روانشناسی

درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی

درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی و وسواس

وسواس فکری یک اختلال عصبی رایج است که همانند فکرهای وسواسی ناشی از اجبار بروز پیدا می کند. افکاری که باعث بروز وسواس فکری هم می شوند بسیار آزار دهنده بوده و فرد را به شدت درگیر می کنند. اگر فردی در صورت بروز علائم وسواس فکری آن را متوقف نکند با افزایش علائم به تدریج استرس و اضطراب هم به فرد هجوم آورده و او را از پای در میاورند. در این زمان است که افراد برای رهایی از وسواس فکری، دست به اعمال غیر ارادی و گاها بر خلاف میل خود می زنند که ممکن است این موارد عواقب خوشی به همراه نداشته باشد. ما در  این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک، به موضوع درمان وسواس فکری شدید با مشاوره آنلاین روانشناسی  اشاره خواهیم کرد.

درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی در سامانه ازپزشک می ‌تواند با مزیت در دسترس بودن به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید ریشه مشکلات خود را پیدا کنید.

از آنجایی که بهترین روانشناسان تهران و مشاوران در سامانه آنلاین ازپزشک فعالیت می کنند ، افراد می توانند با مراجعه به اپلیکیشن درخواست مشاوره آنلاین روانشناسی بدهند و به راحتی مشکلاتشان را برطرف کنند. به منظور اخذ نوبت از بهترین روانشناسان تهران برای درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی ، ابتدا باید به سایت  و یا اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و بعد از انتخاب حوزه روانشناسی، نام دکتر مشاور مورد نظر خود را از بین لیست روانشناسان تهران انتخاب کرده و زمان و تاریخ ویزیت را مشخص  نمایید.

شما بعد از ثبت درخواست خود برای درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی ، می توانید نوبت خود را نهایی کنید و از خدمات ازپزشک بهره ببرید.  خدمات سامانه آنلاین ازپزشک جهت تسهیل روند درمان و تامین رفاه بیماران ارائه شده می شود تا بتواند برای افراد جامعه مفید واقع شود.

 

وسواس فکری شدید

وسواس فکری شدید

 

وسواس فکری چیست ؟

هر گونه فکر، تصویر یا نشخوار ذهنی یا احساس اضطراب که ناخواسته وارد ذهن شود و ایجاد مزاحمت کند را وسواس فکری می گویند.  گاهی این وسواس ‌ها می‌توانند منجر به اجبار شوند. از این رو همین اجبار رفتاری است که برای رهایی از تنش وسواس توسط بیمار انجام می‌شود. وسواس فکری هم أنواع گوناگون دارد که در ادامه آنها را عنوان می کنیم:

  • وسواس احتکار
  • وسواس فکری
  • وسواس چک کردن
  • وسواس قرینگی
  • وسواس افکار جادویی
  • وسواس کندن مو

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

وسواس فکری و توهم

وسواس فکری  و توهم که قبلا اختلال پانارویید نامیده می‌شد، نوعی بیماری روانی جدی به نام اختلال روان‌ پریشی است. به این صورت که افرادی که این اختلال را دارند نمی‌توانند بگویند چه چیزی واقعی بوده و چه چیزی تخیلی است. به همین دلیل توهم نشانه اصلی اختلالات توهم ‌زاست. توهم ها باورهای تزلزل ‌ناپذیر در مورد چیزی هستند که نه درست بوده و نه بر پایه واقعیت هستند. اختلال روانی شامل هذیان ‌هایی است که عجیب نیستند و باید با وضعیت‌ هایی که می‌توانند در زندگی واقعی اتفاق بیفتند، مانند پیروی کردن، مسموم کردن، فریب دادن، توطئه کردن و یا دوست داشتن از دور، ارتباط داشته باشند. این توهمات شامل ادراکات یا تجربیات اشتباه بوده و در واقع، این شرایط یا به هیچ وجه درست نبوده و یا بسیار اغراق ‌آمیز هستند. فردی که چنین افکاری دارد ممکن است آشفته با توهمات عجیب و غریب در نظر گرفته شود.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان

 

وسواس فکری شدید

وسواس فکری شدید نوعی اختلال روانی یوده که در آن افراد، افکار، احساسات، تصاویر یا احساساتی را ناخواسته و مکرر و در جواب، به رفتارها یا اعمال ذهنی و اجباری تجربه می‌کنند. غالباً فرد مبتلا به این اختلال، کاری اجباری را برای از بین بردن یا کاهش تأثیر وسواس به طور موقت انجام می دهد و انجام ندادن آن باعث بروز پریشانی می شود. این اختلال از نظر شدت متفاوت است، اما اگر درمان نشود می تواند توانایی عملکرد فرد در محل کار، مدرسه یا خانه را محدود کند. از این رو در صورت مواجه شدن با چنین اختلالی حتما برای درمان وسواس فکری با مشاوره آنلاین روانشناسی در سامانه ازپزشک اقدام کنید و هر چه زودتر مراحل درمان را سپری کنید.

 

وسواس فکری شدید

وسواس فکری شدید

 

قرص وسواس فکری

برخی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی که بر سیستم سروتونین تأثیر می گذارند می توانند علائم OCD را کاهش می دهند. این دارو فقط توسط پزشک قابل تجویز است و به همین دلیل برای تجویز آن مسلتزم آن هستید که از مشاوره آنلاین روانشناسی سامانه ازپزشک استفاده کنید و زیر نظر پزشک دارو بگیرید. عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی ممکن است شامل تهوع، سر درد، خشکی دهان، تاری دید، سرگیجه و خستگی باشد که این اثرات اغلب پس از چند هفته اول درمان کاهش می یابند.

اگر عوارض جانبی شما شدید است یا برای مدت طولانی ادامه دارد، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و در جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی بازگو کنید. معمولا چندین هفته طول می کشد تا دارو اثراتی را ایجاد کند. هنگام کاهش یا قطع دارو، دوز باید به آرامی تحت نظارت پزشک کاهش یابد. به همین دلیل از قطع دارو سرخود به شدت پرهیز کنید و حتما در زمان مشاوره آنلاین روانشناسی ، ازپزشک کمک بگیرید.

 

قرص درمان وسواس فکری

قرص درمان وسواس فکری

 

تست وسواس فکری

آزمون های روانشناسی مجموعه ای از پرسش ها هستند و سعی بر این دارند تا از این طریق بتوانند وجود مشکل خاص را در افراد تشخیص دهند. البته تشخیص دقیق تر بر عهده پزشک در زمان مشاوره آنلاین روانشناسی است اما معتبر ترین آزمون تئوری برای تشخیص وسواس در بزرگسالان آزمون YBOCS بوده که در بیشتر مراکز مشاوره و روانشناسی از این آزمون استفاده می شود.

مطالعه مقاله آخرین تعرفه ویزیت پزشک در منزل سال ۱۴۰۱ پیشنهاد می شود

 

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رامینا جوینی پور

رامینا جوینی پور

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زهرا صابری

زهرا صابری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب ذاکر زاده

زینب ذاکر زاده

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم کریمی

مریم کریمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر ناهید زرگرانی

ناهید زرگرانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر معصومه اساسه

معصومه اساسه

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مرجان معاونی

مرجان معاونی

روانشناسی عمومی

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.