خدمات ویزیت سالمندان در منزل چیست ؟

خدمات ویزیت سالمندان در منزل

فهرست مطالب

سالمندان از اقشار جامعه هستند که به شدت نیاز به ویزیت در منزل دارند. سالمندان به این علت که معمولا فرزندانشان در منزل نبوده و بیشتر از سایر افراد جامعه تنها هستند، نیاز به دریافت خدمات بیشتر و بهتری در زمینه‎ های درمانی چون ویزیت در منزل دارند. خصوصا سالمندانی که جدا شدن از تخت برایشان مشکل است و رفتن به مراکز درمانی برای آن ها امکان پذیر نیست . به همین دلیل این دسته از اقشار جامعه به راحتی می توانند از خدمات ویزیت سالمندان در منزل استفاده کنند. چک کردن وضعیت عمومی بدن سالمند، کنترل فشار خون، دیابت، بیماری‎‌های قلبی و سایر موارد مشابه، از جمله مواردی است که سالمندان نیاز به دریافت خدمات آن در منزل پیدا می‌کنند.

ما به این موضوع که  خدمات ویزیت سالمندان در منزل چیست ؟اشاره خواهیم کرد. با این حال اگر سوالی دارید در زیر همین مطلب در قسمت دیدگاه درج کنید و در کوتاه ترین زمان ازپزشک پاسخ بگیرید. همچنین می توانید با تیم پشتیبانی برای رسیدن به سوالات خود در ارتباط باشید . برای رسیدن به برخی پاسخ ها همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله دسترسی سریع به متخصص از طریق ویزیت پزشک در منزل

 

ویزیت سالمندان چگونه صورت می گیرد ؟
ویزیت سالمندان چگونه صورت می گیرد ؟

 

ویزیت سالمندان در منزل

تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در ایران رو به افزایش است و قطعا در همین روزها ، تعداد قابل توجهی از جمعیت را این دسته از افراد تشکیل می دهند . هم چنین بخش مهمی از بستری های بیمارستانی ، در این جمعیت از بیماران صورت می گیرد. سالمندان به مرود با بیماری هایی نظیر سکته های قلبی و مغزی و عفونت های تنفسی و ادراری، دست و پنجه نرم می کنند و این بیماری ها از مهم ترین علل بستری این بیماران در بیمارستان است . با این تفاسیر بخش زیادی از هزینه های درمان در ایران نیز صرف رسیدگی به نیازهای این دسته از بیماران می شود .

تغییرات ایجاد شده در بافت جمعیتی و افزایش تعداد این دسته از بیماران و نیاز روز افزون به رسیدگی آنها باعث شده است تا در سال های اخیر مفهومی تحت عنوان ویزیت سالمندان در منزل و یا ویزیت سالمندان رواج یابد . ویزیت سالمندان در منزل نیز همانند ویزیت های مطب و یا بیمارستان صورت می پذیرد از این رو بیماران نیازمند با خیال راحت می توانند از خدمات ویزیت سالمندان بهره مند شوند و در خانه مراحل درمان را سپری کنند . امروزه با رشد جمعیت بیماران سالمند و هم چنین سهولت دسترسی به امکانات و مراقبت های پزشکی، این امکان فراهم شده است تا به خصوص بیمارانی که به خاطر شدت بیماری یا کهولت سن، قادر به خروج از منزل و مراجعه به مطب یا مراکز درمانی ندارند بتوانند از خدمات ویزیت سالمندان در منزل برای تشخیص و درمان استفاده کنند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

