روانشناسی

روانشناسی کودک چیست؟ + مشاوره تصویری با روانشناس

روانشناسی کودک چیست؟ + مشاوره تصویری با روانشناس

مشاوره تصویری

اگر به دنبال روانشناس کودک برای آموزش روانشناسی کودک و نوجوان در تهران هستید و نمی دانید چطور می توانید با یکی از بهترین پزشکان کودک ، مشاوره تصویری داشته باشید، همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید. ما جدا از راهنمایی شما برای یافتن روانشناس کودک، تصمیم داریم شما را با خدماتی که مشاوران کودک ارائه می کنند برای آشنایی با مبحث روانشناسی کودک نیز آشنا سازیم . قبل از آشنایی کامل با خدماتی که مشاور کودک در اختیارتان قرار می دهد پیشنهاد می کنیم همین الان اپلیکشن بیمار ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و در خانه از بهترین متخصصان ، مشاوره تصویری با روانشناس دریافت کنید.

ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی فراهم می آورد. با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست برای درمان و یا مشاوره ، کودک خود را بردارید و به دنبال روانشناس باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین و مشاوره تصویری با روانشناس داشته باشید و زیر نظر متخصصان ویزیت شوید.

شما با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت با متخصص کودکان آنلاین داشته باشید. سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند. پس برای ویزیت پزشک آنلاین ، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و کودکتان را در خانه ویزیت و درمان کنید. در ادامه به بررسی اینکه روانشناسی کودک چیست خواهیم پرداخت.

 

روانشناسی کودک چیست؟

روانشناسی کودک چیست؟

 

روانشناسی کودک چیست؟

روانشناسی کودک به شاخه‌ ای از علم روانشناسی گفته می‌شود که به مطالعه و بررسی علمی و دقیق تحولات و تغییرات جسمی، روانشناختی، عاطفی و عملکرد اجتماعی کودک و همچنین نیازهای آنها می‌پردازد. با توجه به وجود همین علم است که والدین به کمک علم روانشناسی می توانند اثر بخش ترین روش های تربیتی و مفیدترین سبک فرزندپروری را یاد بگیرند و با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار کنند. هدف از مطالعه روانشناسی کودکان، حمایت، مراقبت و فراهم ساختن امکانات و تسهیلات برای رشد همه جانبه کودکان و شکوفا کردن تمام پتانسیل ها و ظرفیت های درونی آنهاست.
در روانشناسی کودک، روانشناس روی درمان مسائل روانی ، شناختی ، عاطفی ، رشدی و رفتاری کودکان کار می کند. همچنین در زمان مشاوره تصویری با روانشناس، آسیب پذیری های بیولوژیکی و مشکلات مربوط به نقص های شناختی، سلامتی، استرس، مقابله با تغییرات رشدی و مشکلات زمینه اجتماعی نیز، مورد بررسی و تحت معالجه قرار می گیرد.
در واقع روانشناسان، کودکان را از نظر اختلالات سلامت روان مورد ارزیابی قرار داده و با برقراری ارتباط با آنها، اقدامات لازم را در جهت حل مشکلات آنها انجام می دهند.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی کودک و نوجوان یعنی شناختن روان و روان نیز یعنی جان یا روح کودکان و نوجوانان. در روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناس چیزی را مطالعه می‌نماید که بتواند آن را به کمک حواس یا ابزارهایی که بر قدرت حواس می‌افزایند، مورد مشاهده قرار دهد.
در روانشناسی، روانشناسی کودک و نوجوان به مطالعه عملکرد مردم در مقابل محرک‌های مختلف می‌پردازد که در اصطلاح به آن رفتار هم گفته می‌شود. بنابراین روانشناسی یعنی رفتارشناسی یا مطالعه رفتار. همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم در روانشناسی کودک و نوجوان، ، روانشناس روی درمان مسائل روانی ، شناختی ، عاطفی ، رشدی و رفتاری کودکان، همچنین نوجوانان کار می کند. همچنین در زمان مشاوره تصویری با روانشناس، آسیب پذیری های بیولوژیکی و مشکلات مربوط به نقص های شناختی، سلامتی، استرس، مقابله با تغییرات رشدی و مشکلات زمینه اجتماعی نیز، مورد بررسی و تحت معالجه قرار می گیرد.
در واقع روانشناسان، کودکان و نوجوانان را در زمان مشاوره تصویری، از نظر اختلالات سلامت روان مورد ارزیابی قرار داده و با برقراری ارتباط با آنها، اقدامات لازم را در جهت حل مشکلات آنها انجام می دهند.

مطالعه مقاله حل مشکلات نوجوانان با مشاوره خانواده آنلاین پیشنهاد می شود.

