روماتولوژی

علائم پارگی مینیسک زانو و ویزیت آنلاین رایگان

علائم پارگی مینیسک زانو و ویزیت آنلاین رایگان

ویزیت آنلاین رایگان و درمان پارگی مینیسک زانو

درد های زانو از شایع ترین انواع دردهای مفصلی استخوانی بوده و این دردها به دلایل مختلف اتفاق می افتند. یکی از عوامل آسیب دیدگی و درد های زانو، پارگی مینیسک است. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به  علائم پارگی مینیسک زانو و ویزیت آنلاین رایگان می پردازیم. همچنین بهترین ورزش برای مینیسک زانو و پارگی مینیسک زانو را عنوان می کنیم. شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره پزشکی و اپلیکیشن ازپزشک برای ویزیت آنلاین رایگان، در خانه بمانید، از تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید و در رابطه با مسائلی که باعث نگرانی تان می شود به صورت اینترنتی با کارشناسان و پزشکان صحبت کنید و با دسترسی سریع به لیست پزشکان متخصص با اپلیکیشن ازپزشک از آنها ویزیت آنلاین بگیرید.

در خانه ماندن ٬ باعث جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه می شود. مخصوصا اگر کهولت سن داشته باشید قطعا رفت و آمد و انتظار برایتان سخت می شود. اینجاست که اپلیکیشن ازپزشک و استفاده از ویزیت آنلاین رایگان، می تواند نجات بخش بسیاری از بیماران و همچنین جلوگیری از هر چه بیشتر شدن شیوع بیماری ها گردد.

شما با داشتن مشاوره پزشکی و ویزیت آنلاین رایگان، دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری به مطب پزشک نخواهید داشت. همچنین دیگر نیازی نیست ساعت ها ترافیک را تحمل کنید، در مطب دکتر نوبت بگیرید و منتظر بمانید تا نوبت ویزیت شما شود. با خیال راحت در خانه بمانید و با دسترسی سریع به لیست پزشکان با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و داشتن ویزیت آنلاین رایگان، مسائل پزشکی و مشکلات خود را با دکتر مورد نظر در میان بگذارید.

پیشنهاد مقاله: بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

 

درمان پارگی مینیسک زانو با ویزیت آنلاین رایگان

درمان پارگی مینیسک زانو با ویزیت آنلاین رایگان

 

پارگی مینیسک زانو

بسیاری از مردم این تصور را دارند که درد های زانو به خصوص پارگی مینیسک فقط به کمک جراحی درمان می شود. پارگی مینیسک زانو در هر درجه ای که باشد، فرد را دچار درد و التهاب در زانو می‌ نماید. در زمان داشتن ویزیت آنلاین رایگان و مشاوره، پزشکان می‌توانند با تکنیک های به روز و ابزار مدرن، درد ناشی از پارگی مینیسک را بهبود ببخشند.

در رابطه با پارگی مینیسک زانو ابتدا باید با مینیسک زانو آشنا شوید ک از دو عضو حلالی شکل تشکیل شده است که در بالای استخوان تیبیا یا همان استخوان ساق پا قرار گرفته است. مینیسک جنسی غضروفی دارد و مینیسک میانی در وجه داخلی زانو قرار گرفته است و مینیسک جانبی همان طور که از نامش پیداست، در قسمت خارجی زانو قرار دارد.
مینیسک ها مثل غضروف ها بدون رگ و عصب هستند. یعنی بدن قادر نیست به آن ها هیچ دستوری بدهد و همچنین این بافت ها قابل ترمیم هم نیستند چرا که هیچ نوع رگ خونی برای تغذیه به آن ها وارد نمی شود.

البته خارجی ترین بخش مینیسک داخلی از حمایت رگ های خونی بهره می برد. وقتی مینیسک ها دچار مشکل شوند، مثلاً وقتی پاره می شوند، دیگر هیچ راهی برای تغذیه و حمایت و ارسال ترکیبات لازم برای بازسازی وجود ندارد. در نتیجه باید گفت که مینیسکی که پاره می شود، دیگر به صورت خود به خودی و توسط بدن قابل درمان نیست.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

علائم پارگی مینیسک زانو

افرادی که پارگی مینیسک زانو را تجربه می کنند معمولاً از درد زانو شکایت دارند. پارگی مینیسک زانو معمولاً علائمی مثل تورم، درد، التهاب در مفصل را به همراه دارد و موجب نارحتی فرد می شود. به علاوه مسائل دیگری مثل سر و صدا کردن، گیر کردن یا قفل شدن زانو هم از علائم پارگی مینیسک زانو هستند. گاهی هم وقتی که اوضاع بدتر است، ممکن است زانو به شدت سفت و خشک شود و دامنه حرکتی آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند؛ به این صورت که بیمار دیگر قادر نباشد زانو را به طور کامل باز کند. این علائم البته بیشتر در حالتی اتفاق می افتد که پارگی مربوط به مینیسک میانی باشد.
از آن جایی که پارگی مینیسک میانی بسیار شایع تر از پارگی مینیسک جانبی است، دانستن علائم مربوط به پارگی مینیسک میانی اهمیت بیشتری دارد.

 

علائم پارگی مینیسک زانو

علائم پارگی مینیسک زانو

 

درمان پارگی مینیسک زانو با ویزیت آنلاین رایگان

برای درمان پارگی مینیسک زانو روش های مختلفی وجود دارد. بسته به نوع پارگی مینیسک، شدت آن و محل آن و البته میزان پیگیری شما در مورد انجام ورزش ها و آمادگی بدنی و …، می توان گفت که انجام ورزش های فیزیوتراپی برای رفع نیاز و ضرورت انجام عمل جراحی کافی است. در این ورزش ها علاوه بر انجام حرکات کششی، حرکات تقویتی عضلانی هم انجام می شود. بهترین ورزش برای مینیسک زانو باعث می شود تا عضلات اطراف زانو تقویت شوند که نتیجه آن کاهش استرس های جانبی و فشار مستقیم به زانو است.

این تغییر وضعیت و افزایش آمادگی زانو نهایتاً می تواند به عدم نیاز به انجام جراحی منجر شود. شرایط درمان مینیسک زانو مانند درمان برای بیشتر مفاصل شامل چند مرحله اصلی و اصول کلی است. اول از همه باید سعی شود التهابی که در مفصل ایجاد شده است از بین برده شود یا کاهش داده شود. در مراحل بعدی افزایش دامنه حرکتی و در نهایت تقویت عضلات و بالا بردن آمادگی مفصل مورد توجه قرار می گیرد.
التهاب و تورمی که در مفصل ایجاد شده است با استفاده از روش های مختلف مثل یخ درمانی می تواند کاهش داده شود. البته اگر لازم باشد و مایل باشید می توانید از دارو های ضد التهاب هم استفاده کنید. در موارد شدید تر می توانید استفاده از تزریق مستقیم کورتیزون (که ترکیبی با خاصیت ضد التهابی است) استفاده کنید.

 

جراحی مینیسک زانو

گاهی أوقات برای درمان پارگی مینیسک زانو از عمل جراحی استفاده می شود. از آن جا که بافت غضروفی مینیسک زانو هیچ گونه رگ خونی ندارد و در نتیجه از نظر مواد مغذی هیچ راهی برای تغذیه ندارد، بیشتر آسیب هایی که برایش رخ می دهد، ترمیم نمی شوند.
در نتیجه باید گفت که راه حل نهایی برای درمان پارگی مینیسک زانو در صورتی که استفاده از روش های دیگر برای بازگرداندن عملکرد طبیعی زانو موفقیت آمیز نبوده باشند، انجام جراحی است. گاهی اوقات هم لبه مینیسک میانی نیاز به ترمیم دارد که با عمل جراحی انجام می شود. بعد از عمل جراحی باید از زانو مراقبت شود. بیمار در این مرحله باید از ایجاد فشار زیاد بر روی زانو خود داری کند تا زانو و بافت های آن فرصت ترمیم داشته باشند. شاید دوره بازیابی جراحی مینیسک زانو زیاد باشد ولی رعایت اصول توصیه شده در این دوران قطعاً ارزشش را دارد چرا که در انتها مینیسک پاره شده به طور کامل بهبود پیدا می کند.
بعد از عمل جراحی همیشه التهاب و تورم به وجود می آید. تورم باعث افزایش درد، کاهش دامنه حرکتی و همچنین اخلال در حرکت و کارکرد عضلات می شود. البته پس گذشت مدت کوتاهی از انجام عمل جراحی، شما قادر خواهید بود راه بروید و فعالیت های مختلف داشته باشید.

مطالعه مقاله گرفتگی عضلانی و مشاوره آنلاین با پزشک ارتوپد پیشنهاد میشود.

 

بهترین ورزش برای مینیسک زانو

بهترین ورزش برای مینیسک زانو

 

بهترین ورزش برای مینیسک زانو

استفاده از دوچرخه ثابت برای افزایش دامنه حرکتی زانو بسیار مؤثر است. در این نوع ورزش زانوی شما مرتباً یک سری حرکات مشخص را به صورت تکراری و پشت سر هم انجام می دهد که این کار باعث افزایش تولید مایع روان کار مفصل که به آن مایع زلاله ای یا مایع مفصلی می گویند، می شود. مایع مفصلی به نوبه خود باعث روان کاری، حرکت بهتر و نرم تر مفصل می شود که نتیجه آن کاهش التهابی است که در مفصل وجود دارد.
مرحله بعد از افزایش دامنه حرکتی مفصل همان طور که گفتیم تمرکز کردن بر روی تقویت عضلات و حمایت بیشتر از مفصل زانو است. شاید پارگی مینیسک با این روش ها برطرف نمی شود ولی زانو همچنان می تواند عملکرد طبیعی و نرمال خود را داشته باشد. یکی از عضلات مهم در مورد مشکلات و آسیب دیدگی های زانو، عضلات چهار سر ران هستند. عضلات چهار سر زانو در جلوی ران قرار دارند. این عضلات مهم ترین عضلات در حرکات زانو به حساب می آیند.

ولی در کنار تقویت این عضلات باید عضلات دیگر اطراف زانو و ران را هم تقویت کنید. علت این کار حفظ تعادل عضلانی در بدن است. یعنی اگر شما قصد تقویت عضلات جلوی ران را دارید، باید عضلات پشت ران را هم در کنار آن تقویت کنید.  در ادامه بهترین ورزش برای مینیسک زانو را عنوان می کنیم تا با مشور تبا پزشک بتوانید آنها را انجام دهید:

 

 1. تنظیم عضلات چهار سر ران
 2. مینی اسکوات
 3. بلند کردن مستقیم پا
 4. بلند کردن بدن روی پاشنه
 5. کشش پا
 6. ایستاده بالا آوردن پاشنه
 7. حرکت حلزونی
 8. تمرین پشت پا

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

 

منابع علمی این مطلب

2 دیدگاه در “علائم پارگی مینیسک زانو و ویزیت آنلاین رایگان

 1. آرتروز زانو به عنوان یک بیماری التهابی مزمن، اغلب با درد، سفتی و کاهش حرکت در زانو همراه است. درمان آرتروز زانو به دو دسته درمان‌های غیر دارویی و درمان‌های دارویی تقسیم می‌شود.

  1. ازپزشک گفت:

   ممنونم دکتر جان
   باعث افتخار است که مطلب ما توجه شمارو جلب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.