غیر پزشکی, مادر و کودک

علائم و تشخیص برونشیت با دکتر آنلاین کودکان

علائم و تشخیص برونشیت با دکتر آنلاین کودکان

تشخيص برونشيت با دكتر آنلاين كودكان

متخصص کودکان پزشکی است که به طور تخصصی برای مراقبت و درمان نوزادان و نوجوانان تحصیل و کسب علم کرده و شرایط سلامتی و رشد نوزادان و کودکان را در دوران رشد بررسی می‌کند. از آنجایی که کودکان رشد بسیار سریعی دارند در این مسیر رشد خود تغییرات فیزیکی، رفتاری و عاطفی خاصی را  تجربه می‌کنند. به همین دلیل کودکان هم نیاز‌های پزشکی خاصی دارند که معمولاً از تخصص پزشکانی که بزرگسالان را معالجه می‌کنند، خارج بوده و به پزشک متخصص اطفال نیاز است. پزشک کودکان، متخصصی است که در درمان شرایط خاص پزشکی و محدوده سنی کودکان مهارت دارد. یکی از بیماری هایی که کودکان را درگیر خود می کند، برونشیت است. علائم و تشخیص برونشیت با دکتر آنلاین کودکان هم به راحتی امکان پذیر بوده و در خانه زیر نظر پزشک معالج درمان می گردد. چنانچه به دکتر آنلاین کودکان نیاز داشتید پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و در هر زمان و مکان کودکتان را زیر نظر متخصص ویزیت کنید. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به  علائم و تشخیص برونشیت با دکتر آنلاین کودکان پرداخته ایم. دکتر آنلاین کودکان و یا مشاوره پزشکی به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را فراهم می آورد.

پیشنهاد مقاله: مشاور کودک خوب در تهران 

 

برونشیت و دکتر آنلاین کودکان

برونشیت و دکتر آنلاین کودکان

 

برونشیت و دکتر آنلاین کودکان

بیماری برونشیت به التهاب نایژه‌ها در شش می شود و زمانی که در شش کودک نای و نایژه دچار تورم و اتهاب شوند، مجاری هوایی بسته شده و کودک در فرایند تنفس دچار مشکل و التهاب می شود. باید بدانید به بیماری برونشیت نایژه آماس نیز گفته می شود. معمولا کودکانی که دائم در معرض دود سیگار و سایر دخانیات و یا هوای آلوده قرار دارند و یا دچار عفونت های باکتریایی و ویروسی در ریه شده‌اند، مستعد ابتلا به بیماری برونشیت هستند.

برونشیت دو نوع حاد و مزمن دارد. شایع ترین برونشیت نوع حاد آن است و هر ساله افراد بسیاری را درگیر می کند. در نوع برونشیت مزمن، کودکان مبتلا به آن بیشتر در معرض دود دخانیات و هوای آلوده قرار داشته و یا زمینه ارثی این بیماری را دارند.
بسیار مهم است تا خانواده و یا پرستار کودک با علائم این بیماری آشنا باشد تا بتواند اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

مطالعه مقاله جراح متخصص کودک پیشنهاد میشود.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

علائم برونشیت

همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم، عامل اصلی ایجاد این بیماری عفونت ویروسی است. از این رو کودکان مبتلا به برونشیت حاد دچار علائمی مانند سرفه هستند و ممکن است ده روز تا سه هفته ادامه پیدا کند.
اگر در طول این مدت سرفه در کودک رفع نشود و تا یک ماه و بیشتر طول بکشد احتمالا کودک به برونشیت مزمن مبتلا شده است و متاسفانه درمان آن دشوارتر می شود. علاوه بر سرفه وجود تب در کودکان نیز از دیگر علائم ناشی از برونشیت است.

