاک  معمولا بعد از سکس واژینال، دهانی یا مقعدی شیوع پیدا می کند اما نوزادان مادران آلوده نیز ممکن است در هنگام زایمان آلوده شوند. استفاده از کاندوم در صورت برقراری رابطه جنسی و داشتن رابطه تک زوجی بهترین راهکار برای جلوگیری از عفونت های مقاربتی هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم چنانچه نسبت به ابتلا به این بیماری تردید دارید سریعا به پزشک عفونی مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. برای درمان می توانید از پزشک آنلاین رایگان سامانه ازپزشک هم استفاده کنید و مراحل درمان را در خانه سپری کنید. ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترها ، آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کرده و به آنها ویزیت پزشک آنلاین رایگان را ارائه کند.

شما با درخواست مشاوره پزشک آنلاین رایگان ، می توانید بسیاری از مشکلات و سختی های بیماری را رفع نمائید. همچنین با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک و پزشک آنلاین رایگان می توانید مدارک پزشکی چون آزمایش، سونوگرافی و … را در قسمت بارگزاری مدارک برای پزشک آپلود کنید و از مشاوره پزشکی در خانه بهره ببرید.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

سوزاک در مردان

همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم سوزاک در مردان شایع تر است اما می تواند زنان را هم درگیر کند. سوزاک  معمولا بعد از سکس واژینال، دهانی یا مقعدی شیوع پیدا می کند به همین دلیل استفاده از کاندوم در صورت برقراری رابطه جنسی و داشتن رابطه تک زوجی بهترین راهکار برای جلوگیری از عفونت های مقاربتی هستند.

 

علائم سوزاک

در بسیاری از موارد، سوزاک هیچ گونه علائمی ندارد. با این وجود برخی علائم می توانند بسیاری از نواحی بدن را تحت تأثیر قرار دهند و معمولا در دستگاه تناسلی نمایان می شوند. از علائم سوزاک در مردان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ادرار دردناک
 • ترشحات چرکی از رأس آلت تناسلی مردانه
 • درد یا تورم در یک بیضه

 

از علائم سوزاک در زنان هم می توان از موارد زیر نام برد:

 • افزایش ترشحات واژینال
 • ادرار دردناک
 • خونریزی واژینال در حدفاصل عادات ماهیانه
 • درد شکم یا لگن

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله عفونت زنان و مشاوره با دکتر آنلاین زنان رایگان

 

علائم سوزاک

علائم سوزاک

 

درمان سوزاک

برای درمان سوزاک بزرگسالان مبتلا می توانند با  مصرف آنتی بیوتیک درمان شوند. در صورت وجود حساسیت نسبت به آنتی بیوتیک های سفالوسپورین، مانند سفتریاکسون، ممکن است  پزشک معالج در زمان ویزیت پزشک آنلاین رایگان،  برای بیمار گمیفلوکساسین خوراکی (فکتیو) یا جنتامایسین تزریقی و آزیترومایسین خوراکی تجویز کند. زمانی که سوزاک از طریق سکس و رابطه جنسی ایجاد شود شریک جنسی فرد هم باید، حتی اگر هیچ گونه نشانه و علائمی ندارد ، نسبت به انجام آزمایش و درمان سوزاک اقدام کند.عدم درمان شریک جنسی، حتی در صورت درمان سوزاک در فرد، می تواند دوباره آن را به وی منتقل کند.

در رابطه با نوزادانی که از مادران مبتلا به سوزاک متولد می شوند  هم باید بگوییم که می توانند با آنتی بیوتیک درمان شوند.

تشخیص زودهنگام بیماری سوزاک و شروع درمان می‌تواند تا حد زیادی از عوارض این بیماری جلوگیری کند، بنابراین در صورتی که نسبت به ابتلا به این بیماری شک داشتید هر چه زودتر با یک پزشک متخصص عفونی مشورت کنید و یا اینکه ویزیت پزشک آنلاین رایگان در سامانه داشته باشید.

