غیر پزشکی, رژیم و تغذیه

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ برای درمان پرخوری عصبی

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ برای درمان پرخوری عصبی

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ

یکی از شایع ترین اختلالات خوردن در جهان ، پرخوری عصبی یا بولیمیا نروزا شناخته می شود که این پرخوری عصبی در کودکان نیز وجود دارد. با یک چرخه مزمن افراطی و زیاد خوراکی و غذا خوردن، سپس پاکسازی آن در برخی مانند استفاده از روش های مختلف برای خلاص شدن از کالری های دریافتی مشخص می شود که به پر خوری عصبی مبتلا شده است. اکثر افرادی که پرخوری می کنند اضافه وزن دارند و یا اینکه دارای وزن متوسط هستند. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به موضوع چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ برای درمان پر خوری عصبی  و نشانه های آن خواهیم پرداخت.

چنانچه شما هم با پرخوری دست و پنجه نرم می کنید قطعا چندین بار در هفته یا  چندین بار در روز این چرخه افراط و پاکسازی را تجربه می کنید. همچنین ممکن است مخفیانه ، بیش از حد معده بخورید تا زمانی که دچار درد در معده  شوید. افراد مبتلا به پرخوری اغلب غذا هایی را که دارای کربوهیدرات زیاد هستند ترجیح می دهند و با پنیر مخلوط شده مصرف می کنند.

با این حال قبل از بررسی پر خوری عصبی ، چنانچه برای درمان به چت مشاوره آنلاین رایگان نیاز داشتید ، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و از خدمات چت مشاوره آنلاین رایگان آن بهره ببرید.

 

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ و علل پرخوری عصبی

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ و علل پرخوری عصبی

 

شایع ترین اختلالات خوردن

همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم یکی از شایع ترین اختلالات خوردن در جهان ، پر خوری عصبی شناخته می شود. با یک چرخه مزمن افراطی و زیاد خوراکی و غذا خوردن، سپس پاکسازی آن در برخی مانند استفاده از روش های مختلف برای خلاص شدن از کالری های دریافتی مشخص می شود که به پرخوری عصبی مبتلا شده است.

افراد زیادی که به پر خوری عصبی دچار هستند برای از بین بردن کالری های اضافی ، ممکن است بدن خود را با استفراغ یا با استفاده از دارو های ادرار آور ، ملین و یا جوش شیرین پاکسازی کنند.

همچننی ممکن است سعی کنند با رفتار هایی غیر از پاکسازی مانند روزه گرفتن ، رژیم های غذایی سخت و یا تمرینات ورزشی بسیار سنگین ، آن را جبران کنند. مانند تمامی اختلالات غذا خوردن ، علت علمی برای این اختلال وجود ندارد  اما تعدادی عوامل بیولوژیکی ، روانشناختی ، محیطی و رفتاری مرتبط با پرخوری وجود دارند مانند:

 • سابقه خانوادگی بیماری پرخوری یا سایر اختلالات خوردن. اگر یکی از نزدیکان شما مانند مادر یا خواهر و برادر مبتلا به پر خوری باشد، متاسفانه شما چهار برابر بیشتر از یک فرد معمولی برای ایجاد این بیماری در خطر هستید.
 • سابقه اختلالات خلقی خانوادگی یا شخصی مانند افسردگی، اضطراب یا سوء مصرف مواد.
 • عزت نفس ضعیف و پایین که می تواند به دلیل یک محیط بحرانی خانوادگی باشد.
 • بحران های خانوادگی یا شخصی
 • سابقه سوءاستفاده جنسی ، سوءاستفاده جسمی و سایر تجربیات آسیب زا
 • تسلیم شدن در برابر فشارهای خانوادگی برای کاهش وزن یا لاغر بودن

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

پرخوری عصبی نشانه چیست؟

همانگونه که عنوان کردیم مانند تمامی اختلالات غذا خوردن ، علت علمی برای این اختلال وجود ندارد  اما تعدادی عوامل بیولوژیکی ، روانشناختی ، محیطی و رفتاری مرتبط با پرخوری وجود دارند مانند:

 • سابقه خانوادگی بیماری پرخوری یا سایر اختلالات خوردن.
 • سابقه اختلالات خلقی خانوادگی یا شخصی مانند افسردگی، اضطراب یا سوء مصرف مواد.
 • عزت نفس ضعیف
 • بحران های خانوادگی یا شخصی
 • سابقه سوءاستفاده جنسی ، سوءاستفاده جسمی و سایر تجربیات آسیب زا
 • تسلیم شدن در برابر فشارهای خانوادگی برای کاهش وزن یا لاغر بودن

 

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ برای درمان پرخوری عصبی

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ برای درمان پرخوری عصبی

 

پرخوری عصبی درمان

پرخوری عصبی به یک درمان تخصصی نیاز دارد و باید حتما زیر نظر متخصص صورت بگیرد.