 

روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی کودک و نوجوان

 

آموزش روانشناسی کودک به کمک مشاوره تصویری

گاهی اوقات افراد برای اینکه بتوانند فرزندان خوبی به بار بیاورند و آنها را به خوبی تربیت کنند، رشته مرتبط با کودک می خوانند.
رشته هایی که مربوط به حوزه کودک می شود رشته روانشناسی کودکان استثنایی و روانشناسی بالینی کودک هستند که علاقه مندان می توانند یکی از آنها را برای آموزش روانشناسی کودک انتخاب کنند.
برای اینکه بتوانید یک روانشناس کودک متخصص شوید علاوه بر تحصیل در رشته روانشناسی تا حداقل مقطع ارشد بهتر است که در دوره های آموزشی مختلف درمان و کار با کودک هم شرکت کنید. شما با شرکت در این دوره های آموزشی می توانید مدارک مربوط به آنها را بگیرید و به صورت حرفه ای تر عمل کنید. شرکت در دوره های آموزشی به این دلیل است که شما در دانشگاه با مباحث کلی روانشناسی آشنا می شوید. از این رو برای اینکه بتوانید در کار مشاوره موفق و حرفه ای باشید لازم است که بصورت تخصصی در حوزه کودک هم آموزش ببینید و به آموزش روانشناسی کودک بپردازید. همانگونه که می دانید برای آموزش روانشناسی کودک
تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی ۴ سال و ارشد ۲ سال طول می کشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که بعد از مقطع لیسانس یا فوق لیسانس کارگاه های مختلف را با اساتید بنام روانشناسی کودک بگذرانید و مهارت هایتان را گسترش دهید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان

 

آموزش روانشناسی کودک

آموزش روانشناسی کودک

 

کتاب روانشناسی کودک

کتاب روانشناسی کودک به این دلیل کاربرد دارد که می‌تواند کودکان و والدین را در مقابله با نگرانی ‌های مربوط به رشد و در زمینه تشخیص اختلالات روانشناختی دوران کودکی چون افسردگی ، اضطراب ، اختلالات سلوک و بیش فعالی راهنمایی کند. مشاوره تصویری با روانشناس کودک هم تلاش می کند تا بتواند در رفع مشکلات بالقوه راهنمایی های لازم را ابلاغ کند. همچنین روانشناسی کودک در رابطه با شیوه های مراقبتی و تربیتی کودکان ، والدین را نیز راهنمایی می کند.

گاهی هم ممکن است روانشناس کودک مستقیما با خود کودک در ارتباط باشد و به رشد ذهنیت آن کمک کند. برای دریافت مشاوره تصویری با روانشناس به اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و با بررسی نظرات دیگر کاربران و خواندن مهارت آنها ، در هر زمان و مکان ، برای کودکان خود مشاوره پزشک تصویری بگیرید. برای این که بدانید بهترین کتاب روانشناسی کودک هم کدام است می توانید ازپزشک کمک بگیرید و راهنمایی شوید.

 

تصویر دکتر سپیده قدری

سپیده قدری

کودکان

تصویر دکتر محمد طاهری

محمد طاهری

کودکان

تصویر دکتر محمد شیرازی

محمد شیرازی

کودکان

تصویر دکتر فریبا نادری

فریبا نادری

کودکان

تصویر دکتر احمدرضا رسولی نژاد

احمدرضا رسولی نژاد

کودکان

تصویر دکتر داود قنبری

داود قنبری

کودکان

تصویر دکتر سیده صابره موسوی خورشیدی

سیده صابره موسوی خورشیدی

کودکان

تصویر دکتر نگین نهان مقدم

نگین نهان مقدم

کودکان

تصویر دکتر نادیا محبی

نادیا محبی

کودکان

تصویر دکتر علیرضا پوستی

علیرضا پوستی

کودکان

تصویر دکتر بهروز مقدادی

بهروز مقدادی

کودکان

تصویر دکتر آرزو صفاآبادی

آرزو صفاآبادی

کودکان

تصویر دکتر علی هنرپیشه

علی هنرپیشه

کودکان

تصویر دکتر محمدرضا درخشان

محمدرضا درخشان

کودکان

تصویر دکتر سودابه حقیقی

سودابه حقیقی

کودکان

تصویر دکتر سید حسین میر لوحی

سید حسین میر لوحی

کودکان

تصویر دکتر هما ایران پور

هما ایران پور

کودکان

تصویر دکتر مژگان بیگلری

مژگان بیگلری

کودکان

تصویر دکتر محمدرضا نقیبی سیستانی

محمدرضا نقیبی سیستانی

کودکان

تصویر دکتر غلامرضا خادمی

غلامرضا خادمی

کودکان

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.