 

درمان خانگی سوزاک

درمان خانگی سوزاک

 

درمان خانگی سوزاک

در اکثر مواقع درمان می تواند با طب سنتی هم جواب بدهد و موثر باشد. به همین دلیل درمان خانگی سوزاک را عنوان می کنیم تا بتوانید از این روش ها برای درمان بهره ببرید. اما قبل از استفاده درمان خانگی سوزاک پیشنهاد می کنیم از ویزیت پزشک آنلاین رایگان ازپزشک استفاده کنید و از بهترین پزشکان عفونی مشاوره بگیرید. با این حال در اکثر مواقع در طب سنتی برای درمان، از روغن ‌های گیاهی استفاده می شود. روغن ‌های گیاهی متناسب با گیاه مورد استفاده مزاج ‌های مختلف داشته و به همین دلیل خاصیت درمانی دارند. دو شیوه‌ی کلی برای استفاده از روغن گیاهی وجود دارد. اولین شیوه‌ این است که روغن‌ گیاهی برای درمان سوزاک در منزل به صورت خوراکی یا استفاده در غذا پیشنهاد می‌شود. دومین شیوه استعمال چند قطره از روغن گیاهی روی زخم برای کاهش التهاب و زخم است. در ادامه روش های درمان خانگی سوزاک را عنوان می کنیم:

 

 1. درمان خانگی سوزاک بار وغن پونه کوهی. همانگونه که می دانید روغن پونه کوهی خواص زیادی دارد و می تواند بیماری های متفاوت باکتریایی ، ویروسی و قارچی را درمان کند.کاروکراول موجود در پونه کوهی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت در برابر بیماری‌ها از جمله سوزاک می‌شود. همچنین این ماده‌ی شیمیایی موجب سرکوی عفونت باکتریایی از سوزاک در بدن می‌ شود. برای درمان خانگی سوزاک باید روغن پونه کوهی را به صورت نوشیدنی استفاده کنید؛ به این صورت که باید چند قطره از روغن پونه کوهی را داخل یک لیوان آب ولرم مخلوط نمود و در طول روز چند بار به صورت جرعه جرعه از آن نوشید.
 2. درمان خانگی سوزاک با روغن زیتون. برای درمان سوزاک در طب سنتی می‌توان از روغن‌ یا عصاره‌ برگ زیتون استفاده کرد. برگ زیتون دارای ماده‌ای به نام اولئوروپین است که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و  باکتری را از بین ببرد.
 3. برای درمان خانگی سوزاک ماست بخورید.ماست به دلیل دارا بودن کلسیم، پتاسیم، ید، پروتئین و پروبیوتیک درمان موثری برای سوزاک باشد. چرا که ماست با داشتن این موارد به طرز موثری سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. علاوه بر استفاده‌ی خوراکی استفاده‌ی موضعی از ماست بر روی محل زخم نیز موثر است. برای درمان سوزاک می‌توانید کمی ماست را روی محل ضایعه بمالید. ماست خاصیت خنک کنندگی دارد و می‌تواند التهاب و درد ناشی از زخم را کم کند.
 4. ویتامین سی مصرف کنید. ویتامین سی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و از این طریق در درمان بیماری سوزاک تاثیر بالایی دارد. میوه‌ها و سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم بروکلی، پرتقال، لیمو منابع غذایی ویتامین C هستند و درد و التهاب سوزاک را از بین می‌برند.
 5. سیر بخورید. ماده‌ای به نام آلیسیک در سیر موجود است که این ماده خاصیت ضد باکتریایی دارد و موجب بالا رفتن مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری ‌زا می‌شود. به همین دلیل استفاده از سیر درمان موثری در طب سنتی برای بیماری سوزاک است.
 6. سرکه سیب برای درمان خانگی سوزاک
 7. مصرف مواد غذایی دارای سینک مانند دانه‌ کنجد، شکلات تلخ، عدس، لوبیا سفید، جو دوسر، زرده‌ تخم مرغ و …
 8. مصرف سبزیجاتی چون جعفری و کرفس

رزماری که شیوه مصرف آن به صورت نوشیدنی است. برای این کار باید یک قاشق غذاخوری رزماری را به یک لیوان آب اضافه کنید و در طول هفته چند مرتبه از آن بنوشید.

 

 

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.