قلب و عروق

ویزیت سالمندان در منزل برای درمان فشارخون بالا

ویزیت سالمندان در منزل برای درمان فشارخون بالا

ویزیت سالمندان در منزل و درمان فشارخون بالا

ویزیت سالمندان در منزل سالمندان از اقشار جامعه هستند که به شدت نیاز به ویزیت در منزل دارند. سالمندان به این علت که معمولا فرزندانشان در منزل نبوده و بیشتر از سایر افراد جامعه تنها هستند، نیاز به دریافت خدمات بیشتر و بهتری در زمینه‎ های درمانی چون ویزیت در منزل دارند. خصوصا سالمندانی که جدا شدن از تخت برایشان مشکل است و رفتن به مراکز درمانی برای آن ها امکان پذیر نیست . به همین دلیل این دسته از اقشار جامعه به راحتی می توانند از خدمات ویزیت سالمندان در منزل استفاده کنند. چک کردن وضعیت عمومی بدن سالمند، کنترل فشار خون ، دیابت، بیماری‎‌های قلبی و سایر موارد مشابه، از جمله مواردی است که سالمندان نیاز به دریافت خدمات آن در منزل پیدا می‌کنند.
ما در این مقاله از مجله سلامتی ، به موضوع ویزیت سالمندان در منزل برای درمان فشارخون بالا اشاره خواهیم کرد. با این حال اگر سوالی دارید در زیر همین مطلب در قسمت دیدگاه درج کنید و در کوتاه ترین زمان ازپزشک پاسخ بگیرید. همچنین می توانید با تیم پشتیبانی برای رسیدن به سوالات خود در ارتباط باشید . برای رسیدن به برخی پاسخ ها همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید.

مطالعه مقاله: فیزیوتراپی و ویزیت در منزل پیشنهاد می شود.

 

علائم فشارخون بالا و ویزیت سالمندان در منزل

علائم فشارخون بالا و ویزیت سالمندان در منزل

 

علائم فشارخون بالا

فشار خون یک بیماری خاموش است و به همین دلیل سالمندانی که فشار خون بالا دارند باید زیر نظر پزشک و مراقبت قرار بگیرند. بسیاری از افراد هیچ گونه علائمی ندارند و ممکن است تا آشکار شدن علائم فشار خون بالا، سال‌ها یا حتی ده ‌ها سال طول بکشد. با این حال علائم فشارخون بالا که بسیار رایج هستند را عنوان می کنیم :

 1. خون دماغ
 2. سردرد
 3. تنگی نفس
 4. سرگیجه
 5. درد قفسه سینه
 6. تغییر در دید و بینایی
 7. وجود خون در ادرار

 

این علائم به ویژه در سالمندان به مراقبت فوری پزشکی نیاز دارند. این علائم در همه افراد مبتلا به فشار خون بالا روی نمی‌دهند، اما گاهی ‌اوقات مشاهده علائم فشار خون بالا به صورت مکرر می ‌تواند منجر به بروز خطرات جدی برای سلامت سالمندان شود. ویزیت سالمندان در منزل برای همین موضوع کاربرد دارد چرا که بهترین راه برای آگاهی از ابتلا اندازه‌گیری منظم فشار خون است.

پیشنهاد مقاله : دریافت ویزیت پزشک در منزل به صورت آنلاین

 

فشارخون بالا چند است؟

فشارخون بالا چند است؟

 

فشارخون بالا چند است؟

همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم فشار خون بالا یکی از تهدید های سلامتی برای سالمندان به حساب می آید. فشار خون بالا به معنای بالا بودن مقدار فشاری است که در اثر برخورد خون به دیواره‌ ی سرخرگ ‌ها به وجود می آید و سرخرگ ‌ها هم همان رگ‌هایی هستند که خون را از قلب به سایر ارگان های بدن می‌ رسانند. مقدار فشار خون با دو عدد در دستگاه فشار خون مشخص می شود؛ به این صورت که فشار سیستولیک (عدد بالایی) نمایش دهنده میزان فشار وارده به دیواره‌ سرخرگ‌ها در هنگام انقباض قلب است و فشار دیاستولیک (عدد پایینی) نمایش دهنده‌ فشار وارد شده به دیواره‌ سرخرگ‌ها در زمان آزاد شدن عضلات قلب است.

در صورت نرمال، باید کمتر از ۱۲۰/۸۰ باشد. در صورتی که بین ۱۲۰/۸۰ تا ۱۳۹/۸۹۹ باشد، فرد دچار فشار خون بالا یوده و ۱۴۰/۹۰ و بالاتر نشانگر  ابتلای فرد به بیماری پرفشاری خون است.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

چه چیزی موجب بالا رفتن فشار خون می شود؟

افزایش فشارخون می‌تواند دلایل متفاوتی از جمله دلایل ژنتیکی، رژیم غذایی و عادات غذایی ناسالم، مصرف سیگار و سبک زندگی ناسالم داشته باشد.