ویزیت سالمندان چگونه صورت می گیرد ؟

ویزیت سالمندان در منزل در واقع همان ویزیت سالمندان در مطب پزشکان و یا بیمارستان است . یعنی یک ویزیت جامع و کامل از بیمار سالمند که توانایی خروج از منزل را ندارد و معاینه بر بالین وی و با حضور پزشک در منزل صورت می گیرد. در این نوع ویزیت پزشک به منزل بیمار برای ویزیت مراجعه کرده و با همان ابزار معاینه ای که در مطب برای ویزیت بیماران استفاده می کند، به بررسی تشخیصی و درمانی وی می پردازد. در واقع از نظر کیفیت خدماتی که پزشک ارائه می کند، تفاوتی بین ویزیت در منزل با ویزیت آنها در مطب وجود ندارد. در مواردی که نیاز به بررسی های تشخیصی بیش تر نیز باشد، دستگاه های اکوکاردیوگرافی و اخذ نوار قلب همراه (پورتابل) نیز در اختیار پزشک مراجعه کننده قرار دارد تا بتواند ویزیت کاملی  انجام دهد. هم چنین امکان گرفتن نمونه خون برای آزمایش و امکان تزریق مواردی نظیر داروهای خاص و سرم نیز وجود دارد. به همین دلیل ویزیت سالمندان در خانه از همان کیفیت ویزیت در مطب پزشکان است و جدا از اینها حسن هم دارد و بیمار می تواند در آرامش خانه مراحل درمان را زیر نظر متخصصان انجام دهد . در ادامه بیشتر به مزایای ویزیت سالمندان در منزل اشاره خواهیم کرد . همراه ما باشید.

 

مزیت های ویزیت سالمندان در منزل
مزیت های ویزیت سالمندان در منزل

 

ویزیت سالمندان در منزل توسط پزشک ،  چه مزایایی دارد؟

همانگونه که در ابتدای متن اشاره کردیم سالمندان به این علت که معمولا فرزندانشان در منزل نبوده و بیشتر از سایر افراد جامعه تنها هستند، نیاز به دریافت خدمات بیشتر و بهتری در زمینه‎ های درمانی چون ویزیت در منزل دارند. خصوصا سالمندانی که جدا شدن از تخت برایشان مشکل است و رفتن به مراکز درمانی برای آن ها امکان پذیر نیست . به همین دلیل این دسته از اقشار جامعه به راحتی می توانند از خدمات ویزیت سالمندان در منزل استفاده کنند. چک کردن وضعیت عمومی بدن سالمند، کنترل فشار خون، دیابت، بیماری‎‌های قلبی و سایر موارد مشابه، از جمله مواردی است که سالمندان نیاز به دریافت خدمات آن در منزل پیدا می‌کنند.
مهم ترین مزیت ویزیت سالمندان در منزل، راحتی و در دسترس بودن آن  برای کسانی است که به هر دلیلی توانایی خروج از منزل را ندارند و یا بسیار به سختی می توانند به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند. در این روش  بیمار نیازی به معطلی در مراکز بهداشتی و تحمل شلوغی و منتظر بودن تا زمان ویزیت  ندارد و کیفیت خدمات ارائه شده و تشخیص و درمان بیمار با دقتی مشابه صورت می گیرد. به طور کل تمامی بیمارانی که به هر دلیلی قادر به خروج از منزل نیستند، برای استفاده از روش های ویزیت سالمندان در منزل مناسب هستند به خصوص برای :

 

  1. بیماران مبتلا به عفونت های مزمن نظیر زخم بستر
  2. بیماران با سن بسیار بالا و ناتوان در حرکت
  3. بیماران سالمند با سابقه سکته های قلبی یا مغزی شدید
  4. بیماران مبتلا به آلزایمر
  5. بیماران با مشکلات تنفسی شدید نظیر آسم یا بیماری های انسدادی مزمن ریوی
  6. بیمارانی که به وسایل جابجایی و حمل و نقل به آسانی دسترسی ندارند یا اینکه جابجایی شان مشکل است

 

برای استفاده از خدمات ویزیت سالمندان در منزل ، با خیال راحت از وب سایت ازپزشک مشاوره آنلاین بگیرید و یا اینکه با نصب اپلیکیشن ازپزشک بر روی گوشی همراه خود ، در هر زمان و مکان و به صورت ۲۴ ساعته از خدمات ما بهره مند شوید و مراحل درمان را در خانه سپری کنید .

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله مهم ترین سوالات در مورد هزینه ویزیت در منزل

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید