غیر پزشکی, اخبار سلامت

علت روماتیسم

علت روماتیسم

علت روماتیسم

علت روماتیسم چیست؟

روماتیسم اصطلاحی است که درد و سفتی مفصل را توصیف می‌ کند و به مجموعه‌ ای از بیماری ‌های روماتیسمی در افراد  اشاره دارد. روماتیسم بر ماهیچه‌ ها، مفاصل و استخوان‌ ها تأثیر می‌گذارد و زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

این عارضه حدود ۳۵۰ میلیون نفر از مردم جهان را درگیر خود کرده است که بخش اعظمی از این بیماران را افراد کهن‌ سال و بخش دیگری را جوانان تشکیل می ‌دهند. . در این زمان ویزیت پزشک روماتیسم و مشاوره با روماتولوژیست ها می تواند به تشخیص و درمان این مشکلات کمک شایانی کند و بیمار را به درستی درمان کند. چنانچه نیاز به مشاوره پزشک تصویری برای ویزیت پزشک روماتیسم دارید ، همین الان اپلیکیشن بیمار ازپزشک را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنید و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک و مراکز درمانی ، در هر زمان و مکان درمان شوید.

شاید   با جستجو در اینترنت بتوانید پزشک متخصص زیادی پیدا کنید و با هر کدام از آنها به هر طریقی ارتباط بگیرید ، اما باید بدانید که لازمه اطمینان به پزشک متخصص و مشاوره پزشک تصویری، داشتن تجربه کافی، اعتماد به موسسات معتبر، توجه به گستردگی ارتباط پزشک با سایر اعضای سیستم درمانی  چون آزمایشگاه ها، تجهیزات تشخیصی و سایر متخصصان است .

پی بردن به علت روماتیسم با دریافت ویزیت آنلاین

پی بردن به علت روماتیسم با دریافت ویزیت آنلاین

به همین دلیل سامانه آنلاین ازپزشک با داشتن بهترین پزشکان و متخصصان در هر زمینه پزشکی و ایجاد حس اعتماد به بیماران، کار را برای تمامی کاربران راحت کرده است. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک می توانید در کمترین زمان و بدون داشتن کوچکترین نگرانی، اولین نوبت خالی پزشک متخصص را ثبت کنید و در زمان درست و در آرامش خانه  مشاوره پزشک تصویری داشته باشید. همچنین می‌توانید میانگین زمان انتظار را در صفحه پزشک مورد نظر خود مشاهده کنید که این مقدار، قطعا کمتر از زمان انتظار در مطب، ترافیک شهری و آلودگی است و بدون کوچکترین اتلاف وقتی در خانه ویزیت می شوید.

بی شک ممکن است شما و یا اطرافیانتان، دریافت نوبت از بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی را که بسیار دشوار و خسته کننده است را تجربه کرده باشید. در برخی زمان ها هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید، اما با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک دیگر به مراجعه حضوری نخواهید داشت. می توانید در آرامش خانه بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی،  مشاوره پزشک  تصویری را  برای خود و یا پدر و مادرتان ثبت کنید و از پزشک متخصص مشاوره درمانی دریافت کنید. ما در ادامه مطلب تصمیم داریم علت روماتیسم را بررسی کنیم. برای آشنایی با علت روماتیسم به خواندن این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک ادامه دهید و در انتها سوالات خود را در قسمت دیدگاه به ثبت برسانید.

مشاوره پزشک متخصص به صورت آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن پزشکان عزیز می‌توانید بدون اتلاف وقت، در سریع‌ترین زمان ممکن بیمار خود را ویزیت و یا به آن‌ها مشاوره دهند. در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

علت روماتیسم و عوامل بروز آن

متاسفانه متخصصان نمی ‌دانند علت اصلی بیشتر بیماری‌ های روماتیسمی چه می تواند باشد و به چه دلیل این بیماری افراد را درگیر می کند. در بسیاری از موارد، علت روماتیسم به نوع بیماری در فرد بستگی دارد اما محققان معتقدند که برخی موارد ممکن است در ابتلا به روماتیسم اثرگ ذار باشند و افراد را  تحت تاثیر قرار دهند. مواردی چون :

