روماتولوژی

بهترین پزشک ارتوپد برای درمان درد های عصبی

بهترین پزشک ارتوپد برای درمان درد های عصبی

بهترين پزشک ارتوپد برای درمان درد های عصبی

نوروپاتی یا همان درد عصبی ممکن است بدون هیچ پیش زمینه ای رخ دهد و ایجاد ناراحتی کند. دو نوع درد هم وجود دارد که تفاوت این دو درد در نوع سیگنالی است که به مغز ارسال می شود مانند درد نوروپاتیک و درد غیر نوروپاتیک. دلیل ایجاد دردهای غیر نوروپاتیک، آسیب دیدن یا بیماری در افراد است؛ به این صورت که سیستم عصبی بعد از این اتفاق به مغز سیگنال درد را می‌فرستد. اما  در زمان ایجاد درد نوروپاتیک، مغز سیگنال این دردهای عصبی را بدون هیچ اتفاق یا آسیبی و بدون خواست شما دریافت می‌کند و آلارم می دهد. در این زمان ممکن است شما إحساس سوزش، خارش و یا بی حسی در دست و پا را تجربه کنید اما بسیار مهم است که بدانید این درد هم ممکن است به مرور اوج بگیرد و بیشترشود. ازپزشک پیشنهاد می کند که قبل از تشدید درد برای شناخت و درمان علائم دردهای عصبی عضلانی به پزشک ارتوپد مراجعه کنید و در رابطه با حسی که دارید از آن مشورت بگیرید.

 

ویزیت پزشک ارتوپد

ویزیت پزشک ارتوپد

 

چنانچه به پزشک ارتوپد آنلاین نیاز داشتید می توانید اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و در هر زمان و مکان از بهترین متخصصان ، ویزیت پزشک ارتوپد دریافت کنید. ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترها ، آماده است تا از بیماران میزبانی کرده و به آنها مشاوره آنلاین و ویزیت پزشک ارتوپد آ ارائه کند. شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ازپزشک ، از پزشک متخصص در سایت مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن و یا سایت ویزیت آنلاین ، بهترین پزشک ارتوپد را جستجو کنید و با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک را انجام دهید. همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و از دسترسی سریع به متخصص ازپزشک بهره ببرید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک ارتوپد را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

 

علائم و درمان دردهای عصبی عضلانی

علائم و درمان دردهای عصبی عضلانی

 

انواع دردهای عصبی

همانگونه که عنوان کردیم دردهای عصبی یا درد نوروپاتیک، از دردهای مزمن هستند و برخی افراد را مبتلا می کنند. این درد عصبی که در جاهای مختلف بدن خود را نشان می ‌دهند، گاهی درست تشخیص داده نمی ‌شوند. به همین دلیل، راه‌ها و روش ‌های در پیش گرفته شده برای درمان آن اشتباه و بی ‌حاصل است و باید برای تشخیص درست از پزشک ارتوپد کمک گرفته شود. افرادی که دچار نوروپاتیک یا درد عصبی هستند، عموماً احساس گزگز شدن دست و پا،  همچنین بی‌ حسی و ضعف عضلانی در قسمت ‌های مختلف بدن را تجربه می کنند. حتی قسمتی از بدن که احساس درد دارد نسبت به لمس حساس بوده و کوچکترین فشار به آن قسمت، منجر به درد غیر قابل تحمل در آنها می ‌شود. نوروپاتیک ممکن است بسیار خفیف و جزئی یا بسیار دردناک و غیرقابل تحمل باشد.

همچنین افرادی اعلام کرده اند که این درد در هنگام شب شدیدتر شده و  می تواند حتی خواب را مختل کند. به طور کلی می‌توان گفت تأثیرات منفی دردهای عصبی، موجب بروز اختلال در زندگی مانند افسردگی، اضطراب و اختلال در خواب به دلیل درد بسیار، خواهد شد. به همین دلیل بهتر است با داشتن دردهای عصبی هرچند خفیف، از پزشک ارتوپد کمک بگیرید و از شدت آنها پیشگیری کنید.

پیشنهاد مقاله: بیماری های ستون فقرات، مشاوره با دکتر ارتوپد آنلاین 

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

علائم و درمان دردهای عصبی عضلانی

دلایل مختلفی برای ایجاد دردهای عصبی در افراد وجود دارد که این دلایل شامل موارد زیر می شوند:

  1. مصرف برخی داروها مانند شیمی درمانی
  2. بیماری ‌هایی که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارند مانند اعتیاد به الکل و سرطان.
  3. بیماری ‌هایی که به اعصاب حسی حمله می‌کنند مانند دیابت ۳، زونا، MS  و سکته مغزی
  4. ضربه به سیستم‌ های عصبی مانند ضربه به نخاع
  5. اختلالات رگ ‌های خونی کوچک که می ‌تواند منجر به کاهش خون ‌رسانی به اعصاب شود. این اختلال به سیستم اعصاب آسیب می ‌رساند.
  6. تومورهای خوش‌خیمی که بر بافت عصبی تاثیر می‌ گذارند.
  7. کمبود ویتامین ب ۱۲

 

انواع دردهای عصبی و پزشک ارتوپد آنلاین

انواع دردهای عصبی و پزشک ارتوپد آنلاین

 

درد نوروپاتیک غالباً مزمن بوده و به همین دلیل درمان دردهای عصبی عضلانی می تواند چالش‌برانگیز باشد. اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، چرا که روش‌ های درمانی مختلفی برای درمان آن وجود دارد. مهم ­ترین هدف درمان دردهای عصبی عضلانی یا درد فیبرومیالژیا کاهش درد و از سوی دیگر بهبود خواب و عملکرد بیمار است. پیشنهاد­های درمانی موثری برای درمان دردهای عصبی عضلانی توسط سازمان­ های مختلف با الویت­ های متفاوت ارائه شده است، اما درمان دردهای عصبی عضلانی عموماً شامل موارد زیر است:

  • روش­ های درمانی غیر دارویی شامل ورزش­ های هوازی
  • روش ­های درمانی دارویی
  • روش ­های درمانی مرکب از موارد بالا

از آن جا که نمی توانیم تغییر واقعی درد بیمار را اندازه گیری کنیم، میزان تاثیر واقعی داروها در کاهش درد ناشی از دردهای عضلانی، تخمینی بوده و اثر بخشی روش­ های درمانی با کاهش احساس درد بیماران و بهبود عملکرد آنها در فعالیت ­های روزانه سنجیده می شود. از ین رو بهتر است تا بیمار از پزشک ارتوپد کمک بگیرد و درست ترین روش درمان دردهای عصبی عضلانی را به کار بگیرد.

پیشنهاد ویزه: مطالعه مقاله گرفتگی عضلانی و مشاوره آنلاین با دکتر ارتوپد

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.