از دیگر علائم برونشیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • وجود سرفه های خلط دار، در کودکان به صورت خلط های ضخیم سفید، زرد یا سبز
  • تنگی نفس
  • درد در ناحیه قفسه سینه به همراه احساس سفتی در این ناحیه
  • خس خس سینه
  • تب
  • لرز
  • احساس سردرد

 

تشخیص برونشیت به کمک دکتر آنلاین کودکان

روش تشخیص بیماری برونشیت  کمی مشکل است  چرا که این بیماری علائم کاملا مشابه با بیماری هایی مانند آسم، ذات الریه، برونشیولیت و برونشکتازی دارد. از این رو تشخیص برونشیت برای پزشک بدون آزمایش و عکس برداری از ریه کودک قدری دشوار است. با این حال برای تشخیص بیماری برونشیت روش های متفاوتی وجود دارد که با توجه به علائمی که کودک دارد، ابتدا معاینه های اولیه روی کودک صورت می گیرد. والدین و یا پرستار کودک زمانی که در کودک علائمی چون خس خس سینه، احتقان، سرفه خلط دار، تنگی نفس و درد قفسه سینه را مشاهده کرد، باید سریعا از دکتر آنلاین کودکان ویزیت بگیرد. اگر دکتر آنلاین کودکان تشخیص دهد که ویزیت به صورت حضوری باشد آن زمان باید کودک به مراکز درمانی برده شود. در زمان ویزیت حضوری، پزشک ابتدا کودک  را معاینه می کند و با استتوسکوپ به صدای خس خس سینه کودک گوش می دهد.

اگر برای تشخیص برونشیت پزشک بعد از معاینات به وجود بیماری دیگری به نام ذات الریه در کودک شک کند، در این صورت یک عکس از ریه برای کودک تجویز می کند.

 

درمان برونشیت بکمک دکتر آنلاین کودکان

درمان برونشیت بکمک دکتر آنلاین کودکان

 

اهمیت ویزیت تصویری با دکتر آنلاین کودکان ازپزشک

حال که با علائم و تشخیص برونشیت آشنا شدید می توانید برای داشتن ویزیت دکتر آنلاین کودکان، بدون اینکه مجبور باشید برای درمان کودکان به دنبال متخصص باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید، اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و از دکتر آنلاین کودکان مشاوره بگیرید. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای جز بیماری کودک خود، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت پزشک متخصص و  ویزیت دکتر آنلاین کودکان داشته باشید. سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند. پس برای داشتن ویزیت دکتر آنلاین کودکان، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و  کودکتان را ویزیت کنید. شما با داشتن ویزیت دکتر کودکان به صورت آنلاین می توانید با تشخیص به موقع و به لطف پیشرفت در زمینه تکنولوژی و پزشکی ، کودک خود را زیر نظر متخصص درمان کنید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله ویزیت دکتر در منزل برای کودکان

 

تصویر دکتر محمد شیرازی

محمد شیرازی

کودکان

تصویر دکتر نگین نهان مقدم

نگین نهان مقدم

کودکان

تصویر دکتر نادیا محبی

نادیا محبی

کودکان

تصویر دکتر علیرضا پوستی

علیرضا پوستی

کودکان

تصویر دکتر سپیده قدری

سپیده قدری

کودکان

تصویر دکتر داود قنبری

داود قنبری

کودکان

تصویر دکتر علی هنرپیشه

علی هنرپیشه

کودکان

تصویر دکتر سیده صابره موسوی خورشیدی

سیده صابره موسوی خورشیدی

کودکان

تصویر دکتر محمد طاهری

محمد طاهری

کودکان

تصویر دکتر احمدرضا رسولی نژاد

احمدرضا رسولی نژاد

کودکان

تصویر دکتر بهروز مقدادی

بهروز مقدادی

کودکان

تصویر دکتر آرزو صفاآبادی

آرزو صفاآبادی

کودکان

تصویر دکتر محمدرضا درخشان

محمدرضا درخشان

کودکان

تصویر دکتر سودابه حقیقی

سودابه حقیقی

کودکان

تصویر دکتر سید حسین میر لوحی

سید حسین میر لوحی

کودکان

تصویر دکتر هما ایران پور

هما ایران پور

کودکان

تصویر دکتر مژگان بیگلری

مژگان بیگلری

کودکان

تصویر دکتر فریبا نادری

فریبا نادری

کودکان

تصویر دکتر محمدرضا نقیبی سیستانی

محمدرضا نقیبی سیستانی

کودکان

تصویر دکتر غلامرضا خادمی

غلامرضا خادمی

کودکان

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.