 • سابقه خانوادگی
 • سبک زندگی نادرست مانند اضافه ‌وزن و چاقی
 • ضربه و فشار
 • عفونت
 • مشکلات سیستم عصبی
 • مشکلات متابولیک
 • ساییدگی و پارگی بیش ‌از حد بر مفصل
 • عوامل محرک محیطی

پیشنهاد ویزه:مطالعه مقاله روماتیسم-مفصلی

دریافت مشاوره پزشک تصویری با سامانه از پزشک

روماتیسم اشاره به مجموعه وسیعی از اختلالات التهابی مفصل دارد و بسیاری از بیماری ها را شامل می شود. برای آشنایی بیشتر با روماتیسم باید بگوییم که روماتیسم دو نوع دارد :

 1. اختلالات غیر التهابی از جمله استئوآرتریت یا آرتروز
 2. اختلالات التهابی که بر مفاصل، ماهیچه ‌ها و استخوان ‌ها تأثیر می‌گذارند

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و ویزیت پزشک آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

انواع و علت روماتیسم

انواع و علت روماتیسم 

این اختلالاتی که عنوان کردیم هم خود انواع مختلفی دارند که آنها را نیز بررسی می کنیم :

 1. روماتیسم مفصلی که معمولاً شامل آرتریت روماتوئید، لوپوس، نقرس، اسپوندیلیت آنکیلوزان و… است
 2. روماتیسم غیر مفصلی که بر بافت‌ های نرم و ماهیچه‌ ها تأثیر می‌گذارد و منجر به سندرم‌ های درد منطقه ‌ای می ‌شود.

دردهایی که به عنوان روماتیسم شناخته می شوند بخشی طبیعی از دوران پیری هستند و به همین دلیل بیشتر افراد با افزایش سن دچار سفتی و درد رد مفاصل می ‌شوند.

با این حال بیماری‌ های روماتیسمی می ‌توانند در افراد در هر سن و جنس تأثیر بگذارند و آنها را درگیر کنند. جای نگرانی نیست چرا که وضعیت درمان و شرایط بهبودی با میزان پیشرفت بیماری و استمرار در ادامه دادن برنامه درمانی رابطه مستقیم دارند؛ اما چشم ‌انداز بیماران مبتلا به این بیماری امیدوار کننده است و بیشتر آن‌ ها تحت درمان ‌های مؤثر می ‌توانند کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند و سلامت باشند.
چنانچه ناراحتی دارید و یا اینکه در خانواده عزیزی دارید که ممکن است دردی در زانو ، دست و یا … داشته باشد پیشنهاد می کنیم در خانه بمانید و ازپزشک ، مشاوره پزشک تصویری بگیرید.

بدون شک ساده‌ ترین راه برای نوبت گیری از بهترین دکتر متخصص روماتولوژی برای ویزیت پزشک متخصص، سامانه آنلاین ازپزشک است. شما در هر شهری که باشید می توانید از این سامانه آنلاین ازپزشک استفاده کنید و با مراجعه به دسته بندی متخصص روماتولوژی ازپزشک،  بهترین پزشکان فوق تخصص روماتولوژی در شهرهای مختلف را شناسایی کنید و در کمترین زمان ویزیت شوید.

شما به راحتی می توانید در خانه و یا محل کار خود، با مراجعه به اپلیکیشن بیمار ازپزشک، در لیست پزشکان آنلاین، یک دکتر روماتولوژی خوب پیدا کنید  و علاوه بر مشاوره پزشک تصویری به صورت آنلاین ، برای زمانی که نیاز به ویزیت حضوری داشتید آدرس و مشخصات مطب پزشک متخصص را دریافت کنید و در اولین فرصت به صورت حضوری ویزیت پزشک روماتیسم داشته باشید.

اگر به اطلاعات بیشتری درباره‌ی  روماتیسم و نحوه دریافت ویزیت آنلاین از پزشک متخصص را دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله ویزیت پزشک روماتیسم است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست آورید

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.