این کار به طور کلی نیازمند تلاش تیم ازپزشک چون متخصص تغذیه و متخصصان روانشناسی بالینی است و باید زیر نظر این متخصصان مراحل صورت بپذیرد. مهمترین درمان ­ها شامل نظارت بر وضعیت پزشکی و تغذیه ­ای از جمله مشکلات پزشکی محتمل و مراقبت­ های روانی است. از مهم ترین درمان پرخوری عصبی که موثر هم باشد می توان به روان درمانی و رفتار درمانی شناختی اشاره کرد.  از دیگر روش ­های روان ­درمانی برای بیماران هم می توان به مدیتیشن، خوردن توجه آگاهانه، تنظیم هیجان و خانواده درمانی پرداخت. درمان پر خوری عصبی با دارو هم امکان پذیر است. داروهای ضد افسردگی البته زیر نظر پزشک متخصص، در کاهش دفعات پرخوری و پاکسازی بسیار مفید هستند.

همچنین آن­ ها به درمان افسردگی، اضطراب و اختلال وسواس فکری همراه با بیماری کمک کرده و تکاشی بودن را کاهش می ‌دهند. مهارکننده های باز جذب انتخابی سروتونین از مهمترین داروهای ضد افسردگی برای مبتلایان به بولیمیا نروزا یا پر خوری عصبی هستند.

مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان پیشنهاد میشود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

پرخوری عصبی در کودکان

پرخوری عصبی در کودکان، اختلالی در نحوه و میزان غذا خوردن آن ‌ها بوده است به این صورت ، کودکانی که این بیماری را دارند، بیش از حد و بدون کنترل غذا می‌خورند. این اختلال پرخوری ممکن است مشکلاتی مانند استفراغ را برای آنها به همراه داشته باشد. چنانچه کودک شما دچار این اختلال شده است، حتما از یک متخصص اطفال در سامانه ازپزشک، چت مشاوره آنلاین رایگان بگیرید و زیر نظر پزشک، کودک خود را درمان کنید.

کودکان دارای این اختلال در مدت زمانی کوتاه چون ۲ ساعت، بیشتر از چیزی که بدن آنها نیاز داشته باشد غذا می ‌خورند. اختلال پرخوری عصبی در کودکان می ‌تواند حداقل ۲ بار در هفته و حتی تا مدت ۳ ماه نیز اتفاق بیافتد و حتی ممکن است در یک روز چند بار تکرار شود.

علائم پرخوری عصبی در کودکان بسته به جنسیت و سن کودک تفاوت دارد اما شایع ‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 

 • اضطراب شدید
 • افسردگی
 • ناراضی بودن از ظاهر و اندام
 • خوردن افراطی به ‌شکل پنهانی
 • ورزش بیش از حد
 • رژیم بیش از حد
 • دوره قاعدگی نامنظم در دخترها
 • عادت‌ های غذایی عجیب
 • اصرار به چاقی که کودک اضافه ‌وزن نداشته یا حتی کمبود وزن دارد
 • استفاده از داروهایی که روده را پاک‌ سازی می کنند

 

پرخوری عصبی در کودکان

پرخوری عصبی در کودکان

 

 چت مشاوره آنلاین رایگان

یکی از بهترین سایت ها برای مشاوره آنلاین رایگان، چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ در اپلیکیشن و یا وب سایت ازپزشک است. ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترها و متخصصان تغذیه، آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام و چت در خانه ویزیت شوند میزبانی کرده و به آنها مشاوره آنلاین رایگان را ارائه کند.

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ازپزشک ، از پزشک متخصص در سایت مشاوره آنلاین رایگان بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن و یا سایت ویزیت آنلاین ، بهترین پزشک متخصص را جستجو کنید و با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک متخصص را انجام دهید.

همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و از خدمات چت مشاوره آنلاین رایگان بهره ببرید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. چه خدماتی بهتر از خدمات پزشکی و سلامت ازپزشک که به راحتی چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله  اپلیکیشن ازپزشک و پاسخ به سوال پزشکی آنلاین رایگان

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.