در کل عواملی که فشارخون را بالا می‌ برد به دو دسته غی رقابل کنترل و قابل کنترل تقسیم می گردد. از عواملی که فشار خون را بالا می برد اما قابل کنترل نیستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سن باعث سخت ‌ترشدن رگ‌ها و کاهش کارکرد کلیه‌ها می‌شود که هر دو باعث افزایش فشارخون می ‌شوند.
 • جنسیت. قبل از ۵۵ سالگی مردان شانس بیشتری برای ابتلا به فشارخون دارند ولی پس از این سن شانس زنان نسبت به مردان افزایش می‌یابد.
 • ژنتیک

 

از عواملی که فشار خون را بالا میبرند اما قابل کنترل هستند هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رژیم غذایی
 • ورزش و تحرک بدنی
 • چاقی و اضافه‌وزن
 • سیگار و الکل

 

کنترل فشار خون

کنترل فشار خون

 

ویزیت سالمندان در منزل

ویزیت سالمندان در منزل در واقع همان ویزیت سالمندان در مطب پزشکان و یا بیمارستان است . یعنی یک ویزیت جامع و کامل از بیمار سالمند که توانایی خروج از منزل را ندارد و معاینه بر بالین وی و با حضور پزشک در منزل صورت می گیرد. در ویزیت سالمندان در منزل پزشک به منزل بیمار برای ویزیت مراجعه کرده و با همان ابزار معاینه ای که در مطب برای ویزیت بیماران استفاده می کند، به بررسی تشخیصی و درمانی وی می پردازد. در واقع از نظر کیفیت خدماتی که پزشک ارائه می کند، تفاوتی بین ویزیت سالمندان در منزل با ویزیت آنها در مطب وجود ندارد. به همین دلیل ویزیت سالمندان در منزل از همان کیفیت ویزیت در مطب پزشکان است و جدا از اینها حسن هم دارد و بیمار می تواند در آرامش خانه مراحل درمان را زیر نظر متخصصان انجام دهد. برای استفاده از خدمات ویزیت سالمندان در منزل ، با خیال راحت از وب سایت ازپزشک مشاوره آنلاین بگیرید و یا اینکه با نصب اپلیکیشن ازپزشک بر روی گوشی همراه خود ، در هر زمان و مکان و به صورت ۲۴ ساعته از خدمات ما بهره مند شوید و مراحل درمان را در خانه سپری کنید .

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله مهم ترین سوالات در مورد هزینه ویزیت در منزل

 

تصویر دکتر افروزه کرمی

افروزه کرمی

قلب و عروق

تصویر دکتر سعید امیری پویا

سعید امیری پویا

قلب و عروق

تصویر دکتر آوا فرزانه

آوا فرزانه

قلب و عروق

تصویر دکتر مهشید فیضی

مهشید فیضی

قلب و عروق

تصویر دکتر مجتبی یوسفی

مجتبی یوسفی

قلب و عروق

تصویر دکتر حمیدرضا رحمن پور

حمیدرضا رحمن پور

قلب و عروق

تصویر دکتر علیرضا جبلی

علیرضا جبلی

قلب و عروق

تصویر دکتر فریده رفیعی

فریده رفیعی

قلب و عروق

تصویر دکتر الهام شاه ابراهیمی

الهام شاه ابراهیمی

قلب و عروق

تصویر دکتر عباس قندرچی محمره

عباس قندرچی محمره

قلب و عروق

تصویر دکتر جمیل اسماعیلیان

جمیل اسماعیلیان

قلب و عروق

تصویر دکتر شیوا عطاری پور اصفهانی

شیوا عطاری پور اصفهانی

قلب و عروق

تصویر دکتر بهزاد حاجی مرادی

بهزاد حاجی مرادی

قلب و عروق

تصویر دکتر محمد رضایی

محمد رضایی

قلب و عروق

تصویر دکتر محسن صدقی پور

محسن صدقی پور

قلب و عروق

تصویر دکتر عیسی عابدینی صدر

عیسی عابدینی صدر

قلب و عروق

تصویر دکتر یاسر تاسه زر

یاسر تاسه زر

قلب و عروق

تصویر دکتر زهرا کیان پور

زهرا کیان پور

قلب و عروق

تصویر دکتر مهرداد حسین زاده

مهرداد حسین زاده

قلب و عروق

تصویر دکتر زیبا بوستانی

زیبا بوستانی

قلب و عروق

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.